Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bozkurt  (Okunma sayısı 40620 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 20, 2007, 08:19:16 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Rakip mi arıyorsun :) ne burası ralli pistimi? Boks ringimi?
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 20, 2007, 08:23:19 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Sevgili kardeşim rakip derken muhattap olacak, yazışacak, fikir teatisi yapacak kişi demek istedim piyon birara sana salınmıştı? Söyle bakalım en azından muhattap olmak için daha akıllı birisi gerekmiyormu? :)

Kasım 20, 2007, 08:26:25 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sevgili kardeşim rakip derken muhattap olacak, yazışacak, fikir teatisi yapacak kişi demek istedim piyon birara sana salınmıştı? Söyle bakalım en azından muhattap olmak için daha akıllı birisi gerekmiyormu? :)
Fikir teatisi hakaret ederek, kufur yazarak, veya birilerine alanen iftira edilerek mi yapiliyor sizin oralarda? Simdi de kendinizi hakli cikarmak icin "Aynisini sana da yapmislardi" mantigi kullaniyorsun. Peki ::)

Madem birini muhattap almiyorsun neden ikili tartismaya giriyorsun onunla? Ayrica kim kimi neden senin uzerine gondersin ki? Hele ben neden gondereyim ki. Kendini cok muhim biri sanman tabii ki guzel bir sey ama magrur olma, senden buyuk Allah var ;)

Kasım 20, 2007, 08:29:24 ös
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Kendim desem :D övünmüş mü olurum ama seninle ne zaman tartışmaya girsek bir müddet sonra ip kopuyor o yüzden bence sen başka bir muhatap bul Piyon bana takmıştı bir ara doğrudur ama sonunda barıştık nasıl oldu anlamadım ama oldu işte bence tartışırken sinirlerine hakim olmalısın bir de bir şey biliyorsan illa söyleyeceksin diye bir olgu yoktur biz söz vardır "Her şeyi bilebilirsin ama her yerde konuşamassın" bence Sn. SkullG tam sana muhatap çok seviyeli bir adam kendisinin yazım tarzınıtüm samimiyetimle söylüyorum çok beğeniyorum tabii seninde ona aynı saygınlıkta cevap vermen gerekli...
« Son Düzenleme: Kasım 20, 2007, 08:33:26 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 20, 2007, 08:38:02 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Fikir teatisi hakaret ederek, kufur yazarak, veya birilerine alanen iftira edilerek mi yapiliyor sizin oralarda? Simdi de kendinizi hakli cikarmak icin "Aynisini sana da yapmislardi" mantigi kullaniyorsun. Peki ::)

Madem birini muhattap almiyorsun neden ikili tartismaya giriyorsun onunla? Ayrica kim kimi neden senin uzerine gondersin ki? Hele ben neden gondereyim ki. Kendini cok muhim biri sanman tabii ki guzel bir sey ama magrur olma, senden buyuk Allah var ;)
Sayın Sublime Prince biraderim(bunada mason değilim diye kızmadınız inşallah) espriden anladığınızı sanıyordum. :)

Kasım 21, 2007, 10:57:26 öö
Yanıtla #25
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

"Bilirmisin piyoncuk "komünizm görüldüğü yerde ezilmelidir" sözü Atatürk'e aittir. "

Sn. Leon;

Atatürk'ün bu sözü nerede söylediğini hangi kaynaktan aldığınızı, hangi kaynaklarda bu söze yer verildiğini belirtir misiniz?

Benim bildiğim kadarıyla buna o kadar çok benzeyen bir söz var ki -bu da Rosa Luksemburg'a ait bir sözdür- "Faşizm görüldüğü her yerde ezilmelidir"

malum Atatürk'ün "Türk şoförü en asil duyguların insanıdır" diye de bir sözü olduğu iddia ediliyor(du) hala TŞOF bu sözü kullanıyor olsa da Atatürk'ün böylesi bir söz söylemediği kabul edildi. :) hani sizin ki de o minvalde olmasın

neyse madem Atatürk'ten alıntılar sayfası haline geldi bu sayfa bende ondan bir alıntı ile yazıma son vereyim;

"İnsanlığa müteveccih fikir hareketi ergeç muhavvak olacaktır.Bütün mazlum milletler,zalimleri bir gün mahv edecek ve ortadan kaldıracaktır.O zaman dünya yüzünden zalim ve mazlum kelimeleri kalkacak,insanlık kendisine yakışan bir toplumsal duruma kavuşacaktır.Bizim milletimiz o zaman bu gayeye vasıl olan milletler arasında takaddümüyle cidden iftihar edecektir.
Şarktan şimdi doğacak olan güneşe bakınız.

Bugün günün ağardığını nasıl görüyorsam,uzaktan bütün Şark milletlerinin de uyanışlarını öyle görüyorum.İstiklal ve hürriyetine kavuşacak çok kardeş millet vardır.Onların yeniden doğusu,şüphesiz ki,terakkiye verefada müteveccih olacaktır.Bu milletler bütün güçlüklere rağmen muzaffer olacaklar ve kendilerini bekleyen istiklale ulaşacaklardır.

Müstemlekecilik ve emperyalizm yeryüzünden yok olacak ve yerlerine milletlerarasında hiç bir renk,din ve ırk farkı gözetmeyen yeni bir ahen işbirliği çağı hakim olacaktır."

Mustafa Kemal ATATÜRK

p.s.: bu alıntı Atatürk'ün Sovyet Dışişleri Bakanı Çiçerin'e gönderdiği mektuptur. Kaynak için bkz. Kaynak:
Çiçerin'e mektup 22Ekim 1920 - Atatürk'ün bütün eserleri Hakimiyet-i Milliye, 4 Kanunsani 1922

Kasım 21, 2007, 11:24:31 öö
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Sayın Skull;

Verdiğim sözler Atatürk'ün bizzat gerçek sözleridir. Diğer sizin aktardığınız sözler ise Atatürk'ü kendilerinmiş gibi göstermeye çalışan grup yada çevrelerin uydurmalarıdır. Muhtemelen İnönü'nün söylediklerini Atatürk'e ithaf ediyorlar. Örneğin Atatürk; Türkçü Zİya Gökalp'e ithafen bedenimin babası Ali Rıza Efendi'dir. Ancak fikirlerimin babası ise Ziya Gökalp'tir demiştir. Daha konuşmaya ne hacet? Hem buradan da anlaşılıyor ki Kemalizm'in çıkış sebebi Türkçüktür. Bu açıdan her Kemalist Türkçü olmalıdır. Ancak kendine Kemalist diyen kişilerin çoğu aslında Atatürk'çü değil inönücüdür. Yıllardır Atatürk'ü suistimal edende bu kesimdir. Zaten Atatürk'ün Kemalizm'i ni kendi bildiği yönde uygulayan İnönü değilmiydi?

Onu bunu bırakalımda şuna cevap arayalım. Nihal Atsuz, Nazım Hikmet ve Necip Fazıl'ın yaşları aynıdır. Nazım Hikmet, Atatürk döneminde hapis yatmıştır değilmi? Hüseyin Nihal Atsız ise Atatürk döneminde hiçbir zarar görmemiştir.(ırkçı fikirlerine rağmen) Ötüken adlı yayın dergisini rahatça çıkarıp makaleler ve kitaplarını yazıyordu. Necip Fazıl ise o dönem daha edebiyat hayatında bile değildi. Yurtdışındaydı...

