Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tanrılar Okulu (Stefano E. D'Anna)  (Okunma sayısı 4303 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 15, 2011, 03:12:26 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Stefano E. D'Anna
GOA BASIM YAYIN
Kitabın Hikayesi
Okul’a esin kaynağı olan felsefe ve fikirleri konu alan "Tanrılar Okulu" adlı roman, bir “Bireysel Devrimi,” dikey insanın doğuşunu acı, korku ve iç çatışma gibi hastalıklardan arınmış yeni insanlığın duyurusu olan bir manifestodur.
Dünyadaki en ölümcül hastalık kanser ya da AIDS değil, insanın çatışmalı iç dünyasıdır. Bu psikolojik özellik, sıradan dünya vizyonunun temelinde de yatmaktadır. Tanrılardan ateşi çalan Promete gibi, ben de Dreamer’ın dünyasından bir parça kaptım ve benim gibi hayatlarını özgürleştirmek için eski dünya tanımını, eski düşünce biçimlerini, fikirleri ve önyargıları terk etmek isteyenlere ‘çıkış yolunu’ göstermek amacıyla o parçaya dört elle sarıldım. İnsanın kaderini değiştirmek için önce psikolojik yapısını ve inançlar sistemini değiştirmek şarttır. Bunun için, bir yönteme ihtiyaç duyulmaktadır... bir kaçış planına... Bunu hiç kimse tek başına başaramaz. Bunun için bir okul gerekmektedir... Bir Tanrılar Okulu...

"Bir Oluş Okulu kuracaksın, gerçekleştirecek bir düşü olan herkes için bir Üniversite... burada ‘düşün’ hayattaki en gerçek şey olduğu öğretilecek...insanın gerçek dediğinin kendi düşünün yansımasından başka bir şey olmadığı öğretilecek. Bir sorumluluk okulu yaratacaksın, eylem filozoflarının devam edeceği ve mutluluğun ekonomi olduğunun öğretileceği bir Okul... zenginlik, refah ve güzelliğin insanın doğuştan gelen hakları olduğunun öğretileceği bir Okul. Sonsuz bir Okul yaratacaksın... bir Tanrılar Okulu...Öyle bir Okul ki benim hızımda ve düzeyimde olacak... Eleştirilerden sakın korkma! Görünürde önünde her türden engel olacak, ancak her zorluk ve düşmanın senin en büyük müttefikin ve bu teşebbüsün ayrılmaz ve yeri doldurulamaz birer parçası olduğunu zamanla kavrayacaksın
Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!