Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: terör doğal mı? gerekli mi?  (Okunma sayısı 28075 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 29, 2011, 03:01:29 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.418

Tarihi iyi okumanızı öneririm olay anllattığınız kadar basit bir borç alıp verme hikayesi olsa idi keşke.Yanılmıyorsam o tarihlerde bu para zaten resmi olması için  ingiltereden alındı başbakanları benjamin de israil ve merkez bankası başkanı yani parayı veren rodsields ailes. hani o meşhur sözü söyleyen adam bir ülkenin para basma yetkisini bana verin dileyen istediği kanunu çıkarsın diyen adam.Yani anlattığınız şekille gelişen en ufak bir süreç yok ortada keşke o kadar basit olsa durum.Şu an ile bile kıyaslasanız anlarsınız imf ve dünya bankasının varlığı ile bu ülkelere kaynak sağlayan finansörlerine bakın yine bu aileler çıkacak arkasından.

Nerde ise bugün bile bizi batırmaya ramak kalan sistemi söylüyorum size olay basit faizle para alma hikayesi değilki aldığın borcu sana ödetmeme hikayesi ki niyetlerine ersinler.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 29, 2011, 03:12:23 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Sn.418

Tarihi iyi okumanızı öneririm olay anllattığınız kadar basit bir borç alıp verme hikayesi olsa idi keşke.Yanılmıyorsam o tarihlerde bu para zaten resmi olması için  ingiltereden alındı başbakanları benjamin de israil ve merkez bankası başkanı yani parayı veren rodsields ailes. hani o meşhur sözü söyleyen adam bir ülkenin para basma yetkisini bana verin dileyen istediği kanunu çıkarsın diyen adam.Yani anlattığınız şekille gelişen en ufak bir süreç yok ortada keşke o kadar basit olsa durum.Şu an ile bile kıyaslasanız anlarsınız imf ve dünya bankasının varlığı ile bu ülkelere kaynak sağlayan finansörlerine bakın yine bu aileler çıkacak arkasından.

Nerde ise bugün bile bizi batırmaya ramak kalan sistemi söylüyorum size olay basit faizle para alma hikayesi değilki aldığın borcu sana ödetmeme hikayesi ki niyetlerine ersinler.
Sayın karahan;

kimse kimsenin kafasına silah dayamıyor borç alacaksın diye, ihtiyacı oluyor alıyor adam vermese daha zor duruma düşecek demekki o yüzden almış, bence bu kısımda vereni değil alanı sorgulamaklazım bana öyle geliyor...
ekonomik olarak pek sınır kaldığı söylenemez, 1 click'le para ülke değiştirebiliyor şuanki durum öyle devlet hazine bonosu basıyor, ve borçlanıyor belli bir faizle bunu her devlet yapıyor, adam hazine bonosu aldı diye düşman mı ?
bence bunu çağdaş olmayan birşekilde düşünmemenizi diliyorum, alan memnun veren memnun, ki alış veriş olmuş aralarında ,
ekonomik güç siyasi gücede etki edebilir bu sadece ttürkiye için geçerli bir durum değil,
yunanistan örneği gibi....

Saygılarımla,
418

Temmuz 29, 2011, 03:26:03 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.418

burdaki düşünce ve kavrayış şeklimiz farklı ben tarihi bilincin farkında olarak konuşuyorum biraz incelemenizi öneririm.Anlattığınız kadar basit ve durağan değil o olaylar.Sarmalı anlayın lütfen.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 29, 2011, 03:41:53 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Sn.418

burdaki düşünce ve kavrayış şeklimiz farklı ben tarihi bilincin farkında olarak konuşuyorum biraz incelemenizi öneririm.Anlattığınız kadar basit ve durağan değil o olaylar.Sarmalı anlayın lütfen.
Sayın karahan,

