Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Taksimde Röportaj ve Güzel Kareler. :)  (Okunma sayısı 22104 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 03, 2012, 12:12:59 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mutlak merak edip yazma girişiminde bulunmuşlardır diye umut ediyorum  :)
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Aralık 03, 2012, 12:53:44 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Sayın Ares , çekeceğini söylediğin  video görüntülerine  ne oldu ? 
Saygılar
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 12:58:14 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 03, 2012, 01:02:12 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Ares , çekeceğini söylediğin  video görüntülerine  ne oldu ? 
Saygılar

Hocam sınavlar bitsin güzel bir nefes alayım ardından girişimlere başlıyoruz.  :)
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Aralık 03, 2012, 01:04:06 öö
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Hadi bakalım , geleceğimiz .
Saygılar

Not:Dersleri Öğrenmek için Öğren .

Dünyaya ışık geldi, ama insanlar ışık yerine karanlığı sevdiler.Çünkü yaptıkları işler kötüydü.Kötülük yapan herkes Işıktan nefret eder ve yaptıkları açığa çıkmasın diye IŞIĞA yaklaşmaz
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 03, 2012, 01:11:18 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saol hocam. Elimden gelen her şeyi yapıyorum. sınıfta 70 kişi ders işliyorduk. Bu sene 40 olduk.

Hocamın bir sözü vardı. Ben 30 senedir öğretmenim, 30 sene öncede bu kara tahta vardı şimdide aynı kara tahta.

Saygılar.

Aralık 03, 2012, 01:21:43 öö
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk hakkında bilgisi olmayan veya yanlış bilgisi olduğu için eleştirdiğiniz insanlar aslında masonluğun aynasıdır diyerek söze başlamak isterim.

Bu çalışmanız, insanların masonluk hakkında ne düşündüğüne dair güzel bir piyasa araştırması olacaktır. Lakin, masonların bu araştırma sonucunu gün be gün yaşadıklarına eminim. Onlar bu durum karşısında ne düşünüyorlar bunu merak ediyorum. Esasında masonluğun yapısı itibarıyla, toplumun masonluk üzerine bilgi sahibi olması gerekmiyor bu sebeple insanları eleştirmek yersiz bir durum. İçeri de neler olup bitiyor bilmek için içeriyi görmek gerekir. Masonluk herkese açık bir oluşum değildir. İçeridekiler de dışarıya bilgi veremiyor çünkü fikir ibadeti kutsal mabedinde makbuldür. Parası olup fakat fikir üretmeye zihni el verişli olmayanlar ile başı bulutların üzerinde olduğu için ayaklarının(Türkiye gibi 3. sınıf bir ülkedeki 33. derece ve alt kademedeki masonlar) dahi bırakın başının ne düşünüp yaptıklarını daha göremediği bir oluşumun parçasından söz ediyoruz. Bu forumda da daha çok hariciler bilgi ve fikir paylaşımı yapmaktadır. Sitenin alan adı masonlar.org yerine fasonlar.org olsaydı da biz yine burada fikir paylaşıyor olurduk öyle değil mi?

"Genç kardeşimizi bu girişiminden ötürü kutlar ve hayatında girişeceği diğer konular da başarılar dilerim. Cesaret akıllı insana yakışıyor."

Aralık 03, 2012, 01:21:52 öö
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

HIMMMMMMM ; Bayramlık ağzımı açmıyacağım  lakin LEYLA ALATON Ablan ne demişti ; İnternet sayesinde eğitimde Bilgiye ulaşmak kolaylaştı ne demek 70 Kişi bir sınıfta ;  >:(  lafa bak şimdi de 40 kişiyiz , otur oturduğun yerde akıllı isen kaparsın her şeyi . Hıımmmmm, mazeret kalktı, onun için MAZERET YOKKKKKKKKKK . HAAA bak aklıma yeni geldi TABLET bilgisayardan sonra da öĞRETMENE gerek kalmayacak. Haline şükret şimdilik başınızda ÖĞRETMENLERİNİZ var . ÇOK AMA ÇOK ŞÜKÜRRRRRRRRRRRRR. :D :D :D

Çalış ve sisteme herzaman itaat et .   8)  Hımmmmmmmmmmmmmmmmm. MAZERET YOK , KARA TAHTA NE DEMEK ,Afrikadaki onu dahi  bulamıyor . HIIMMMMMMMMM , Çalış durmak yokkkkkk.

Saygılar , bana bakma dersine yumul . 8)

Dünyaya ışık geldi, ama insanlar ışık yerine karanlığı sevdiler.Çünkü yaptıkları işler kötüydü.Kötülük yapan herkes Işıktan nefret eder ve yaptıkları açığa çıkmasın diye IŞIĞA yaklaşmaz
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 01:32:12 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 03, 2012, 01:30:29 öö
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Öncelikle büyüklerime, beni desteklediğiniz için teşekkür ederim. Yaptığım şey kötülemek yada hor görmek amaçlı olmadı. Sadece bilmedikleri şeyi, yani tam olarak mason tanımına doğru bir kaynak göremedikleri için Şeytani, Kötü gibi şeyler söylediler. Elbette doğru bir kaynağa ulaşmak çok zordur. Şimdi ben google amcaya masonluk yazsam binlerce makale çıkar. Bu makalelerin %65 kısmın içerisinde Masonları kötüleyen konular mevcut.

İnsanlar bu kaynakları gördüğü için yanlış bilgi ediniyor ve bunu yayıyorlar.

Geçen hafta okulda din kültürü dersindeydik. Konu nasıl açıldı hatırlamıyorum ama konu masonluğa doğru geldi.  Kız birden dedi hocam bunlar şeytana tapıyorlarmış. Hatta acun ılıcalıda bunun içindeymiş. Yarışmada görmüş göz olan bir Tişört giyiyormuş.

Çok kötü bir şey yaptım ve bu kıza gereken cevabı vermedim. Neden bilmiyorum ama onunla tartışmaya girmek istemedim. Sustum ! Sustum ve onun o saçmalıklarına dinledim. Onun bilgisiz kalmasını ve öyle devam etmesini istedim. Öyle düşünceye sahip birisi le konuşmayı gereksiz buldum. Biliyorum ona orada masonluğu açıklamalı idim. Fakat yapmadım. Biraz pişmanlık hissettim.  :-\ :-\

Bu arada hocam HZ. İSA çok anlamlı söylemiş '' Dünyaya ışık geldi, ama insanlar ışık yerine karanlığı sevdiler.Çünkü yaptıkları işler kötüydü.Kötülük yapan herkes Işıktan nefret eder ve yaptıkları açığa çıkmasın diye IŞIĞA yaklaşmaz ''

Yazmayı unuttum. Tayyip amca tabletleri Fatih liselerine dağıttı :D bize yok :)  ::) ::) ::)

'' Devlet bize bahmiii ''  ;D ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 01:42:59 öö Gönderen: Ares »

Aralık 03, 2012, 01:43:22 öö
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Alıntı
Konu nasıl açıldı hatırlamıyorum ama konu masonluğa doğru geldi.  Kız birden dedi hocam bunlar şeytana tapıyorlarmış.

OLABİLİR ' de , OLMAYABİLİR' de ... Niçin o arkadaşın verilenden yola çıktı ve o sonuca vardı .

Alıntı
Şimdi ben google amcaya masonluk yazsam binlerce makale çıkar.

Yanlış da sayılmaz lakin bizim şeyhhisim hepsine YETER .mAAAŞAAALLAHHHH .  :(

Alıntı
Hatta acun ılıcalıda bunun içindeymiş. Yarışmada görmüş göz olan bir Tişört giyiyormuş.

iLMİNATİ ile ilgili Acuna vurmaya çalışıyorlar .Kardeşim oda fazla göz önünde .

Alıntı
Çok kötü bir şey yaptım ve bu kıza gereken cevabı vermedim.

Akıllı ol ve Mimlenme , hemde DİN Dersinde ... :-X

Alıntı
Biliyorum ona orada masonluğu açıklamalı idim. Fakat yapmadım. Biraz pişmanlık hissettim.

VAY VAY küçük kardeşim TEKRİS olmuşta MASON' luk hakkında DERSMİ VERECEKMİŞ bak hele ... ??? >:(

Saygılar ,Önce Oku ama çok oku ve SUSSSSSSSSSSSSSSS .
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 01:53:05 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 03, 2012, 01:50:00 öö
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Alıntı
Bu arada hocam HZ. İSA çok anlamlı söylemiş '' Dünyaya ışık geldi, ama insanlar ışık yerine karanlığı sevdiler.Çünkü yaptıkları işler kötüydü.Kötülük yapan herkes Işıktan nefret eder ve yaptıkları açığa çıkmasın diye IŞIĞA yaklaşmaz ''

Sana sorum bu sözle Masonluk arasındaki FARK nerede sence ?

Saygılar
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 01:52:01 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus