Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ceza  (Okunma sayısı 6160 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 25, 2009, 02:10:53 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Doğru haklsınız ondan dolayı Bay Atakoğlun'nun biyografisinde şu ifade yer alıyor;
"Müziği, farklı müzik kültürlerini etnik enstrümanlar ve klasik ifadeler gibi değerler sayesinde orijinal ve sıradışı nitelik taşımaktadır."
"Değişik müzik kültürlerini harmanlayan müziğindeki orijinalliğin yanı sıra kendi doğduğu topraklarla kurduğu muhteşem bağ dikkat çekicidir."

Size göre ozaman Bay Atakoğlu'nun da Ceza gibi Türk olduğu için başka kültürün müziğini yapamaz.
rap yapmak için hiphop kültüründe yşamak gereklidir türk kültürüyle yaşayıp rap yapamazsınız

Biraz daha bilgi biraz daha araştırmacı ruh gerekir,nasıl ki ben kendi okuduğum bölümde herşeyi biliyorum gibi hareket etmiyorsam siz de buna mecbursunuz yoksa bu haliniz baki kalır.Öğrenmek ayıp değildir.Bu sitenin açılış sayfasında ki  "Erdemlik,bilmediklerini kabul etmekle başlar." sözünün eksik olduğunu düşünerekten ve Erdemliliğin; bilmediklerini karşındakine karşı, sorgulamadan kabul etmeyip, daha sonra araştırarak,sorgulayarak eğer tam doğruysa bilmediklerini öğrenmek ve kabuletmekle başlar olarak değiştirerek size hatırlatmak isterim.
saygılar

1.cisi ben bu yazdıklarımı tartışma hitabında yazmadım 2.cisi sözlük siteleri falan değil ben müzisyenim ve müzik tarihi okuyorum mecburum bunları bilmeye,benim okuduğum öğrendiğim kaynaklar müzik tarihi kaynakları ama maalesef sizin sözlüklerden başka çareniz yok...Bunun dışında metal müzik ve satanizm örneğiniz berbat ve alakasız ona hiç takılmıyacağım...Bunun dışında verdiğiniz Hakan aysev ve Fahir Atakoğlu örnekleri de yanlış çünkü onların yaptığı müzik dünya müzik literatüründe zaten "uluslarararası sanat müziği" olarak geçer,yaptıkları müziğin belli bir yere aitliği söz konusu değildir, ama rap'in bir halk müziği ürünü olması ve türkiye'de yapılması şaşırtıcı olan söylediklerim bunlardı...ve bunları tartışalım diye değil bir dipnot mantığıyla vermiştim...umarım bilgiye karşı fobiniz yoktur...
« Son Düzenleme: Ocak 25, 2009, 02:18:12 öö Gönderen: M.Akyol »

Ocak 25, 2009, 02:35:19 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Ben de okuduğunu anlamamanın daha büyük bir vehamet olduğunu hatırlatarak söylediklerimi yinelemek istiyorum.Benim söylediklerim yorum değil genel-geçer klasik bilgilerdir,tartışması yoktur.Siz bu yazınızla benim söylediğim neyi çürüttünüz ? "Farklı kültür" yazısını kırmızıyla gözüme sokmuşsunuz....zaten bizim kültürden olmadığına göre farklı kültür olduğu aşikar,ama hala söylüyorum yaptıkları işin bir ülkeye bir millete aidiyeti yoktur klasik müzik,opera ve türevleri "uluslarası sanat müziği" olarak geçer,Fahir Atakoğlu ise dünya müziklerini icra etme ve türk toplumunu bu tarz müziğe yönlendirme yaklıştırma gibi farklı bir misyon üstlenmiş bir müzisyen,o yüzden bu konuya uygun bir örnek değil......Siz bugün bir opera okuyana ya da klasik müzik eseri icra eden birine kendi ülkenin müziğini yap,bu avrupa müziği diyemezsin bu dünyanın kabul ettiği tüm dünyaya ait bir müzik olma özelliği kazanmıştır.Rap olayı ise çok farklı çok aidiyeti olan belli bir topluma özgü çok netlikler içeren bir tarz bunu anlattım...bu tavrınızın körü körüne bir sanatçı hayranlığının getirdiği tepki olduğunu düşünüyorum....

saygılar