Nihal Atsız ise inönü'nün işine gelmemiştir, inönüyü sert şekilde eleştirmiştir ve dolayısıyla onun döneminde hapis yatmıştır, işkence görmüştür. Şimdi Sayın Skull Atatürk döneminde Nihal Atsız rahatça yazılarını yazabildiğine, edebiyat eserleri verebildiğine göre Atatürk Nihal Atsız'a katılıyordur diyebiliriz. Peki Nazım Hikmet neden Atatürk döneminde hapis yatmıştır?
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2007, 11:26:53 öö Gönderen: LEON COMANDANTE »

Kasım 21, 2007, 11:31:08 öö
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Oncelikle burada aparilan konu cok hessas bi konudur. ama bu fikrlerin tartisilarak aydina cikmasi ve fikirerin bilinmesi daha da guzeldir

Kasım 21, 2007, 11:43:29 öö
Yanıtla #28
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

arkadaşım ben size ne sordum siz bana ne diyorsunuz Atatürk'ün yukarıda aktardığınız sözünü nerede söylemiştir kaynağınız nedir?

ayrıca yukarıda benim aktardığım mektubun bizzat Atatürk tarafından yazıldığı ve imzalandığı tarihi bir gerçekliktir. hani belgeyi de aktarıyorum gider bakarsınız.

uluslaşma sürecinde atsız gibi değişik tiplerde ortaya çıkabilir. bunlar sapma olarak addedilebilirler.

gelelim NAZIM USTA'ya... güzelim türkçeyle yazılmış en güzel destanlardan birinin sahibine... Kuvayi Milliyet Destanının sahibine... bilemiyorum sizin Atsiz atanızın kurtuluş savaşını anlatan bir destanı var mıdır? ama tüm dünyanın bildiği gerçek Kurtuluş Savaşının destanını Nazım Ustanın yazdığıdır... ozaman bende sizin taktiği kullanarak, onu bırakalım da sizin Atsız Atanız (hani size göre büyük şair olan) niçin bir Destan yazamamıştır:)

Nazım Atatürk döneminde tutuklandı. Af çıktı serbest kaldı. Nazım'a giyabi olarak hapis cezası verildi. Naım sovyetlerdeydi, af çıktı yurduna döndü... 1938'de 35 yıl yedi... düşüncelerini açıkladı diye... sözler söyledi diye... 1950de af çıktı. Nazıma çıkmadı o af... aydınlar baskılar yaptı Nazım açlık grevine yattı... 1938'den 13 yıl sonra çıktı mapustan Türk şiirinin büyük ustası... "SEVDALINIZ KOMÜNİSTTİR 10 YILDAN BERİDİR YATAR BURSA KALASINDA ŞARKISI TÜKENİP BİTMEDEN CENNETİNİ KAYBETMEDEN YATAR BURSA KALASINDA"...

sonra Nazım askere dendi... 50 sindeki Nazıma, 1920de askeriyeden çürüğe çıkartılmış olan Nazıma askerlik çıkartıldı. Nazım bir gece bir motorluyla romanya bandıralı bir gemiye binerek ayrıldı ülkesinden

o oyle bir vatan aşığıydı ki leon; "anadoluda bir köy mezarlığına gömün beni" diyor hala... siz anlamasanız ve hatta duymassanız da...

Kasım 21, 2007, 11:46:40 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Alıntı
Verdiğim sözler Atatürk'ün bizzat gerçek sözleridir. Diğer sizin aktardığınız sözler ise Atatürk'ü kendilerinmiş gibi göstermeye çalışan grup yada çevrelerin uydurmalarıdır.

Bende ayni seyi soyliycektim :)

Alıntı
arkadaşım ben size ne sordum siz bana ne diyorsunuz Atatürk'ün yukarıda aktardığınız sözünü nerede söylemiştir kaynağınız nedir?

dur ben tahmin edeyim. www.otuken.org yada www.turkdirilisi.org falan :)

Sayin skullG nin verdigi kaynakla senin verecegin kaynaklar arasindaki farki cok merak ediyorum.

Ha bir kucuk sey daha var. Sevgili leon bu derece ataturkcu, turkcu ve irkcisin... nick in neden LEON COMANDANTE? :) oncelikle bu nick ispanyolca degil mi? anlaminida ayrica aciklarsan sevinirim.

daha onceki avatarlarin (che guevara vb...) hakkinda yorum dahi yapmiyorum zaten.