Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bağımsızlık Nedir, Sembolleri Nelerdir ?  (Okunma sayısı 7460 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 04, 2015, 10:42:48 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Chosen'e sormalı, Atatürk o Tanrı'nın göklerde oturduğuna inanılan dinlerin birinden miymiş diye... Hangisiymiş acaba? Bir adı var mıymış?
Atatürk'ün hangi dine inandığını bilmiyorum ama Yahudilik dininde ve bazı insanların inanışlarına göre Tanrı göklerde oturur.
🖖🏻

Ocak 04, 2015, 10:47:22 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

(Gelecek bağımsız olacaktır ve  göklerdedir.) Bu cümleyi herkesin anlayabilecegini sanmıyorum. Yanlış anlamayın size bir şey söylediğim yok.  :)
Bir insana bir şeyi ne kadar anlatırsan anlat karşındaki anlayabilecegi kadar anlar imiş.

:) :) :) :) :)
🖖🏻

Ocak 04, 2015, 11:07:04 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

günümüzde bağımsızlık ve sembolleri çok farklı,

Her ülkenin bağımsızlık sembolleri olabilir ama bu bağımsız olduğu anlamına gelmez,

Bir ülke kendi kendine yetecek güce sahip değilse ve Fed kararlarıyla hop oturup hop kalkıyorsa o ülke bağımsız sayılmaz,

Dünya değişti artık küresel aktörlerin çağı, bu çağda ekonomin güçlü ve dışa bağımlı değilsen bağımsızsın demektir,

Yeni dünya düzeni maalesef böyle,

saygılarımla
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Ocak 04, 2015, 11:23:22 ös
Yanıtla #13
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sn.Chosen söylediklerinde haklı, mesela ben kendisini anlayamıyorum...

Olabilir yanlış yazabilirsiniz fakat yanlış anlamış görünüyorsunuz.Diyelim ki yanlış anlamadınız sadece yanlış yazdınız. Atatürk ile ne alakası var.Türk havacılığı hakkında ilerigörüşünü ifade eden bir kelimenin..

Konu bağımsızlık ve bu konuda Atatürk' ün güzel sözleri bulunmakta ve konuyla alakalı olarak Atatürk' ün güzel bir sözü ile bitireyim.

Bayrak bir ulusun bağımsızlık sembolüdür. Düşmanın bile olsa saygı duymak gerekir.
Görmek, varlığın yükselişidir.

Ocak 04, 2015, 11:35:43 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Mbulut,

Elbette bayrak bir ülkenin bağımsızlık işaretlerinden birisidir,

fakat dünya değişti,

artık kimse kimsenin toprağını işgal etmiyor, etmek de istemiyor,

ekonomik işgal dönemi başladı ve bizler maalesef işgal altında yaşıyoruz,

Örneğin ;

Bist İstanbulun değeri 600 milyar dolar 450 milyar doları yabancıların ve bizim bu parayı karşılayacak ekonomik gücümüz yok,

eskiden IMF ye 20- 30 milyar dolar borcumuz olurdu sıkıntı çekerdik şimdi devletin bprcu yok deniyor ama özel sektörün borcu 350 milyar dolar , Ülkemizde bu parayı karşılayacak ekonomik güç yok ,

Türk halkının bankalara toplam borcu 800 milyar dolar,  Ülkemizde bunu karşılayacak güç yok,

örnekler yüzlerce sadece 3 tanesini verdim,

bunun adına ekonomik işgal denir ,

her kes bağımsız olduğunu sanır ama ekonomik esaret vardır,

Saygılarımla,

fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Ocak 05, 2015, 12:19:50 öö
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Evet her ne kadar konu ile alakasız yorumlar okusam da, konu ile alakalı bağımsızlık sembolleri nelerdir bu konuda biraz bahsetmek güzel olacaktır.

Bir milletin bağımsızlığını ifade eden semboller başlangıç olarak, Hukuki, Siyasal ve Ekonomik faktörlerdir.

Bu temel faktörleri elinde tutan milletler devamında Devlet Ulus olma yoluna giderek bir hükümet kurulması yönünde çalışır.

Kurulan hükümet milletin Ana Yasal haklarını  korumakla görevli ve demokratik sisteme yada hanedanlık sistemine göre seçilerek başa gelir.

Bu başa gelme olayı olduktan sonra yani Milleti yönetecek Reis seçildikten sonra Milleti yansıtacak ve Devletin kullanacağı temel bağımsızlık sembollerine ihtiyaç vardır. Bu sembollere gelecek olursak; Dil, Din, Para Birimi, Arma, Logo, Flama, Bayrak, İkon, Kültür, Sanat, Töre, Marş.

Genişletilecek yada eksik gördüğünüz yerler olursa bu konu üzerinden bağımsızlık temasında devam edebiliriz.
Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org