Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BİR 10 KASIM BÖYLE GEÇTİ.  (Okunma sayısı 4734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 14, 2019, 10:23:57 ös
  • Uzman Uye

BİR 10 KASIM BÖYLE GEÇTİ.

ilimizde bir seyahat acentesi 10 Kasım günü ATAMIZIN doğduğu Selanikteki evinde anma törenine katılmak üzere bir tur düzenledi. Gerçi o evin bire bir örneği ilimizde de var ama içimden bu duyguyu o topraklarda yaşamak geçti. Ben ve eşim bu tura yazıldık ve 10 Kasım sabahı saat 8.45'te Selanikte ATAMIZIN evinin önünde idik. Yurdun bir çok bölgesinden epey kalabalık bir gurup evin önünde idi. Biz de o kalabalık guruba katıldık. Hiç tanımadığımız, belki bir daha hayatımız boyunca bir birimizi hiç görmeyeceğimiz insanlarla bir anda kaynaştık. Hepimiz aynı şeyi sadece ATAMIZIN aramızdan ayrılışına duyduğu özlemi,  doğduğu evde kutlamak istiyorduk.
       Fotoğraflar çektirdik (Kalpaklı fotoğrafım çok beğeni topladı), marşlar söyledik hep bir ağızdan. İnanın, insanın tüyleri diken diken oluyor böyle durumlarda. Yunanistan ile aramızda saat uygulamasında bir saat farklılık var. Tabii biz Yunanistan saatine göre hareket etmek mecburiyetinde idik. Nihayet saat 09.05'te  ortalık bir anda sükut oldu ve malum senfoni çalmaya başladı. Binlerce kişi öylece saygı duruşunda bulundu. Bu arada olayı görüntüleyen yerli ve yabancı kameralar etrafımızda dönüp duruyordu. İhtiram duruşu bittikten sonra binlerce kişi hep bir ağızdan İSTİKLAL MARŞIMIZI söylemeye başladık. Etrafımızdaki apartmanlardan Yunanlılar bizi izliyor, bir kısmı da balkonlarından kameralarla enstantaneyi filme alıyorlardı. Coşkumuz dorukta idi. Bizleri izleyen Yunanlıların yüzleri biraz düşmüştü ama yapacakları hiç bir şey yoktu (Yalnız şunu belirteyim, biz İstiklal Marşımızı söyledikten sonra bir alkış tufanı koptu ve bu alkış tufanına benim karşımdaki apartmanda bulunan ve bizleri filme alan iki genç kızda alkış tufanına katıldılar- Kim bilir  belki onlar da Türk'tüler, buna çok sevindim).
         Törenden sonra müze haline getirilen evi gezdik fotoğraflar çektirdik. Değişik duygularla bir 10 Kasım'ı andık. Aslında bu anma, bir minnetin, bir şükranın, bir özlemin yaşlı gözlerle anması idi.

ATAM ;  söylevlerinin hepsi birer birer gerçek oluyor ve bu söylemlerinde bir yerde ve en önemli noktada şunu da söylüyor "......TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR" diyorsun.
         Bütün söylediklerin gerçek olduğuna göre ufku gören biri olarak bu söylediğin de gerçek olacak ve "TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR".
         Işıklar içinde uyu aziz ATAM.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Kasım 15, 2019, 01:15:17 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Duygu dolu bir yazı .Gitmiş gibi oldum elinize sağlık Sayın Alşah .
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus