Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İlluminati !!!  (Okunma sayısı 110121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 18, 2008, 05:32:40 ös
Yanıtla #90
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn blossom
sunuda belirtim ki masonlardan aldıkları bir kural lafına ben katılmıyorum. çünkü masonlarla illuminatiyi bir dusunmemelıyız. masonlardan aldıkları kurallar olamaz çünkü düşünceme göre masonlarla belli donemlerde illuminati örgütü sırlarını paylaşmıştı fakat masonlar hiç bir şekilde erdemliklerinden gizliliklerinden ödün vermemişlerdir. oyüzden masonluktan edindikleri kural olduğunu dusunmuıyorum
saygılarımla

Mart 18, 2008, 05:33:22 ös
Yanıtla #91
  • Ziyaretçi

sn blossom
hazırlann tezler aynen bildiğimiz masonlukataki tezler gibidir. belli bir süre içinde çalışmalar yapılır  ve çalışmalar kendi localarında konulara hakimliği anlatımı gibi değerlerlew üstler tarafından değerlendirilir. yalnız hazırlanan tezlerin konusu hakkındaki bilgilerim ve araştırmalarım, bir sonraki hazırlayacağım bölümlerde yer alacaktır.

Saygılarımla
Latince sanırım tezler ozaman.

Teşekkür ederim Sn. lucifer, sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılarımla,

Mart 18, 2008, 05:35:54 ös
Yanıtla #92
  • Ziyaretçi

sn blossom
sunuda belirtim ki masonlardan aldıkları bir kural lafına ben katılmıyorum. çünkü masonlarla illuminatiyi bir dusunmemelıyız. masonlardan aldıkları kurallar olamaz çünkü düşünceme göre masonlarla belli donemlerde illuminati örgütü sırlarını paylaşmıştı fakat masonlar hiç bir şekilde erdemliklerinden gizliliklerinden ödün vermemişlerdir. oyüzden masonluktan edindikleri kural olduğunu dusunmuıyorum
saygılarımla
Sn. lucifer,

Ben bunu şöyle düşünürek dile getirdim. Amaçlarınızın örtüştüğüne inandığınız bir derneğin tüzüğünü baz alarak kendi derneğinizin tüzüğünü oluşturmak. Amaç farklı olsa dahi, araç birdir her ikisinde de. Olaya sadece kelime itibariyle "tez hazırlamak" olarak baktım.

Mart 18, 2008, 05:43:37 ös
Yanıtla #93
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn blossom

düşünceniz etkileyici ve doğrulupğu olabilecek yönde. illuminati düşüncelerinin örtüştüğünü düşünm üş olabilir ve bunun sonunda da bazı sırlarını masonlarla paylaşarak gizliliklerinden ödün vermişlerdir. bildiğim kadarıyla masonluğun içine sızmaya çalışıp sırlarını öğrenmek istemişler fakat bunu başaramadıkları gibi masonların kendi aralarına sızmalarının farkına varamamışlardı.
tezler latince olabilir. ama benim düşüncelerimki doğruluk payı yuksek b(unları belirttiğim gibi bölümleri,mi yayınladıktan sonrta kendi dusuncelerimi ve araştırma sonuclarıomdada açıklayacağım) gizli yürüttükleri siyasi teoriler hakkındaki tezler olabileceğidir. bununla ilgili bir düşüncem daha var ama bunu ilerki bolumlerımde yayınlamak ıstıyorum
saygılarımla

Mart 18, 2008, 05:46:17 ös
Yanıtla #94
  • Ziyaretçi

Teşekkür ederim nezaketiniz için Sn. lucifer, sabırsızlıkla bekliyorum paylaşımlarınızı.

Saygılarımla,

Temmuz 23, 2009, 09:35:16 öö
Yanıtla #95
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn site üyeleri ve bu başlık altında konuştuğumuz sevgili paylaşımcılarım.

sitede tekrar baştan bir göz geçirmede bulunduğum da bu başlık altında sizlerle bir bilgi paylaşımına başlamış fakat devamını yazamamış olduğumun farkına çok ozurdıleyerek bildirmek istiyorum.

ancak en kısa zamanda bir anda bütün bilgilerimi, düşüncelerimi,araştırmalarımı ve konu ile ayrıntıları sizlerle tekrardan paylaşıcağımı bildirmek isterim. sizlerden bekleticeğim için sabır buzamana kadarda paylaşamadığım için özürlerimi bildirmek isterim.

saygılarımla.

Ekim 17, 2009, 06:26:30 ös
Yanıtla #96
  • Ziyaretçi

Saygılar...İlluminati Örgütü Öncelikle Dinin Şifresini Çözmüş Tek Amacı Güç Olan Bir Örgüttür,Dünya Üzerinde Dinden önce Bilim Ve Sanatın Önemini savunuyorlar(bende) Dünyanın En Zeki İnsanları Bu Örgütü Yönetir,Onlar Tanrının Varlığını Kabul Eder Ama Satana Taparlar İlluminati Yaşayan Tanrıdır Bir yerde...

Ekim 17, 2009, 08:21:42 ös
Yanıtla #97

Onlar Tanrının Varlığını Kabul Eder Ama Satana Taparlar İlluminati Yaşayan Tanrıdır Bir yerde...

Pardon, konu üzerinde yetkili değilim ama Illuminati Tarikatının aslında satana tapar gibi bir yanlış anlaşılmanın söz konusu olduğunu biliyorum. Dikkatimi çeken, yukarda çelişik bir ifade kullanmanız. Konu hakkında derin bilgi sahibi olamama rağmen her nedense bu çelişkiyi farkedebildim. Kilisenin oyunlarının sonucunda uydurulmuş ürünlerden birini sunduğunuzun da farkında mısınız bilemiyorum ama bahsı geçen Tarikatın sizin de ifade ettiğiniz gibi birçok sayılan Bilimadamlarından oluşması itibariyle Tanrı'ya olan bağlılıklarını belirli bir yoldan yerine getirmeleri ve bunun da Kilisenin işine gelmediği için en önemlisi de önlerindeki tek engel olarak görmeleri sebebiyle malum geçmişte Tapınak Şovalyelerine de aynı oyunun bir benzeri oynandığı için.. Gerçi bu hususta da söz söylemeye hakkım var mı bilemiyorum, özür diliyorum bu arada, yani ben sadece farkedebildiklerimi aktarıyorum, olay bu..Bakalım Kilise bu kadar büyük günahın bedelini nasıl ödeyecek şimdi çok merak ediyorum açıkçası.. Neyse olayın bu tarafı beni ilgilendirmez gayet tabi de..

iyi paylaşımlar..
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 17, 2009, 09:34:58 ös
Yanıtla #98
  • Ziyaretçi

Evet,Tabi ki ama Satanizm İlkelerini Dikkatli Okursan İlluminati ilkeleri ile birebir uyuşuyor,olay tamamen aslında star wars :) yani önce bilim ışığında gelişen bilim adamları gücün büyüsüne kapılıp karanlık tarafa geçiyorlar

Ekim 17, 2009, 09:40:52 ös
Yanıtla #99

Aslında bak Satanizmin çıkış noktasının Illuminati olduğunu biliyoruz ama gelgelelim, zaman geçtikçe Satanizmin bir saplantı haline dönüştürülmesi, Kilisenin önünde Bilimi tamamiyle bir engel görmeleri ve kendilerinin biteceğinden korktukları için Satanizmi farklılaştırmış ve bir şekilde yalan, uydurma ve iftiralarla Illuminatiyi farklı şekle getirerek lanse edilmiş, böylelikle de yapacakları ağırvari durumlara bir bahane ya da sebep teşkil etsinler diyerekten amaçlarını kötü emelleri doğrultusunda gerçekleştirmişlerdir. Ancak sonradan Satanizm, Kilisenin Illuminatiyi bitirmek istemesi için uydurduğu iftiralar şeklini almıştır, böyle sürüp günümüze gelebilmiştir. Maalesef. Ortaçağın Engizisyon Mahkemelerini anımsayın lütfen, o zaman ne anlatmak istediğimi anlayabilirsiniz. Aydınların, Bilimadamlarının aynı korkunç yöntemlerle öldürülmeleri, yok etmeye çalışmaları vs..

Oysa Tanrı yolunda yürüyen Işık, Aydınlanmışlar olarak tanınan bu Insanların şeytana taptıkları iftirası maalesef Onlara oynanan oyunun ve tuzağın temel mantığıydı. Şeytana tapmakla hiç ilgisi yoktu bu sadece vurguladığım gibi bir tuzaktı.

Saygılar,    
« Son Düzenleme: Ekim 17, 2009, 09:43:15 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.