Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: PULSUZ DİLEKÇE  (Okunma sayısı 1636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 12, 2010, 09:32:26 öö
  • Uzman Uye

Sevgili Anne ve babacigim,

Bütün duygu ve düsünclerimi dile getirebilseydim,size sunlari söylemek isterdim:

Sürekli bir büyüme ve degisme icindeyim.Sizin cocugunuz olsam da,sizden ayri bir kisilik gelistiriyorum.Beni tanimaya ve anlamaya calisin.

Deneme ile ögrenirim.Bana ayak uydurmakta güclük cekebilirsiniz.Oyunda ,arkadaslikta ,ugraslarimda özgürlük taniyin.Beni her yerde koruyup kollamayin.

Davranislarimin sonuclarini kendim görürsem daha iyi ögrenirim.Birakin kendi isimi kendim göreyim.Büyüdügümü baska nasil anlarim?

Büyümeyi cok istiyorsam da,ara sira yasimdan kücük davranmaktan kendimi alamiyorum.Bunu önemsemeyin.Ama sizde beni simartmayin.Hep cocuk kalmak isterim sonra.

Her istedigimi elde edemiyecegimi biliyorum.Ancak siz verdikce almadan edemiyorum.Bana yerli yrsiz sözde vermeyin.Sözünüzü tutmayinca sizlere güvenim azalir.

Bana kesin ve kararli davranmaktan cekinmeyin.Yoldan saptigimi görünce beni sinirlayin.Kooydugunuz kurallar ve yasaklarin hepsini begendimi söyleyemem.Ancak,hic kisitlamayinca ne yapacagimi sasiriyorum.Tutarsiz davrandiginizi görünce hem bocaliyor,hem de bundan yararlanmadan edemiyorum.

Ögütlerinizden cok davranislarinizdan etkilendigimi unutmayin.Beni egitirken  ara sirahatalar yapabilirsiniz.Bunlari cabuk unuturum.Ancak ,birbirimize saygi ve sevginin azaldigini görmek beni yaralar ve sürekli tedirgin eder.Cok konusup cok bagirmayin.Yüksek sesle söylenenleri pek duymam.Yumusak ve kesin sözler bende daha iyi iz birakir."Ben senin yasindayken..."diye baslayan söylevleri hep kulak ardi ederim.

Kücük yanilgilarimi büyük sucmus gibi basima kalkmayin.Bana yanilma payi birakin.Beni korkutup sindirerek sucluluk duygusu asilayarak uslandirmaya calismayin.Yaramazliklarim icin beni kötü coukmusum gibi yargilamayin.

Yanlis davranisimin üzerinde durun düzeltin.Ceza vermeden önce beni dinleyin.Sucumu asmadigi müddetce cezama katlanabilirim.

Beni dinleyin.Ögrenmeye en yatkin oldugum anlar,soru sordugum anlardir.Aciklamalariniz kisa ve öz olsun.Beni yeteneklerimim üstünde islere zorlamayin.Ama basarabilecegim isleri benden bekleyin.Bana güvendiginizi belli edin.Beni destekleyin;hic degilse cabalayin.Beni baskalariyla karsilastirmayin,umutsuzluga kapilirim.

Benden yasimin üstünde olgunluk beklemeyin .Bütün kurallari birden ögretmeye kalkismayin,bana süre taniyin.Yüzde yüz dürüst davranmadigimi görünce ürkmeyin.Beni köseye sikistirmayin,yalana siginmak zorunda kalirim.Sizi cok bunaltsamda sogukkanliginizi yitirmeyin.Kizginliginizi hakli görebilirim,ama beni asagilamayin Hele baskalarinin yaninda onurumu kirmayin .Unutmayin ki, bende sizi yabancilarin önünde kücük düsürebilirim.

Bana haksizlik ettiginizi anlayinca aciklamaktan cekinmeyin.Özür dileyisiniz size olan sevgimi azaltmaz;tersine,beni size daha cok yaklastirir.Aslinda bende sizleri oldugunuzdan daha iyi görüyorum.Bana kendinizi yanilmaz ve erisilmez göstermeye calismayin.Yanildiginizi görünceüzüntüm cok büyük olur.

Biliyorum ara sira sizi üzüyor belkide hayal kirikligina ugratiyorum.Bana verdikleriniz yanindabenden istediklerinizin cok olmadiginida biliyorum.Yukarda siraladigim istekler size cok geldiyse bircogundan vazgecebilirim.Yeterki beni ben olarak seveceginize olan inancim sarsilmasin.

Benden"örnek cocuk" olmami istemezseniz, bende de sizden kusursus ana baba olmanizi beklemem.Sevecen ve anlayisli olmaniz bana yeter.

Sizin cocugunuz olarak dogmak elimde degildi.Ama secme hakkim olsaydi,sizden baska kimsenin cocugu olmak istemezdim.

Sevgiler Cocugunuz...

ALINTI
Ben"O"yum,"O"ben değil...