Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dekanın kafasını kızı kesti  (Okunma sayısı 5164 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 24, 2008, 07:37:50 ös
  • Ziyaretçi

Profesörün katili 21 yaşındaki kızı çıktı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ (53), Bilkent'te bulunan Planlamacılar Sitesi'ndeki evinde boğazı kesilmiş şekilde ölü bulundu. Elinden kesici aletle yaralanan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki kızı Başak Aydıntuğ, çelişkili ifadeleri nedeniyle Jandarma'da sorguya alındı. Başak Aydıntuğ'un sorguda suçunu itiraf ettiği; "Kavga ettik. Ben de öldürdüm" dediği öğrenildi. Sorgusu tamamlanan Başak'ın adliyeye çıkarılacağı belirtildi.

Sabaha karşı 04.00 sıralarında A.Ü. Tıp Fakültesi İç hastalıkları İmmünoloji Bilim Dalında öğretim görevlisi olan Prof. Aydıntuğ, kapısı kilitli olduğu iddia edilen evinde, boğazından kesici bir aletle darbe almış şekilde yatağında ölü bulundu. Prof. Dr Aydıntuğ'un, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2'nci Sınıf öğrencisi kızı Başak Aydıntuğ'un yakınlarına haber vermesi üzerine Jandarma ve Sağlık Ekipleri olay yerine geldi. Yapılan incelemelerin ardından Prof. Dr. Aydıntuğ'un cenazesi Adli Tıp Morgu'na kaldırılırken, elinden yaralı olan kızı Başak'a ise olay yerine gelen sağlık ekipleri ambulansta müdahale etti.

KIZI SORGUDA İTİRAF ETTİ

Prof. Dr. Aydıntuğ'un kızı Başak Aydıntuğ ilk ifadesinde, hırsızların evlerine girdiğini ve annesini bıçaklayarak öldürdüğünü belirterek, "O saatte ben odamda ders çalışıyordum, sesler üzerine baktığımda birisinin annemle boğuştuğunu gördüm. Ben de müdahale ederken elimden yaralandım. Daha sonra o kişi kaçtı. Bu arada ben de evden çıkarak komşulardan ve çevreden yardım istedim" dediği öğrenildi. Ancak evde yapılan incelemelerde kapıların zorlanmadığının görülmesi ve çelişkili ifadeleri nedeniyle Başak Aydıntuğ, Jandarma ekipleri tarafından sorgulanmak üzere gözaltına alındı. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2'nci Sınıf öğrencisi olan Başak Aydıntuğ'un, Çankaya Jandarma Karakolu'ndaki sorgusunda suçunu itiraf ettiği; "Kavga ettik. Ben de öldürdüm" dediği öğrenildi.

Sorgusu tamamlanan Başak'ın adliyeye çıkarılacağı belirtildi

Sitenin güvenlikçisi Adem Söyler, ise olayın sabaha karşı 04.00 sıralarında olduğunu belirterek, "Ambulans sesiyle olayı duydum. Kızı çok panik halindeydi ve şok geçiriyordu. Ardından Jandarma ekipleri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Kapı ve pencerelerde herhangi bir zorlanma yok. Bizde bir şey duymadık" dedi.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ARAS: "HUSUMETİ YOKTU"

Öte yandan Prof. Dr. Aydıntuğ'un ölümü meslektaşlarını şoke etti. Üç yıl önce eşinden boşandığı öğrenilen Aydıntuğ'un, çevresinde çok sevildiği, örnek biri olarak gösterildiği kaydedildi. Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr.  Nusret Aras, Prof. Dr. Olcay Tiryaki ile  yaklaşık 3 yıl birlikte çalıştığını belirterek, "Tiryaki ile husumeti olan bir kimseyi hiç duymadım. Çok iyi, çok çalışkan, bilimsel yönü çok kuvvetli bir insandı" dedi.
         Rektör Prof. Dr. Aras, AA muhabirinin sorusu üzerine, olay nedeniyle son derece üzgün olduğunu dile getirerek, Prof. Dr. Tiryaki’nin, kendisinin dekan olduğu dönemde yardımcılığını yaptığını, kendisiyle yaklaşık 3 yıl birlikte çalıştığını ifade etti.
         Olayı saat 09.00 sıralarında öğrendiğini kaydeden Prof. Dr. Aras, "Olay sabaha karşı 04.00 gibi olmuş. Evde kızı varmış. Kızı komşularına haber vermiş, gelen kişi de cesediyle karşılaşmış. Cinayetin şu ya da bu şekilde olduğu yönünde jandarma bize birşey söylemedi. Bıçaklanarak, boğaz kesisi şeklinde bir ölüm olduğu söylendi" diye konuştu.
         Prof. Dr. Tiryaki’nin kızı Başak Aydıntuğ’da bir-iki bıçak yarası olduğu, ancak hayati tehlikesi bulunmadığı yönünde bilgi aldıklarını söyleyen Aras, olaya savcılığın el koyduğunu bildirdi.
         Prof. Dr. Olcay Tiryaki’nin eşinden ayrı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Aras, "Husumeti olan bir kimseyi ben hiç bilmiyorum, hiç duymadım da. Çok iyi bir insandı, çok çalışkan bir insandı. Bilimsel yönü çok kuvvetli bir insandı. Biz bu yönleriyle tanıyoruz" dedi.
         AÜ Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras, Prof. Dr. Tiryaki için, toprağa verileceği 26 Mart Çarşamba günü AÜ Tıp Fakültesi Morfoloji binasında tören düzenleneceğini bildirdi.

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?
aType=SonDakika&Kategori=turkiye&ArticleID=508870&Date=24.03.2008

Mart 24, 2008, 08:48:17 ös
Yanıtla #1

:)Sevgili Santander; ne kadar çok içimizi karartacak bir haber yayınladınız öyle?

Sosyal Patlamalar, Bireysel Çöküşler, Kaos kaçınılmazdır.

Hayatta şunu da öğrendim ki hiçbir olay nedensiz patlak vermez. Bireyin içsel durumu gereği ne denli karışıktır, o bilinmez ki,

Hiçbir olayı yadırgamadığım gibi Kınamam da, başlangıçta büyük bir üzüntü teşkil etti bende ama sonuçta bu olayı yaşayanlar bizlerden daha iyi bilirler. Bunun adına çok üzüldüm.

Tabiki istenmeyen durumların patlak vermesini ben dahil hiç kimse istemez. Burada bir Baba - Kız'dan bahsediliyor. Babasına bizden daha yakın kendisi değil midir? Onu bu vahşete sürükleyen nedenlere inmek lazım.

Hiçbir İnsan bile bile bu büyük Vicdan Rahatsızlığını / Azabını çekmek istemez, çekemez de....

Her ne kadar Toplumumuzda Dehşet bir Olay olarak Lanse edilse de ben O İnsanlara Tanrı Yardımcıları Olsun Derim.

Bireyin içsel psikolojini kendisinden daha iyi bilemeyiz ya, gönül isterdi ki farklı bir biçimde Baba - Kız ( mutluluk kapsamında ) güzel bir tablo görmeyi isterdik. Ne yazık ki bu ve benzeri olayların altında mutlaka bu üzücü olayların patlak vermesine zemin hazırlayan Koşulları da unutmamak Lazım.

Nice Akıl Hastaları vardır, kimimiz gülüp dalga geçer, kimimiz acır üzülürüz. Ancak Onun bu duruma gelmesi ya da gelmesini sağlayan Koşullar sizin de başınıza gelseydi acaba ne denli ayakta durabilirdiniz?

Ya bu denli vahşet bir cinayeti gerçekleştiren İnsanlara <=  Üzülerek söylüyorum ki bazılarımız ilk başta bu Kızı lanetleyecektir, tabiki tekrarlıyorum çok dehşet verici bir olaydır ama lütfen olaya ön pencereden bakmayalım (!)

