Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İ.A.M.  (Okunma sayısı 71937 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 16, 2007, 10:04:17 ös
Yanıtla #180
  • Uzman Uye

Pardon ne yazısı değiştirmişim anlayamadım.

-Önceden de dedeğim gibi senin doğruların o.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ağustos 16, 2007, 10:14:09 ös
Yanıtla #181
  • Ziyaretçi

Yani yazını editlediğini söyledim. Son ekleme yaptığın yani.

Neyse ben daha fazla tartışmayacağım senin gibi küçük yaşta kandırılan insan sayısı böyle tarikatlarda az değil. Demekki İskender'in hedefi böyle. Zaten aileden bunlardan olmasan bunların arasında olmazdın şuan 17 yaşında olduğunu söylüyorsun o adamın müridi olduğunuda söylüyorsun yani en az 3-4 senelik bir iş desek sen 12-13 yaşında bu adama bulaşmışsın. Ayrıca buadam neden Amerika'da yaşıyor? Elbette herkes Amerika'da yaşar ama İslam'i geçinen kişiler neden Amerika'da yaşıyor? Yoksa Türkiye'deki tüm tarikat ve cemaatlerin kıblesi Amerika'mı?

Bunları söylemiş bir insana nasıl inanıyorsun?

Bu sahte peygamberin birkac dümenini ve şeytani oyunlarını aşagıda maddeler halinde belirtiyoruz;

"Kuranda 3 bin ayet vardır"
"Allah ile konuşuyorum"
"Benimle birlikte Allah ile konuşan 20 arkadaşımız var"
"Ben Resulüm"
"65 milyon insanda, 5 milyonu cennete gidecek"
"Alnındaki şeytani beni göstererek, bunun bir işaret olduğunu belirtme".
İslam'ın nurlu esaslarını; güya "Allah Üniversitesi" (University Of Allah) adı altında, yer altına çekmek suretiyle, karanlık fikirlerini insanlara enjekte etmeye çalışıyorlar. MİHR vakfı adı altında, islamî akideye uymayan birçok işi yapan bu sahte peygamber yandaşlarına karşı,
SİZLERİ DAHA DİKKATLİ OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ..

Ağustos 16, 2007, 10:19:44 ös
Yanıtla #182
  • Uzman Uye

Peygamber efendimiz peki neden kentini terk etti ? Bütün Allah dostları aynısını görmüştür. Hepsine deli dediler.

Ağustos 16, 2007, 10:21:49 ös
Yanıtla #183
  • Uzman Uye

Papağan gibi habire bunları tekrarlıyorsunuz.

Ağustos 16, 2007, 10:23:57 ös
Yanıtla #184
  • Ziyaretçi

Peki Sevgili Alaaddin bu İskender Bey(!) 74 yaşında biri imiş. Türklerin ortalama yaşama süresi belli olduda diyelim bu adam 1 kaç sene sonra mevta oldu. Tüm inananları Tanrı için tekrar bir araya toplayıp birsürü mucizeler yapamadı :) Sonrasında Deccal tarafından öldürülmedi ve kıyamet kopmadı :) O zaman ne dersin acaba?

Sevgiler, saygılar, hörmetler, arz-ı endamlar, saygılar bizden, sevgiler sonsuz. vs. vs...

Ağustos 16, 2007, 10:32:31 ös
Yanıtla #185
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. alaaddin,

sorduğum sorulara tam ve düzgün yanıt alamıyorum ya neyse...

öncelikli olarak mehdi (as) ile ilgili hadislere göz atarsanız, "Hüseyin’in evlâtlarından biri ümmetim arasında kıyam etmedikçe dünya yok olmaz. O, yeryüzü zulümle dolduğu gibi onu adaletle dolduracaktır" der peygamber... bilinir ki hasan(as)dan gelenler şerif, huseyin (as) soyundakiler ise seyyid'dir. iskender bey seyyid midir? benim bildiğim kadarıyla kendisi şerif olduğunu iddia etmektedir.

