Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

En dogru Muslumanligi kim yasiyor?

Turkiye
Suudi Arabistan
Iran
Amerika
Afganistan
Lubnan - Suriye - Fas
Misir
Hicbiri
Bilmiyorum

Gönderen Konu: En dogru Muslumanligi kim yasiyor?  (Okunma sayısı 24685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 18, 2007, 12:14:30 ös
Yanıtla #20
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Konuya anket eklenmistir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 18, 2007, 09:32:49 ös
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

nietzsche'ye bu konuda katılıyorum..

Kasım 18, 2007, 11:08:32 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Dinleri dogru durust yasayan bir tane devlet gosteremezsiniz. Cunku din birey ile Yaratici'nin arasinda kalmasi gereken bir sozlesmedir . Dolayisi ile din devleti kavrami zaten bastan yanlis.!Ancak devlet bazinda degil de toplum olarak bakarsak tabi ki en makul Turkler yasamaya calisiyor derim.En bozuk olan da Saud ARabia.Kadinlar ehliyet alamaz!:D
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2007, 11:14:16 ös Gönderen: Sebnem »

Kasım 19, 2007, 02:44:19 öö
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ayrintilara takilacak olursak -ki baya takilmisiz - Dini (İslam) gereği gibi yasayan bir devlet su an yok..
Ama esas olan Dini yureginde yasamak ve Yaradan'a geregi gibi kul olmaktır..Devlet yonetiminde de Seriat tabi ki olmalı ama o tur korkulan seriattan bahsetmiyorum . O seriat degildir bazı sözde İslam ulemalarının! kurallarıdır..Bu konuda Ayetler apaciktir "Dinde zorlama yoktur" (Bakara 256)
Peki  Sen benden yada ben senden sorumlu degilmiyim?    Elbetteki sorumluyuz birbirimizden , teblig de bunun icin farz kilinmistir...
sizi ugrastirmadim , kendim sordum kendim yanitladim  :D

saygılar
Gerçeğin çölü

Nisan 29, 2009, 11:12:49 öö
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Benim kanaatime göre her inanç bireyin içinde kutsallaşması gerekmektedir! Çünkü belirli bir insanca sahip olmak için belirli bir dini seçmek ya da sözümona belirli bir dine mensup olmak ve bağlı bulunduğu dinin gereklerini yerine getirmek asılsızdır_
Tanrı'ya giden tek bir yol varsa o da bireyin kendi imanı ve inancıyla pekiştirilmiş bir Kutsal İnanca sahip olması şartıyla bu durum gerçekleşebilir; oysa Dünya yüzeyinde birbirinden farklı olsun ya da olmasın sonuç itibariyle tek bir din olmadığına göre hangisinin gerçek ve doğru olduğu konusunda bir anlaşmazlığa haliyle düşülecektir_
Ki günümüz şartlarında İnsanı İnsan yapan değerlere sahip olunabilcek bir düzeyde ''din'' göremiyorum_

Gayet yerinde tespitler barındıran bu anlayışa katılıyorum.Evrenin işaretlerini okuyabilen herkes kendisinin peygamberidir.Aynı kelamı dillendiren dinler,kendilerine özgü ibadet usulleri ile,kişinin ulaşmasını arzuladıkları hedefte tam anlamı ile buluşmaktadırlar.Tek Tanrı'ya üç veya daha fazla din aslında fazla gelir.Kelamın kaynağı ve özü tek ise,ona giden yol da ya tek,yada sonsuz seçenek içermelidir.Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ağustos 12, 2009, 11:37:38 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Asıl Müslümanlığı Sadece Ufku Kapalı İnsanlar Yaşar:) Hiç Bir Müslüman Kuranın Anlamını Bilmez! Zaten Kuranı  İnceleyen İnsan İslam Dinini Derhal Reddeder...  Tabi Siz Kuran Okumadığınız İçin Ne Demek İstediğimi Anlamadınız;)
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ağustos 12, 2009, 11:47:57 ös
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Bay agnusdei ,

Bu verileri verdiğinize göre elinizde bir araştırma sonucu olan istatisliki belgeler olsa gerek, paylaşırmısınız.

Asıl Müslümanlığı Sadece Ufku Kapalı İnsanlar Yaşar:) Hiç Bir Müslüman Kuranın Anlamını Bilmez! Zaten Kuranı  İnceleyen İnsan İslam Dinini Derhal Reddeder...  Tabi Siz Kuran Okumadığınız İçin Ne Demek İstediğimi Anlamadınız;)

Ağustos 13, 2009, 01:25:54 öö
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Sizin gibi ufku açık insanlarla çok karşı karşıya olmadığımız için mecbur kalıyoruz Sn.Agnusdei...En azından Kur'an'ı bizden iyi anlıyor olmanıza sevindim;çünkü gerçekten buna ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum...

Ağustos 13, 2009, 09:49:55 öö
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Ufku açık insanlar arasın da bukadar kesin hükümlere sahip insanların olması memnuniyet verici aslında...Özgün bir vahiy lutfuna sahip olabileceğiniz olasılığını göz ardı edemeden,tespitlerinizi duymak bizleri bahtiyar edecektir.Yanlız dikkatinizi çekmek isterim ki,bu sitede Kur'an hakkında yorum yapma yetisini kendisinde hisseden bütün üyeler,Kur'an'ı enaz birkere okumuştur.Bu sitenin üyelerinin sizin tasvvur ettiğiniz kadar,bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bireylerden oluşmadığını,siteyi özenle incelerseniz anlayacaksınız.Saldırı niteliği taşımadığını umduğum beyanlarınızın,zaman içerisinde evrimleşmesini diler,

saygılar sunarım.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ağustos 13, 2009, 12:57:14 ös
Yanıtla #29

Asıl Müslümanlığı Sadece Ufku Kapalı İnsanlar Yaşar:) Hiç Bir Müslüman Kuranın Anlamını Bilmez! Zaten Kuranı  İnceleyen İnsan İslam Dinini Derhal Reddeder...  Tabi Siz Kuran Okumadığınız İçin Ne Demek İstediğimi Anlamadınız;)

Sevgili Ceycet; Size de hak veriyorum izninizle,

Sevgili Agnusdei; yani Tanrı Kuzusu İsa anlamında olan bu Nickinizin aynı zamanda başka anlamları da içerdiği de muhtemelen ama aklıma ilk gelen bu, oldu her neyse, düşüncenize katılmıyor değilim:) Gayet güzel ve ılımlı bir bilgi dağarcığınızın olduğunu düşünüyorum. Tamamiyle hak veriyorum. Ben, Sizin ne demek istediğinizi gayet olumlu bir şekilde kolaylıkla anlayabildim.

Saygı ve Sevgilerimle,
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.