Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İlluminati neye hazırlanıyor?  (Okunma sayısı 85268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 23, 2011, 12:15:17 ös
Yanıtla #120
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Yanlış anımsamıyorsam Sayın symbol bu yazdığını daha önce de yazmıştı.

Kuşkusuz aynı şeyin iki kez yazılmasının bir sakıncası yok. Hele konu önemliyse yinelenmesinin yararı bile olur.

Ancak 18. yüzyıldaki Illumineler başka, 19. yüzyıldakiler başka, günümüzdekiler bambaşka. Bu geçen yüzyıllarda köprülerin altından çok sular aktı; dünya yüzünde insanın dış görünümü pek değişmiş olmasa da insan,yaşamı bakımınran, bilgibsi bakımından, kafa yapısı ve düşünceleri bakımından, evreni değerlendirişi ve yaşam tarzı bakımından, öetle her bakımdan çok değişti.

Dolayısıyla Adam Weisshaupt'un o tarihteki bir sözü belki o tarih için geçerliydi.

Ancak ben onun o deyişinin bugün geçerliliğini tümüyle yitirdiğini söylemiyorum; böyle bir iddiam yok. Fakat günümnüzdeki İlluminati örgütlerinin hepsi bunu benimsemekte olmayabilir.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 23, 2011, 01:29:52 ös
Yanıtla #121
  • Aktif Uye

Sayın Hacamat, Her fırsatta kınadığınız Atom bombasının 2. dünya savaşını bitirdiğini biliyormusunuz? Herkese haddini bildirdiğini biliyormusunuz?

Ya da... o dönemde Atom bombasının alman'ların elinde olsaydı, Dünya'ya neler yapacağını hiç düşündünüzmü?

Atom bombasının güzelliklerini anlatanını ilk defa görüyorum :) 2. dünya savaşı yine bitseydi ama keşke kentler yüzbinler nesiller yok olmadan...
Atom bombasının yarattığı tahribatın insani boyutunu övmüyorum tabiki. Yanlız unutulmamalıdır ki, Manhattan projesi 2. Dünya savaşına demir bir yumrukla müdahale etmek için acil bir şekilde başlatılmış ve amacına da ulaşmıştır.

Siz o gücün birde Hitler sapığının elinde olduğunu düşünün bir an! Peki ya İran!

atam bombaları hitlerin elinden abd ye kaçırılmıştır. sanırım 4 tane vardı. 2 si abd ye 1 i rusyaya diğeri nereye gitti bilmiorum. ondan snra abd zaten atom gucunu elde etti.

Aralık 23, 2011, 06:07:00 ös
Yanıtla #122
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Hacamat, Her fırsatta kınadığınız Atom bombasının 2. dünya savaşını bitirdiğini biliyormusunuz? Herkese haddini bildirdiğini biliyormusunuz?

Ya da... o dönemde Atom bombasının alman'ların elinde olsaydı, Dünya'ya neler yapacağını hiç düşündünüzmü?

Atom bombasının güzelliklerini anlatanını ilk defa görüyorum :) 2. dünya savaşı yine bitseydi ama keşke kentler yüzbinler nesiller yok olmadan...
Atom bombasının yarattığı tahribatın insani boyutunu övmüyorum tabiki. Yanlız unutulmamalıdır ki, Manhattan projesi 2. Dünya savaşına demir bir yumrukla müdahale etmek için acil bir şekilde başlatılmış ve amacına da ulaşmıştır.

Siz o gücün birde Hitler sapığının elinde olduğunu düşünün bir an! Peki ya İran!

atam bombaları hitlerin elinden abd ye kaçırılmıştır. sanırım 4 tane vardı. 2 si abd ye 1 i rusyaya diğeri nereye gitti bilmiorum. ondan snra abd zaten atom gucunu elde etti.

Bu İddianızı biraz açarsanız sevinirim S.n Waldow!

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 23, 2011, 06:31:10 ös
Yanıtla #123
  • Aktif Uye

Bu ne kadar kendinden emin iddialı kesin bir yorum..Dayanağı nedir ?

Sayın waldow ?
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Aralık 24, 2011, 03:03:55 öö
Yanıtla #124
  • Aktif Uye

Sayın sybolün ''İlluminati adayı'' yazısından alıntı :
Her kim bu tahlihsiz kişinin arkadaşı veya kardeşi ise ;her kim sevgi dolu  ve arkadaş canlısı bir yürek taşıyorsa;her kim sıkıntılara göğüs gerebiliyorsa ,beraberinde gelen hiç bir seyden bıkmıyorsa ,zorluklar karşısında gözü pek ise ;her kim güçsüzle dalga gecip aşağılamıyorsa ;aylaklıktan uzak duruyorsa ;her kim erdem ve gerçek sorgulandığında kalabalıkların övgülerini önemsemiyorsa ,cesurca yüreğinin sesini dinliyorsa  uygun bir adaydır.

Çok beğendim. Özellikle başta yazan ''talihsiz'' kısmını çok beğendim. Doğruluk payı yüksek. Bu meziyetlere sahipsen dünyada işin çok zor.

İlluminati, anlamadığım bu meziyetlerde insan mı yetiştirecekti? Aydınlanmadan söz edilen bu mu?
Ben bu meziyetlere sahip insanların zarar vereceğini düşünemem.
İlluminati, Masonlar, hatta birçok cemaatlerde bu söylemleri yapıyor zaten. ''İnsanız'' diyen can alıyor, ''Işığız'' diyen karartıyor'' , ''Allah''  diyen şaşırtıyor, ''dostuz'' diyen kuyu kazıyor. Nasıl bir dünyaya geldiysem. YUH bana...
Saygılarımla

Aralık 24, 2011, 11:09:48 öö
Yanıtla #125
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Hacamat teşekkür ederim evet aslında aydınlanmadan kasdedılen bu olması gerekir ama zaman içinde bazı kötü niyetli insanlar masonluk yada illuminati yada böyle ezotorik ögretilerin isimlerini kullanarak bazı olaylar gercekleştirerek aslında bu ögretilerin yada örgütlerin isimlerini insanların yanlış anlamalarına sebep oluyorlar diye düşünüyorum.
Saygılarımla...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Mart 28, 2012, 12:07:07 ös
Yanıtla #126
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İki turlu aydınlanma vardır. Malum aydınlanma ışıgın gelmesi ile olur.Bu ışık karanlığı acmaya başlar bilinmeyen görünür olur,bilinir olur.
Bilgi ışıktır,bu bilgi ile ilim,bilim alanında gelişmeleri getiren insandır.yani aydınlanması gereken insandır önce.
Bilgiye sahip olan güce de sahiptir.bu gücün kullanımı yine insanın elinden gecer ,iyiyede kullanır kötüyede.
Aydınlanmanın en önemlisi insanın kendi içindeki karanlıklarını keşfederek uyanmasıdır.İnsan olmanın erdemlerini kazanması,akıl yurek birligini kazanmasıdır.Adalet terazisinin sembolu bir sekilde bunu  da ifade eder.
Gözleri kapalı olan hatun taraf tutmaz ,ama elindeki terziyi dengede tutar.(akıl yürek birligi sezgileri acmıştır ,iç bilişi vardır.)yanında kılıç vardır,bu güç sahibi oldugunu ifade eder ve adeletin keskinligini anlatır.
Kendi içinde aydınlanmamış kimse Bilgiyi( ışıgı yada gücü) kötüyede kullanabilir.
Konu aydınlanma ise hangi aydınlanma üzerinde tartışılmalı....bilimsel mi ruhsalmı? ikisini bir arada yurütebilenler varmı?

Ağustos 13, 2012, 11:04:48 öö
Yanıtla #127
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bilgi ve varlık seviyeleri dengeli olmalıdır; insanın gelişmesinin üzerinde cereyan ettiği iki çizgi vardır: "bilgi" ve "varlık" çizgileri. Doğru tekâmülde her iki çizgi birbirlerine paralel olarak, birbirlerine yardımcı olarak gelişirler. Bunlardan biri daha uzun olursa insanın gelişmesi yanlış olur; er ya da geç gelişme durur. Eğer bilgi varlığı aşarsa, o insan bilir ama yapma gücüne sahip değildir. Bu yararsız bilgidir. Varlık bilgiyi aşarsa, o insanın yapma gücü vardır ama neyi yapacağını bilemez. Kazandığı varlık gayesiz hale gelir ve onu kazanmak için gösterdiği çabaların yararsız olduğu görülür.
Bilgi başka şeydir anlama başka şeydir. Anlama bilginin varlık ile ilişkisine bağımlıdır. Anlama, bilgi ve varlığın bileşkesidir.

İnsanın gerçeği kendini bilmek kitabından alıntıdır...

Saygılarımla...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Ağustos 15, 2012, 05:38:04 ös
Yanıtla #128
  • Ziyaretçi

Yurdum insanlari yine herseyde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya devam ediyor.
Artik su duruma birisinin dur demesi gerekiyor. Bilgisayar oyunlarindan farksiz senaryolara sahip
Secret Societies and Conspiracies seklindeki dezenformasyon ve insanlari FEAR projesi altinda bastirip
sindirip ve hep bir ust mertebe varmis gibi ve bu mertebe yonetiyormus gibi bir twist yola itmek ne kadar da
bagnaz ve yanlis.

Milyonlarca yazilan cizilen kitaplar var bu aydinlanma ve
İlluminati  hakkinda ama hicbiri dogru degil. Cunku dogru olsa o bilginin ortada ne isi var :)
Tibet nasil dipteyse bilgilerde o derece golgededir. Ve Insanin oldugu yerde sir hicbirzaman sonsuza dek surmez.
bunlardan en ilgincleri

İlluminati  nin Opus Dei tarafindan Hindistandaki o buyuk yanginda temizlenip ele gecirilen belgeler sayesinde golge dusman yaratilip
iki yonlu tiyatronun surdurulmesidir. Ama yil 2012 lutfen inanmayin bu hurafelere ve pirim vermeyiniz. Masonluk daima gelecegi ve dogruyu amaclayan bir yoldur oyle hurafelerle yok gizemle isi olmayacak derecede kutsal ve duzenli bir mizaca sahiptir. Lutfen bu tip dezenformasyon haberlere pirim vermeyin lutfen.