Borç aldın zamanında öde, ödemezsen faizi artar,
- Osmanlı zamanında borcunu ödeseydi bi sorun olurmuydu ?
* olmazdı
- Hiç borç almasaydı bir sorun olurmuydu ?
* olmazdı
---------------------
durum bu kadar basit, yani osmanlının zamanında yapmış olduğu hatayının bedelini o hatayı yapanlardan sormak daha doğru bir yaklaşım olduğunu düşünmekteyim,
dönemin osmanlısı maliyet hatası yapmış, mali olarak zor duruma düşmüş... ödiyemiyeciği bir borç almış mecbur kalmış yada...
bu borç aldığı kişiyi bağlar mı ?
* bağlamaz
durum bundan ibaret bence, siz burda kötü emelden bahsediyorsunuz o zaman bankalarında kötü niyeti var sonuçta herkez kredi kartından malidurumu kötü...
osmanlı politikalarını ve dönemin gelir gider dengesini ayarlayanlar suçlu değil başka adam suçlu gibi bir yaklaşım oluyor bu,
ne derece doğru tartışılır o dönemde yapılan harcamaları bilmiyoruz, osmanlının ekonomik olarak tek zorda kaldığı yer kırım savaşı değil bundan seneler evvel hortumcu muhabbeti geçiyordu bunuda unutmamaklazım o dönemdeki yapılanları mercek altına almak şart bunu sorgulamak için,
şuan bile ihalelerde neler dönüyor tvlerde izliyoruz kimbilir o dönemde yeteri kadar basın yok, ne olup bittiğini bilemeyiz...
yani bir hata varsa suçu o hatayı yapanda aramaklazım benim dediğim bu,

Saygılarımla,
418

Temmuz 29, 2011, 03:45:53 ös
Yanıtla #24

Biz rahatsız etmiyoruz umarım...

Devam edin siz, bize bakmayın :)

Neden aklıma aşık atışmaları geldiyse :)
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Temmuz 29, 2011, 04:14:06 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Biz rahatsız etmiyoruz umarım...

Devam edin siz, bize bakmayın :)

Neden aklıma aşık atışmaları geldiyse :)
Sayın Mustafa Kemal;

Sizin muhabbetinize doyum olmuyor :) rahmetli Mark twain'dan aşık atışmalarına zaman ayırabiliyorsanız ne mutlu size....

Saygılarımla,
418

Temmuz 29, 2011, 04:40:09 ös
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Mustafa kemal

sizde aramıza katılsa idiniz ya izleme yerine açıkçası bir üçüncü kişiyede ihtiyacım var,anlattığım şeylerle anlatılanlar farklı kalıyor olayı tarihi olarak açmam gerekiyor olay uzun.Aşık atışması haline döndü bende farkındayım aslında hikayenin basiti küçük balık büyük balığı büyümeden yer.Bizim osmanlı büyük balık olduğundan bayağı uğraşmak mesai harcamak zorunda kaldılar devasa yapıyı çökertmek için siyasi ekonomik herşeyi yaptılar aslında anlatımın temeli bu.

Sn.418 ile uzlaşamadığımız yer borç alışverişi buda günümüzde ülkeler hangi şartlar altında borç almaya zorlanıyorlarsa bugünde dünde hep öyle idi borç al ve zayıfla egemenliğin tehdit altına girsin. o kadar basit.

saygılar

EDMUND BURKE

Temmuz 29, 2011, 04:57:34 ös
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın karahan,

Bahsettiğiniz aileyi internetten arattım,
http://tr.wikipedia.org/wiki/Kamondo_Ailesi
soy kırıma uğramış bir aileden bahsediyorsunuz, ayrıca osmanlıyı finanse ettiğinden bahsediyor, farklı bir bilginiz varsa merak ediyorum.... bu konu hakkında...

Saygılarımla,
418

Rothschildlerde asırlar önce İngilizleri finanse etmişti. Bu güne dek tüm gizli işlerini bu ülke sayesinde meşru kıldırıyor. Amerikan dolarını da hala bu aile basıyor.
O kadar güzel işlere vesile oluyorlar ki, altın için Amerika yerlilerini katledecek kadar sevimli, afyon ticareti için Çinlileri, İngilizlere özendirecek(katsumoto gibi vatanını ve kültürüne bağlı insanları öldürerek) kadar cömert, İsrail devletinin kurulması için kendi halkını yine kendi oluşturduğu tehdit unsurlarına karşı(hitler) katlettirecek kadar ulusalcı... Artık kendi paramızı kendimiz basacağız diyen Amerika başkanına(Kennedy) suikast düzenletecek kadar vatansever(kendileri bile kendilerini oralı görmüyorlardır), mossad suikastleri, 11 eylül saldırıları, kukla büyük zengin aileler, Osmanlı'nın bölünmesi için hertürlü stratejik adım, yeni dünya düzeni.. zilyon tane komplo niteliğinde olaylar...

Bu kadar kaos ve entrikanın döndüğü Dünyada, hepimiz bu riyakarlığın bir parçasıyız... Sanırım olayı meşru kılanda bu zaten...

Tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak düşüncesi onursuzluktur. Lakin bu insanlık beceremiyorsa Allah tüm fitne ve bozguncuları en ağır şekilde cezalandıracaktır.
300 yıllık hanedan nedir ki :) Sessiz bir gecede sessizce yok oluverirler. Onlardan geriyede hiç birşey kalmaz.
Evet, onlar ölmeden verdikleri acıyı tümden yaşayacak olanlardır.

Temmuz 29, 2011, 05:00:14 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.418

http://www.tarihibakis.com/ingiliz-gizli-belgelerinde-turkiye/

bu linkteki ingiliz gizli belgelerini okuyunca benim ne demek istediğimi anlarsınız.

EDMUND BURKE

Temmuz 29, 2011, 05:12:00 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Sayın karahan,

Bahsettiğiniz aileyi internetten arattım,
http://tr.wikipedia.org/wiki/Kamondo_Ailesi
soy kırıma uğramış bir aileden bahsediyorsunuz, ayrıca osmanlıyı finanse ettiğinden bahsediyor, farklı bir bilginiz varsa merak ediyorum.... bu konu hakkında...

Saygılarımla,
418

Rothschildlerde asırlar önce İngilizleri finanse etmişti. Bu güne dek tüm gizli işlerini bu ülke sayesinde meşru kıldırıyor. Amerikan dolarını da hala bu aile basıyor.
O kadar güzel işlere vesile oluyorlar ki, altın için Amerika yerlilerini katledecek kadar sevimli, afyon ticareti için Çinlileri, İngilizlere özendirecek(katsumoto gibi vatanını ve kültürüne bağlı insanları öldürerek) kadar cömert, İsrail devletinin kurulması için kendi halkını yine kendi oluşturduğu tehdit unsurlarına karşı(hitler) katlettirecek kadar ulusalcı... Artık kendi paramızı kendimiz basacağız diyen Amerika başkanına(Kennedy) suikast düzenletecek kadar vatansever(kendileri bile kendilerini oralı görmüyorlardır), mossad suikastleri, 11 eylül saldırıları, kukla büyük zengin aileler, Osmanlı'nın bölünmesi için hertürlü stratejik adım, yeni dünya düzeni.. zilyon tane komplo niteliğinde olaylar...

Bu kadar kaos ve entrikanın döndüğü Dünyada, hepimiz bu riyakarlığın bir parçasıyız... Sanırım olayı meşru kılanda bu zaten...

Tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak düşüncesi onursuzluktur. Lakin bu insanlık beceremiyorsa Allah tüm fitne ve bozguncuları en ağır şekilde cezalandıracaktır.
300 yıllık hanedan nedir ki :) Sessiz bir gecede sessizce yok oluverirler. Onlardan geriyede hiç birşey kalmaz.
Evet, onlar ölmeden verdikleri acıyı tümden yaşayacak olanlardır.

Sayın Barbaros,

burda o kadar geniş bir konuya girdinizki bu dediklerinizi tek bir ailenin yapacağına inanıyor olmanız düşündürücü...
ki bunlara inanan bir çok insan var,
bence biraz realist olmakta fayda var 1 aile yerine bir örgüte yükleseniz bi derece anlamak mümkün bence komplo teorisinden öteye geçmez yazdıklarınız teoriyide gerçekmiş gibi yazmanız doğru olduğu kanısında değilim,
yani bu gün yamur yağdı kesin bu aile yada mossad yapmıştır gibi bişi bu dediğiniz....
benim dikkatimi çeken bir çok kitap var bu konuları inceleyen insanlar inanmak istediğine inanıyorlar herhalde.... yada cazip geliyor....
bilemiyorum, ama iddaların çoğunun dayanağı yoktur, o aile ile ilişkilendirilmemiştir, idari işlem yapılmamıştır... bana göre sizin söylediğiniz varsayım harici birşey değil...

Saygılarımla,
418