Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Holywood ve Masonluk  (Okunma sayısı 11269 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 25, 2011, 03:13:45 öö
  • Ziyaretçi

Nisan 25, 2011, 05:45:05 öö
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn. Escalation,

Herhangi bir yanlis anlasilmaya firsat vermemek maksadiyla paylasmis oldugunuz bu video ile ilgili yorumlarinizi aktarabilirseniz ben de Amerikada yasayan birisi olarak fikirlerimi sunmaktan mutluluk duyarim.

Saygilarimla
Behold! How good and how pleasant it is for brethren to dwell together in unity.

Nisan 25, 2011, 11:56:38 öö
Yanıtla #2

A.B.D' de neden cumhuriyetçilerle demokratlar birbirlerine karşı aşırı rekabet içindeler, hatta bu rekabetin çoğu zaman intikam boyutunda olduğu yorumlanmıştır.
Amerika'dan gelip Türkiye de 2 yıl yaşayan bir arkadaşım demokrat partiliydi ve cumhuriyetçilere inanılmaz kızgındı, şimdi hala net üzerinden görüşüyoruz fikirleri bırakın değişmeyi daha da yükselmiş
oysa köleliği cumhuriyetçiler kaldırmadı mı?
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Nisan 25, 2011, 07:03:33 ös
Yanıtla #3
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn. sahnesarsan,

Konu basligi ile pek ortusmedigini dusundugum bir soru olmus fikrimce. Baska bir konu basligi altinda tartislabilecek guzel bir konu oldugunu dusunuyorum. Amerikan demokrat ve cumhuriyetci partilerin zaten kurulus yillarindan beri anlasamadigi cok bilinen bir hadisedir. Bu konuyu soyledigim gibi baska bir baslik altinda konusmak forumumuzun organizasyonu acisindan daha saglikli olacaktir.

Saygilarimla
Behold! How good and how pleasant it is for brethren to dwell together in unity.

Nisan 25, 2011, 07:44:23 ös
Yanıtla #4

saygıdğer Noah,
video yu izledikten sonra akıma böyle bir soru geldi , ama haklısınız başka başlık altında tartışılmalı hatta yeni bir konu açılmalı
(yeni konu başlığı açmak için ne yapabilirim)
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Nisan 25, 2011, 08:24:54 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin sahnesarsan,

Sayfanin sag ust kosesinde bulunan CIKIS butonunun yanindaki YARDIM butonuna tiklarsaniz forumun kullanimi hakkinda bilgi edinebilirsiniz.

Yeni konu baslatma hakkinda bilgi almak icin http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?action=help;page=post linkini takip edin. Tabii unutmamak gerek, baslattigimiz konunun ilgili kategori altinda olmasina ozen gostermemiz gerekmektedir..

Sevgi ve saygilarimla..
Aşk için yanarken
Edindiğim kanatlarla
Uçup gideceğim ışığa doğru,
Hiçbir gözün bakamadığı.

Nisan 25, 2011, 09:18:16 ös
Yanıtla #6

saygıdeğer cornelius,
çok teşekkür ederim
sevgiler...saygılar...

Nisan 26, 2011, 12:02:31 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

bunun gibi yüzlerce hatta binlerce video var..en çok merak edilen ve izleyiciyi cezbeden konuların başında bu var..hollywood bunu para kazanmak için yapıyor ve malesef izleyenlerde , yapımcıların cebini dolduruyor :) bunları abartılmış bir kurgu olarak ele almak lazım..izlemesi keyifli ama :)

saygılarımla

Nisan 26, 2011, 04:44:39 öö
Yanıtla #8
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn. Uyeler,

Paylasilan videoda Masonlugun alamet-i farikasi olarak anilan gonye ve pergelin gorundugu iki tane kisim gordum. Birisi The Simpsons isimli tv serisi, digeri ise National Treasure isimli Nichalos Cage in oynadigi hatta devam filmi de cekilen sinema produksiyonu. National Treasure isimli yapit tamamen gelir amaci guden, insanlarin duymak istediklerini one suren bir "kurgu/sinema filmi".  The Simpsonsdaki gonye pergel ise inaniyorum ki mizah amaciyla yerlestirilmis ince bir ayrinti. Piramidin tepesindeki goz icin ise soyleyebilecegim sey sadece Masonlar tarafindan kullanilan bir sembol olmadigidir. Antik caglardan beri tek goz sembolizmasi farkli medeniyetler tarafindan defalarca kullanilmis bir ogedir.

9-11 gibi dunyayi sarsan bir terorist atagin Masonluk ile ilgili baglantisini ben cozemedim acikcasi. Sn. Escalation sakin yanlis anlamayin, sizin boyle bir baglanti yapmadiginizi ongorerek yaziyorum bunlari. Tahmin ediyorum paylasimdaki amaciniz "Degerli uyeler, boyle bir video buldum, ne dusunuyorsunuz?" idi. O yuzden zaten ozellikle Amerikada yasayan birisi olarak fikirlerimi paylasmak istedim. Bence bunlar medyatik ve ilgi cekmek maksatli yapilmis videolar. Sahsen ciddiye alinip uzerinde komplo teorilerinin uretilmemesinden yanayim.

Saygilarimla

Nisan 26, 2011, 06:55:13 öö
Yanıtla #9
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Simpsons'da gonye ve pergelin olmasina hic sasirmadim. Simpsons'in yazari ve yonetmeni (Matt Groening) bir kardesimizdir.

9-11 teorisi ile Masonlar arasinda bir baglanti kurabilmek, bu vidyolari hazirlayanlar icin zor olmasa gerek.

Saygilar
İmza -M-