başka bir hadis "Allah bir grubu getirecek ki, onlar Allah’ı severler, Allah da onları sever ve onların arasında gaip (gizli) olan bir kişi ilâhî saltanata ulaşır. O, vadedilen Mehdi’dir. O, hiçbir zorlukla karşılaşmadan yeryüzünü adalet ve eşitlik ile dolduracak, küçük yaşta ana-babasından uzak düşecektir. Müslümanların şehirlerini fethedecek, zaman onun (kıyamı) için müsait olacaktır. Sözü dinlenecek; ihtiyar ve genç herkes ona itaat edecek; zulüm ve küfürle dolan yeryüzünü adalet ve eşitlikle dolduracak. O zaman onun imameti kemale erişecek ve hilâfeti yeryüzünde tespit olacak ve... yeryüzü Mehdi (a.s)’ın varlığıyla bayındır ve mutlu olacaktır; nehirler akacak; fitneler, karışıklıklar ve yağmalamalar ortadan kalkacak, hayır ve bereketler çoğalacaktır... Ondan sonrası hakkında bir şey söylememe gerek yok... Benden o günün dünyasına selâm olsun"

yine bir hadis "ehdi (a.s) benim soyumdandır; ismi benim ismim ve künyesi benim künyem, şekli benim şeklim, sünnet ve tavrı benim sünnet ve tavrımdır, halkı benim dinime teşvik ve Rabbimin kitabına davet eder. Ona itaat eden bana itaat etmiştir ve ona muhalefet eden bana muhalefet etmiştir, onun gaybetini inkâr eden beni inkâr etmiştir" Peygamberin ismi neydi? iskender mi? iskender beyin gaybet durumu olmuş mudur?

Saygılarımla...

p.s.: ilk iki hadis buhari ve muslim de geçmektedir üçüncü hadis ise  İ’lâm’ul-Vera'da geçmektedir

Ağustos 16, 2007, 11:58:37 ös
Yanıtla #186
  • Uzman Uye

tamam 1 veya 5 yıl sonra ölürse ki öyle bir şeye inanmıyorum. Ben bu sitede hala yazıyor olucam kapanmazsa. O zaman kimin haklı olduğu ortaya çıkar. Ve sukulg merak etmeyin hepsi gerçekleşicek. Mehdi nin ömrü uzun olucak.

Ağustos 17, 2007, 02:01:45 ös
Yanıtla #187
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

benim merak ettiğim hiçbir şey yok sn. alaaddin

ama sormuş olduğum onca sorunun cevabının basit ve son derece geçiştirmeci bir yaklaşım olduğunu zannetmiyorum.

Allah Resulü (sakın yanlış anlaşılmasın benim Allah Resul'ünden kastım Son Peygamber Muhammed[sa]dır) yukarıda alıntıladığım hadiste Mehdi için "Sözü dinlenecek; ihtiyar ve genç herkes ona itaat edecek; zulüm ve küfürle dolan yeryüzünü adalet ve eşitlikle dolduracak." diyor. İ.E.E.'nin sözünü kim dinliyor?

Halifelikten anladığınız nedir? herkes dank diye kafasına göre halife olabilir mi? İskender ERol Evrenasoğlu'nu kim kime halife olarak seçmiştir?

anlıyorum ki, siz örgütünüz adına konuşma yeterliliğine sahip değilsiniz. ve yinwe anlıyorum ki sorularıma cevap vermekten olabildiğince uzak durmayı yeğliyorsunuz. eğer cevaparınız varsa sizi seve seve dinlerim. ama artık başakca soru sormayacağım, bunlar şimdilik yeterli...
----------

küfür üç kısımdır;
-inadi
-cehli
-lafzi
----------

sevgiler, saygılar...

Ağustos 17, 2007, 02:09:21 ös
Yanıtla #188
  • Uzman Uye

Ben etmicek demiyorum. Öyle pat diye de herkes Mehdinin sözünü dinleye bilir mi ?

Ağustos 17, 2007, 02:16:12 ös
Yanıtla #189
  • Uzman Uye

Skulg sorulardan uzak durmaya çalışmıyorum. O sıra Lucky Eye' a odaklanmıştım. Aynı anda 2 kişinin sorularına cevap veremiyorum ve bir kişi tek soruda sormuyor mesajında. Şimdi eğer açıklayamadığım veya görmediğim bir soru varsa lütfen sorun Sn. Sukullg.