Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Hangi parti seçilecek

CHP
AK Parti
Genç Parti
DP
Diğerleri
Mhp

Gönderen Konu: Sizce hangi parti?  (Okunma sayısı 32529 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 06, 2007, 09:48:09 ös
  • Uzman Uye

Önümüzdeki seçimlerde hangi parti önde gidecek?
Çıkış yapması beklenen siyasi bir parti varmı?

Haziran 06, 2007, 09:58:36 ös
Yanıtla #1

valla demokrat partı ıle anavatan partısı son olaylardan sonra halkın onunce cıddı bır kayba ugradı bence bu ıkı partıen cıddı bır yukselıs beklemıyorum.

Haziran 07, 2007, 06:28:48 öö
Yanıtla #2

Mhp, DP ve Genç Parti çıkış yapabilir bence birçok Bağımsız aday da seçilecektir. AKP ise yeniden seçilebilir izlenimi veriliyor ancak Türk Toplumu her seçimde başka bir partiye oy verir!
En dikkat çeken yükseliş Mhp de olur diye düşünüyorum son zamanlarda halk aşırı sağ sinyali veriyor Cumhuriyet mitingleri dahi bir yerde sağa kaydı. Bunların hepsi benim tahminlerim ama herhalde tek parti dönemi rafa kalkar ve bu sefer 3-4 parti birden barajı geçer.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2007, 06:30:58 öö Gönderen: Fraternis »

Haziran 08, 2007, 09:15:40 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

valla demokrat partı ıle anavatan partısı son olaylardan sonra halkın onunce cıddı bır kayba ugradı bence bu ıkı partıen cıddı bır yukselıs beklemıyorum.

yazdıklarınız çok doğru şuanda halkın gözünde bu iki parti bir işi bitiremediler izlenimi hakim boşuna olan bir birleşme çabasının sonucu anavatan seçimlerde yok dp de zaten seçilemeyeceği için mecliste yok şimdiden bir sonra ki seçimlerde başarılar diliyorum..

mhp büyük bir oy potansiyeline hakim gibi görünüyor ama ak parti yine büyük bir çoğunluğa hakim olacak gibi

saygılarımla...

Haziran 08, 2007, 09:16:27 ös
Yanıtla #4

anavatan partısı secımlerden cekılme kararı aldı.
demokrat partı sagda bırlesme suya dustukten sonra ısler bıraz bozuldu bence buyuk bır cıkıs yapacaklarını dusunmuyorum
genc partıye gelınırse halk gecmısı asla unutmaz
mhp sımdılık sessız gıdıyor yanı pek basında gorunmuyor ama bence suprız mhpden gelebılır
ak partının oy kaybı olacaktır benve ama yıne ulkeyı yonetenler arasında bulunacaktır
solda bırlesme sımdılık guzel gıdıyor ama ıste bır tek bu konuda yorum yapamıyorum bence chp ıyı bır muhalefet degıldı ama sureklı yurt dısında oldugum ıcın yanlısda dusunuyor olabılırım.chp yıde beklıyıp gorcem
dıger partılerın bıse yapabılecegını sanmıyorum
bence kım secılırse secılsın uzerıne dusen gorevı adam akıllı yapsun yeter
yazdıgım tım harf kelıme ve cumleler sahsı gorusum ve olay hakkında yorumumdur
:::saygılar:::

Haziran 08, 2007, 09:21:43 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Bence mecliste üç parti olur,oy çokluklarına göre: Akp,Chp,Mhp..ancak bağımsız olarak meclise girmeyi düşünen DTP lilerin  mecliste,grup oluşturmak için yeter sayısı olan 20 ye ulaşacaklarını düşünüyorum.

Umarım tek bir hükümet parti kurar,hangi partinin olduğu önemli değil..Çünkü Türkiye en çok tek partili dönemlerde gelişmiştir.Nitekim Atatürk zamanında,%7 küsür ile tarihinde en çok büyüyebilen ülkemiz,İkinci olarak bu orana yakın bir yüzdeyle son hükümet zamanında büyüme göstermiştir.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 08, 2007, 09:23:02 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Mhp acayip patlama yapacak bazı kesimlere yanaşmıyorlar(isim vermiyeyim) yanaşsalar buseçimlerde Akp gibi tek başına iktidar olabilirler. Ama Akp'nin yaptığını yapmıyorlar. Buarada Devlet Bahçeli'yi hep takdir ederim...

Haziran 08, 2007, 09:24:35 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

şunu çok samimi bir şekilde söylüyorum,eğer Mhp nin başında Dr.Devlet Bahçeli olmasa idi,oyumu bu partiye verirdim.
Mesela son kongrede Bahçelinin karşısına çıkan değerli bir aday vardı,ancak adama adaylığını koydurtmadılar.gönül isterdiki,keşke o olsaydı da mecliste Chp yerine Mhp olsaydı.
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2007, 09:26:16 ös Gönderen: hiario »
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 08, 2007, 09:25:37 ös
Yanıtla #8

bu konuda sn hiario ya sonuna kadar katılıyorum bence ulkenın yonetımınde tek bıt hukumet olur.cunku koalısyon hukumetlrde gorus ayrılıgının olma rıskı cok daha fazla
ayrıca sn hiario cok guzel bır noktaya degınmıs.ulkemız en cok tek partının hukumet oldugunda yanı tek basına ıktıdar oldugunda gelısme gostermıstır.burdan cıkarılacak soru bence acık ve nettır.
kımın secılecegı benım ıcınde onemlı degıl
secımlerın hayırlı olması dılegıyle
halk her zaman gerekenı yapacaktır bence
:::Saygılar:::

Haziran 08, 2007, 09:28:06 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Mhp acayip patlama yapacak bazı kesimlere yanaşmıyorlar(isim vermiyeyim) yanaşsalar buseçimlerde Akp gibi tek başına iktidar olabilirler. Ama Akp'nin yaptığını yapmıyorlar. Buarada Devlet Bahçeli'yi hep takdir ederim...

miletvekil aday adaylığında şunu da gördük ki en disiplinli ve en iyi atılımlar yapan mhp dir neden diye soracaksanız adaylarına bakmamız yeterli
ben mhp li değilim ama devlet bahçeli ye sıcak bakarım adam az ve öz konuşuyor bazı siyasetçiler gibi boş konuşmuyor...