Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Teknik Göstergeler  (Okunma sayısı 2613 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 05, 2018, 08:55:37 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Üstadım sabırsızlıkla bekliyorum sonuçta aynı gemideyiz ... 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 05, 2018, 09:09:33 ös
Yanıtla #11

Teknik terimlerden öte olan kazanç kavramlarının sanırsam birde sosyolojik yansımaları ve yanılsamaları mevcut.

Parası olanlar için bu ülkemizin düştüğü durum bir fırsat...Parası olmayanlar içinse, elemine olunan evrimsel bir hasat...Konu, okuyan şahsın finansal durumuna göre antipatik veya empatik gelebilir.Tabiki,kimine karmaşık gelen bu rakamların ardında gizlenmeye çalışılan bir basitlik, elbet de mevcut olabilir.

Mevzunun daha derinlerine...Kısaca; sosyolojik temellerine iner, ve başka açılardan bakar isek,önümüze farklı tanımlar çıkabilir.Ve bunları da ayrı ayrı tarif  etmeye çalışabliriz.

Doğa içinde "müren balığı" olarak bilinen bir tür vardır.Avının veya avlarının kendinden ufak ufak parça koparmasına izin verir,ve ardından birini yer.

Mali kazanç, "kurnaz" çevreyi yemlemek ile doğru orantılıdır.Etrafımıza 2 çember çizelim.İlk çember, para değil; "güven,saygınlık,erdem ve temel değerler çemberidir".İkinci cember ise av sahamızdır.

İkinci cember içinde sizi direk sömürmek isteyen saf kurnazlar bulunur.Onlar ya ufak işlerde kullanılır; yada yok sayılırlar.Birde sizi yemleyip sömüre bileceğini sanan bir üst sınıf kurnazlar bulunur.Bunları sürekli av olduğunuza inandırarak ve sizi yemlediklerine inandırarak tüketebilirsiniz.

İlk çemberi kanımca doğru inşa etmek çok önemlidir; çünkü ikinci çember yaşam alanımızdır.

Sevgiler
Sen Özelsin

Eylül 05, 2018, 09:43:34 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Muhtemel yanlış anlaşılmaların önüne geçmek adına bir ekleme yapmak istiyorum.
Kaldıraçlı piyasalar elbette herkes için değildir ancak teknik bilgi herkese yardımcı olacaktır. Herkesin bütçesi ve geliri ölçüsünde emelleri ve hayalleri olması insani bir durum elbette. Yalnızca teknik bilgi, birikimlerimizin ister "üç kuruş" olsun ister milyonlar, yaptığımız yatırımlardaki riski azaltmamıza yardımcı olacaktır.
İstemeden yanlış bir ifade kullanıp incittiğim kimseler olduysa aflarına sığınıyorum. Niyetim kimseyi incitmek değildir.
Saygılar.