Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TRT, FETHULLAH GÜLEN'in mi?  (Okunma sayısı 25685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 02, 2010, 01:07:04 öö
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Bay merimac,

Masonluk içerisinde fetocu olduğunu zannetmiyorum ama fetoşu ve hareketini beğenenler elbette olabilir, ne de olsa Masonluk her düşünceden insan barındırıyordur. Nasıl ki Üzeyir Garih Bey, hala anlam veremediğim şekilde fetoşla görüşmeler yaptıysa ki bu pazar kahvaltıları tarzında da sanırım olmuştu, diğer başka Mason olan kişilerde bireysel olarak bu kişinin düşüncesine sahip olabilir.

Belki de Ü.G. Bey, misyoner fettoşun sevgi, kardeşlik ve dinlerarası barış adı altında yaptıklarını görememişti. Yoksa en azından Afrika'nın bir ucunda ki çocuğa istiklal marşı okutmanın ne anlamı olabilir diye düşünürdü sanırım.

sevgiler

Şubat 02, 2010, 06:00:09 ös
Yanıtla #21

Ben bu fatocu veya fetaoscu kelimelerine karsiyim. Birini grubu cemaati sevmiyor saymiyor olabilirsiniz fakat bu illa onu cocukca kelimeler kullanarak asagilamaya calismaya sebep degildir. Ayrica bu kelimeler anlatilmaya calisan konuyu basitlestiriyor diye dusunuyorum.

Onlar da bizlere Kemalci, Mustafaci, Suleymanci, sucu, bucu diye hitap etseler hemen alinir hemen savunmaya gaceriz. Karsi fikirde olduklarimiza da yapmamak lazim.
Spes mea in Deo est

Şubat 02, 2010, 06:26:11 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Bay Lux_e_Tenebris,

Türkiye'deki yazılı ve görsel basını ne kadar takip ediyorsunuz bilmiyorum ama,  onların yaptıkları saygı sınırlarını aştı. Canlı canlı örnek görmek isterseniz, bu akşam stv'nin akşam haberlerini, eğer vaktiniz olursa izlemenizi tavsiye ederim.
Afrika'nın bir ucuna gidip, oradaki çocukların beyinlerini yıkayanlara, sözde Türk Kültürü'nü tanıtıyoruz diyerek, millet sevgisi adı altında misyonerlik yapanlara, kadınları ikinci sınıf görenlere saygı duyamam.

Saygı göstere göstere tepemize çıktılar.

Bu adamamı saygı göstereceğim.

Şubat 02, 2010, 06:45:14 ös
Yanıtla #23

O kisiye saygi gosterin demiyorum. Fikirlerinizi savunurken saygisizlik yaptiginiz surece fikirlerinizin degeri azalacaktir diyorum.
Misyonerlik calismalarina gelince, baska dinlerinki yapilabiliyor ve yapiliyorsa bizim dinimiz icin de yapilmasi normaldir, yapilmalidir. 
Sizler de (bizler de) gidelim Afrika'nin ucra koselerine... Biz de onlari egitelim, Ataturk hakkinda, dunya hakkinda. Neden yapmiyoruz? Neden yapmiyorsunuz?

Deniz Baykal'in en buyuk problemlerinden biri elestiri yaparken cozum sunamamasidir.  Sizin cozumleriniz nelerdir? Nasil durdurulur bu adamlar?
Spes mea in Deo est

Şubat 02, 2010, 06:48:57 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Bence afrika'da ki çocuğa İstiklal Marşı okutmanın şöyle bir amacı var; feto bir proje Çin içindeki uygur Türklerine yönelik bir proje başlangıçta amerika bu şekilde çok büyük bir azınlık olan çin uygurlarına ulaşmaya çalışıyor daha sonra bu proje büyüyor ve dünyadaki tüm müslümanlara yönelik bir proje oluyor bu feto okullarıyla daha yumuşak hristiyanlıkla çatışmayan daha uyumlu islam(ılımlı islamiyet) oluşturuluyor feto'nun okullarıyla tüm dünyadaki islam ülkelerine yayılmaya çalışılıyor fakat sonuçda asıl amaç başarılamıyor çin de feto okulları başarısız oluyor, bir çok orta asya ülkesi feto okullarını yasaklıyor ve ülkeden kovuyor ama afrikada ve mogolistan gibi ülkelerde başarılı oluyor ama en büyük başarıyı Türkiye'de gösteriyor.

Sn. Mozart Barış Manço için bir başlık vardı siz oraya barış Mançonun fetoyla resimlerinizi yüklediniz ya işte o zamanlar askerler bile yurtdışında feto okullarını gezerdi hatta 6 ay önce emekli bir or. gen. in feto okulu ziyaretinin görüntüleri piyasaya çıkmıştı o zamanlar Türkiye için bir tehdit değildi bence feto yurtdışı için bir projeydi sonra Türkiye'de ne kadar başarılı olduğu görülünce Türkiye'ye yönelik bir projeye dönüştü. Afrikalı çocuğa İstiklal Marşı okuıtma mantığıda projenin dönüşüme uğramadan önceki halinden kalma bir olay.

Masonlar arasında cemaatci olup olmadığı konusunda ise ben masonluk felsefesine, kendini geliştirme isteğine, özgür düşünebilme isteğine inanan biri olsamda şu an Türkiye'de Masonluğa giren kişiler arasında bu ruhun yaygın olup olmadığı konusunda şüphelerim var. Masonluğun mevcut üyelerinden sadece çıkar sağlamak için mason olanların menfaat için has fetocu olması da normaldir.

Kötümsersin diyebilirsiniz ama maalesef öyleyim bu halk bunu istiyor cemaatlerin, şeyhlerin, müridlerin, dervişlerin ülkesi olmak istiyor. Çağdaşlığı, medeniyeti istemiyor. her halk hak ettiği şekilde yönetilir.

Şubat 02, 2010, 07:47:03 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Şahsi fikrim yayılmaya çalışılan İslam değil Saidizmdir ki  cemaat evlerinde Kur 'an , tefsir , mealden ziyade  Said kitapları okutulur.  Saidizm de esas olan  emevi kültürüdür. Bu dinin peygamberi Said , halifesi F 'dir ki adını yazarak reklamı olsun istemiyorum .

Şubat 02, 2010, 08:10:26 ös
Yanıtla #26
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

SN merimac,

İki de bir masonluğa girenleri menfaat için girdiği gibi ithamlarda bulunuyorsunuz. Böyle bir genelleme yapılamaz. Uzun bir sürecin sonunda yapılan soruşturmalar ve oylamalarla üye olunan bir yerde bu genelleme gecersizdir. Binde bir belki çıkabilecek bir ornek ihtimalini sanki büyük cogunluk mutlak boyleymis gibi sunmanız yanlıştır.

Saygıyla

Şubat 02, 2010, 08:18:53 ös
Yanıtla #27
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Tam benlik konu :D Ortega da katilir simdi buna :D
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Şubat 02, 2010, 08:36:09 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Korkmayın Sn. Skull G, Masonların fedaiye ihtiyacı yoktur kendilerini savunabilirler.
Bende sizin bu tavırlarınızdan çok rahatsızım insanlar bir şey yazıyor Masonluğu yada Türkiye'deki Mason localarını eleştiren bir şey yazdımı hemen görev adamı olarak devreye giriyorsunuz bu kadar kraldan çok kralcı olmayın, Masonluğa ilginiz olabilir ama bu siteye üye olan herkesde var bu ilgi tek değilsiniz, foruma üye bir çok Mason var rahatsız olurlarsa kendileri açıklama yaparlar aciz durumda değiller. her konuıya bir fedai tavrı ile dalmanızda benim açımdan çok yanlış.

Bende saygılar sunarım...

Şubat 02, 2010, 08:41:01 ös
Yanıtla #29

Acaba masonluk içinde fetoculuk ne kadar yaygın? ben yaygın olduğuna inanıyorum umarım yanılıyorumdur.
Neye dayanarak inaniyorsunuz buna? Icgudu mu yoksa bir bilgi isiginda mi?
Spes mea in Deo est