Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tarladaki Mezar...  (Okunma sayısı 13355 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 05, 2008, 09:52:20 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

2 ay önce tatil için gittiğim Kütahya da yaptığım bir kazının sonucu eski bir mezara buldum..tarladaki bazı işaretlerden yola çıktım sadece, ama kazmaya karar verdiğim yer tamamen tesadüf..  8)
arkeoloji uzmanı/arkeolog/bana yardımcı olabilecek arkadaşlar böyle bir çok tarihi değerlerimiz malesef toprak altında çürüyüp gitmekte ...  :(
ilginizi ve yardımlarınızı bekliyorum... araştırmalarım sonucu aynı yerden daha önce hazine bulan köylüler olmuş..

ama beni en cok meraklandıran ise, orada yatan kişinin kim olduğu ?  :-\

Gerçeğin çölü

Nisan 05, 2008, 10:01:39 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Arkeolog değilim ama ben size bu tip kazılarda katılmak isterim. Bambaşka bir alanda çalışıyorum ama bir daha lisans okusam arkeoloji okurdum :D Çok zevkli bir iş kesinlikle...

Nisan 05, 2008, 10:17:38 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

altınlar 2 ye bölünecek :D ama olsun yeterki siz gibi duyarlı kişiler hep varolsun ..
nasip olursa bi dahaki kazıda birlikte hareket edelim.. 8)
Gerçeğin çölü

Nisan 05, 2008, 10:21:49 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

altınlar 2 ye bölünecek :D ama olsun yeterki siz gibi duyarlı kişiler hep varolsun ..
nasip olursa bi dahaki kazıda birlikte hareket edelim.. 8)

Bir arkeolog şevk ile çalışıyorsa eğer, muhteşem birşey yapıyor. Tarihi aydınlatmaya çalışan çok önemli insanlar bence. Tabii altınları bölüşeceğiz :D Hatta tabut-u sekineyi mi arasak? :)

Bir sonraki çalışmanız nerede Sn. ONE?

Nisan 05, 2008, 10:42:41 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Blossom, hedef aynı . O tarlayı delik deşik etmeyi düşünüyorum..var mısın ?
şu kadarını söliyim...cok eski bir yerleşim yeri ;)
Gerçeğin çölü

Nisan 05, 2008, 10:47:21 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Çok daha güzel çok eski bir yerleşim yeri olması :) Kütahya' da ama, yaza erteleme ihtimaliniz yok mu Sn. ONE? :) Buaralar Ankara' dan ayrılmam mümkün görünmüyor :) Yada Ankara' da kazılar yapalım, belki bu taraflarda da birşeyler vardır :D

Nisan 05, 2008, 10:54:55 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok daha güzel çok eski bir yerleşim yeri olması :) Kütahya' da ama, yaza erteleme ihtimaliniz yok mu Sn. ONE? :) Buaralar Ankara' dan ayrılmam mümkün görünmüyor :) Yada Ankara' da kazılar yapalım, belki bu taraflarda dsa birşeyler vardır :D

ankarayı kazmayalım Sn. Blossom, Laiklik tehlikede  diyolar zaten yanlış anlaşılmaya meyil vermeyelim :D
Yaza doğru gidelim güzelce Kütahya ya sakin sakin kazımızı yapalım  ::)
ne çıkarsa bahtımıza artık
Gerçeğin çölü

Nisan 05, 2008, 11:00:09 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Merak etmeyin, meclisin altını kazmayacağız :D Gerçekten çok isterim, umarım dediğinizi gerçekleştirebiliriz. Düşüncesi bile beni heyecanlandırıyor şuan :)

Nisan 05, 2008, 11:05:50 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.One bence bu kemıkler daha farklı yorumlanabılır..Kutahya bolgesınde sıddetlı cete faalıyetlerı ve catısmaların  yer yer oldugunu bılıoruz..Bunlardan bırısı olabılır yada daha farklı yontemlerle katledılen bır kısı yahut sahsı bır mezar...Size bir sorum olurdu..Lakın buradan sormamda pek mumkun degıl..:)
« Son Düzenleme: Nisan 05, 2008, 11:09:43 ös Gönderen: Itzhak »
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Nisan 05, 2008, 11:07:57 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sn.One bennce bu kemıkler daha farklı yorumlanabılır..Kutahya bolgesınde sıddetlı cete faalıyetlerı ve catısmaların  yer yer oldugunu bılıoruz..Bunlardan bırısı olabılır yada daha farklı yontemlerle katledılen bır kısı yahut sahsı bır mezar...Size bir sorum olurdu..Lakın buradan sormamda pek mumkun degıl..:)

Hevesimi kursağımda bıraktın Itzhak :D