Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Rammstein  (Okunma sayısı 2422 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 11, 2008, 11:30:26 öö
  • Uzman Uye

Grup adını 2005 yılında yaşanan Ramstein hava kazası`ndan alır. Şov yapan 3 uçağın havada çarpışması ve bu uçaklardan birinin şovu izleyen kalabalığın üstüne düşmesi sonucu 67 izleyici ve 3 pilot hayatını kaybetmiştir. Grup bu yerin adına bir "m" harfi daha ekleyerek Rammstein adını almıştır. Bu kelime "şiddetle çarpan kaya" demek olup, aynı zamanda eski Roma silahlarından biri olan, XV. yüzyılın sonuna kadar kullanılan, kuşatılan bir şehrin veya kalenin sur ve kapılarını yıkmaya yarayan, koçbaşı`nın da Türkçe karşılığı sayılabilir.

Links 2,3,4

Ocak 11, 2008, 11:35:26 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Şarkı sözleri Almanca olmasına rağmen, Rammstein şöhretini kısa sürede Almanya dışına taşırmış ve tüm zamanların en çok bilinen Alman müzik grubu haline gelmiştir.

Du hast

Üyelerin tamamı eski Doğu Almanya`dan gelmekte olup, özellikle Doğu Berlin ve Schwerin doğumludur.

Till Lindemann (Vokal)
Richard Zven "Scholle" Kruspe (Solo Gitar)
Paul H. Landers (Ritim Gitar)
Oliver "Ollie" Riedel (Bas Gitar)
Christoph "Doom" Schneider (Davul)
Dr. Christian "Flake" Lorenz (Klavye)

Ocak 11, 2008, 09:56:27 ös
Yanıtla #2

Bazı şarkıları hoş olmakla beraber vokalinin sesini beğeniğim ve dinlemek isteyenlere reise reise albumunu tavsiye ederim.
ars longa, vita brevis...

Ocak 11, 2008, 10:19:26 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Bazı şarkıları hoş olmakla beraber vokalinin sesini beğeniğim ve dinlemek isteyenlere reise reise albumunu tavsiye ederim.
aslında ben şarkılarının çoğunu seviyorum
Özellikle Links 2,3,4 klibinde karıncaların seferberlik başlatması çok güzel

Ocak 12, 2008, 01:02:37 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Erkek kardeşimde çok seviyor bu grubu, ben tek bir şarkısını sevdim ama adını hatırlamıyorum...:D Burada da yok...