Yeryüzünde yaşanmış nice olaylar vardır, Kanlı Korkunç Cinayetler vd. ama İnsanları bu denli Vahşete sürükleyen şeyleri de düşünmek lazım.

Gönül asla bu gibi olayların olmasını istemez. Gönlüm daima Barışseverlik, İyilik taraftarıdır.

Üzüntülerimle.       
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 24, 2008, 11:01:20 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Vayy, hem de mustakbel hukukcu adayimizmis. Alparsan Arslan'in hayrani falan herhalde :)

Annesine Tanri'dan rahmet diliyorum..

Muhabbetle

Mart 25, 2008, 08:35:33 öö
Yanıtla #3

Amin, düşünsenize o Annenin şuandaki psikolojik durumu itibariyle nasıl bir poziyondadır, kimbilir?

Bir yandan Eşini, bir yandan Kızını kaybetti.

Kızını derken o da bu dünyadaki İnsansal Savaşını erkenden kaybetti. Çünkü yukardaki söylediklerim bir şekilde doğru olabilir ama şunu da öğrenmeliyiz ki Şiddete başvurmadan da birçok sorun çözümlenebilinir. Önemli olan ani hareketler yaparak Hayatımızın Kaymasına göz yummak değildir. Bile bile Kendimizi ateşe atmaktan başka bir şey değildir. Çünkü Hayat kolay kazanılmıyor. Maalesef!

Geri kalan kısmını düşünecek olursak bu Kızımızın yaşamsal pozisyonunu göz önüne aldığımızda Geleceğini Kararttığını farkedebiliyoruz.

Hayat bir Sınavdır. Her ne kadar hafife almaya devam ediyorsak (!)

Saygılar;) 
« Son Düzenleme: Mart 25, 2008, 08:38:44 öö Gönderen: Sevil »

Mart 25, 2008, 12:01:17 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Amin, düşünsenize o Annenin şuandaki psikolojik durumu itibariyle nasıl bir poziyondadır, kimbilir?

Bir yandan Eşini, bir yandan Kızını kaybetti.

Saygılar;) 

haberi bir kez daha okumanızı öneririm...
...

Tanrıdan Olcay Hocamıza mağfiret ve rahmetini esirgememesini dilerim.

Yüce Yaratıcı bizi ve ailemizi bu tür acılardan korusun.

« Son Düzenleme: Mart 25, 2008, 12:05:32 ös Gönderen: skullG »

Mart 25, 2008, 12:17:45 ös
Yanıtla #5

haberi bir kez daha okumanızı öneririm...
...

Hmm, anladım. Sorun değil :D

Annesi diye Babası sanmışım.

Uyardığınız için Teşekkürler.

Olabilir böyle vakkalar Sayın SkullG; bir aldanma, bir yanlış anlama söz konusu, gayet normal sadece dikkatimden kaçmış o kadar.

Aslında sabah dikkatimi çekmişti ama sonradan çaktırmamak adına durumu gündeme getirmedim. Ama Gereken Düzeltmeyi Sayenizde yaptım.

Bakıyorum da benden daha dikkat ediyorsunuz yazılarıma ;)

Sonsuz Teşekkür ve Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Mart 25, 2008, 12:25:27 ös Gönderen: Sevil »

Mart 25, 2008, 07:12:09 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Kızın resimlerine bakıyosun çok güzel manken gibi ama piskopatlık insanın ruhunda tabi tipten belli olmuyo :D

Mart 25, 2008, 10:29:03 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Olcay Hocaya Allah' tan rahmet dilerim. Cinayeti işleyen kızınada Allah yardımcı olsun. Sonuçta annesini öldürdü, mutlaka ki bir cinnet anıydı. Gencecik bir yaşam şuan kararmış durumda. Çok zor bir durum...

Saygılarımla,