Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Metin Göktepelere  (Okunma sayısı 3267 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 08, 2013, 03:53:59 ös
  • Uzman Uye

Ferhat Tunç- Metin`e Ağıt (Metin Göktepe)

Ocak 08, 2013, 03:57:06 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

NİLGÜN YAMA-SERBAY MANSUROĞLU

Metin Göktepe’nin sevenleri onu yine unutmadı. 8 Ocak 1996’da polis tarafından katledilen Metin Göktepe’nin annesi Fadime Göktepe, kardeşi Meryem Göktepe,  arkadaşları ve sevenleri, onu İstanbul’un bembeyaz bir örtüye büründüğü dün mezarı başında andı. Beyaz mezarın üzerine karanfiller bırakıldı. Güçlükle ayakta durabilen anne Fadime Göktepe, “17 yıldır beni yalnız bırakmadınız. Siz bu 17 yılda benim için birer Metin oldunuz” dedi.

MEZARI BAŞINDA ANILDI
Katledilişinin 17.yıldönümünde mezarı başında anılan gazeteci Metin Göktepe, öldürüldüğünde Evrensel Gazetesi muhabiriydi.
Alibeeyköy'de  gözaltına alınarak, binlerce kişiyle birlikte götürüldüğü Eyüp Spor Salonu'nda işkenceyle öldürülen Metin Göktepe, dostları tarafından İstanbul Atışalanı Kemer Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında anıldı.

‘BENİM İÇİN METİN OLDUNUZ’
Göktepe’nin mezarı başına sevenleri ve annesi tarafından karanfiller kondu. Hepiniz benim için birer Metinsiniz diyen anne Fadime Göktepe “ 17 yıldır beni yalnız bırakmadınız, hep yanımda oldunuz. Hepinizi Metin kadar severim” diye konuştu.

‘METİN’İN İZİNDE DEVAM EDECEĞİZ’
Metin Göktepe’nin öldürülme sürecini anlatan Evrensel Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, “Onun bıraktığı izi devam ettirmek için buradayız. Metin mesleğini yaparken dövülerek katledildi” diye konuştu. Polat, “Metin’in dostları, arkadaşları, yoldaşları güçlü bir mücadele verdi. Kazanılmış bir davadır Metin Göktepe davası. Biz Metin’in izinden gitmeye devam edeceğiz” dedi.

‘METİNLER ÖLMEZ’
Gazeteci Alper Turgut, “Metin Göktepe, eğer ki ısrarcı olmasaydı o cenazeyi izlemeyecekti ve şimdi hayatta olacaktı. Bu tipi altında Fadime anamızın  etrafında toplandık. Metinlerin ölmediğinin göstergesi bu”

‘METİN’İN HAKKINI İSTİYORUZ’
Toplumsal Bellek Platformu adına konuşan Zeynep Altıok, “Gönül isterdi ki bugün daha umutlu şeyler söyleyelim ama 10 yıllardır bütün kayıplarımız için, katliamlar için hep aynı şeyi tekrar etmeye devam ediyoruz. Ben bugün tekrar ettiğim adına utanıyorum. Mücadelemiz devam edecek. Bugün yaşananlardan ders almak içim mücadele ediyoruz. Bizler özür istemiyoruz bizler Metin Göktepe’nin hakkını istiyoruz, adalet ve insanlık istiyoruz” dedi.
Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kamil Tekin Sürek ise konuşmasında Göktepe’nin gazeteciliğine ve Evrensel’in önemine vurgu yaptı.

‘ADALET OLSAYDI METİN ÖLMEZDİ’
Göktepe’nin anmasına katılan CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, hep beraber bütün insan haklarına sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek “ Eğer Kemal Türkler’in katilerini bu ülke adalete teslim etmiş olsaydı, Uğur Mumcu’nun katillerini teslim etmiş olsaydı Metin Göktepe de belki o muameleye maruz kalmayacaktı. Belki Hrant yaşıyor olacaktı.” diye konuştu.
“Fadime ana oğlu Metin’i kaybetti ama bugün oğlum diyebileceği yüz binlerce Metin var” diyen Salıcı, “Her sene burada olmaya devam edeceğim” dedi.
Anmaya gazeteciler Ahmet Şık ve Nazım Alpman da katıldı. Anma Metin Göktepe’nin beyazlara bürünen mezarına karanfillerin bırakılmasıyla sona erdi

Bir Gün

Ocak 08, 2013, 04:04:49 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Alıntı
Metin Göktepe’nin sevenleri onu yine unutmadı. 8 Ocak 1996’da polis tarafından katledilen Metin Göktepe’nin annesi Fadime Göktepe, kardeşi Meryem Göktepe,  arkadaşları ve sevenleri, onu İstanbul’un bembeyaz bir örtüye büründüğü dün mezarı başında andı. Beyaz mezarın üzerine karanfiller bırakıldı. Güçlükle ayakta durabilen anne Fadime Göktepe, “17 yıldır beni yalnız bırakmadınız. Siz bu 17 yılda benim için birer Metin oldunuz” dedi.

:-[ :-[ :-[ :'( :'( :'( :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 08, 2013, 05:46:13 ös
Yanıtla #3
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

çocuğun var mı ey cellat?
öpebiliyor musun onu herkes gibi sen de
yüzün gölgelenmeden, lekesiz bir sevinçle
akşamları "iş"ten eve döndüğünde?

Ocak 08, 2013, 07:27:23 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

metin ölmeseydi ben  bugun gazetecilik meslegının ne kadar zor ve ölümcül oldgunu anlamıcaktım ve  işini yapn bir insanı  görevi başında  hiç bir canlının hak etmedigi kaba dayak  atarak  en kutsal  hak olan yaşama hakkını elınden çalan canilerin  güzel dünyada oldugunu bilmeyerek savunmasız bır şekilde  birami içecektımbar masasında. Metin ölmeseydı bugun  muhtemelen 16 yaşlarında bir cocugu vardı ve o cocuk  ögretmen olmak isteycekti  :-[  iyi bir insandi metin abi  gözü yoktu dünya malında  çok sevdgı bir fotgraf makınesi vardı  tek derdi vardı insanları aydınlatmak.. Metin GÖKTEPE  ölümüsüz artık   binlerce  metin var  şimdi. ölmeseydi iyi bir eş, iyi bir baba ve  kira okul masrafalrını düşünen bir onurlu yurttaş olaark gazetecilik yapcaktı.. Ruhun  şad olsun metin abi...
Ey ateş! İbrahim’e karşı serin ve selamet ol ..