Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Eşkıyalar Dünyaya Hükümdar Olmaz!!  (Okunma sayısı 985 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 18, 2017, 03:56:02 öö

Dogru sözlerle yazilmis ne güzel bir şarkı.Eskiyalar kendini padişah mi saniyor? Eşkıyalar,Dünyaya asla hükümdar olmaz!   https://youtu.be/6ZDuEoMShzM       
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2017, 04:00:57 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Temmuz 18, 2017, 08:05:07 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Gerçekten çok güzel sözlerle başlayan bir şarkı. Ne var ki; ülkemizde uzun zamandır bu güzel sözlerin aksine maalesef eşkıyalar kendilerini hükümdar sanıyor ve yine ne yazıktır ki ; toplumumuz da bu eşkıyaları baş tacı yapıyor. Şahsen bu görüntüden hiç te hoşnut değilim.
        Saygılar sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 18, 2017, 08:13:48 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Sene 1341 nefsime uydum
Sebep oldu şeytan bir cana kıydım
Katil defterine adımı koydum
Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz

Sen üzülme anam dertlerim çoktur
Çektiğin çilenin hesabı yoktur
Yiğitlik yolunda üstüme yoktur

Çok zamandır çektim kahrı zindanı
Bize de mesken oldu Sinop’un hanı
Firar etmeyilen buldum amanı

Sinop kalesinden uçtum denize
Tam üç gün üç gece göründü Rize
Karşıki dağlardan gel oldu bize

Bir yanımı sardı müfreze kolu
Bir yanımı sardı Varilcioğlu
Beşyüz atlı ile kestiler yolu

Sabahattin Ali

Sinop

Kizmayin arkadaslar Bu siiri yazan INSAN´in basina gelenleri biliyorsaniz eger, bu gün iktidardakilerin 1940 lardarkilerden veya 1940´lardakilerin bugünkilerden cok farkli olmadiklarini görürsünüz.

Cumhuriyet tarihi birazda tek tipci ve Türk ve Sunni olmayanlartin katledilme tarihidir.

Temmuz 19, 2017, 01:20:55 öö
Yanıtla #3

Sayin Tij,Alevi, Sünni, Bektaşi,Lazi, Çerkezi,Kemalisti,Solcusu, Sagcisi,Ermenisi, Süryanisi vs. bu dünya hepimizin.Kardeslik ve beraberliğimizi hic kimse bozmayacak.Bu vatan topraklari üzerinde kanlari dökülmüş ecdadimizdan bize armağan....Allah rahmet eylesin.Ruhu şad olsun.Bu sarki "Sebahattin Aliye" yad eylesin.Saygilarimla.            https://youtu.be/RhS-d6ps5Yg
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Temmuz 19, 2017, 10:36:24 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Edip Akbayram'ı çok severim. Bu şarkıdaki yorumunu her ne kadar beğenmesem de. Teşekkürler Sayın Farmakoloji. Gün içerisinde güzel bir değişiklik oldu benim için de.
Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla!