Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Turkiye nereye surukleniyor?  (Okunma sayısı 16842 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 21, 2009, 09:22:41 öö
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Felaket_kadrolasiyor&tarih=20.03.2009&Newsid=229007&Categoryid=1
http://w9.gazetevatan.com/Kac_vali_imam_hatipli_/228999/9/Siyaset

Bunlar bugun yayinlanan haberler. Ve hergun buna benzer haberler yayinlaniyor. Haberlere konu olan bu olumsuzluklar icin neler yapiliyor, siyasiler, sivil toplum kuruluslari ya da sade vatandaslar? Okumakla mi yetiniyoruz, yoksa damara basilmasini mi bekliyoruz? Sonunda neler olacaginin asikar oldugu bu durum bize reva mi, midemiz kaldirabilecek mi?
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Mart 21, 2009, 10:37:50 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Artık bu manzaralar okadar alışıldık oldu ki, ne desem, neresinden tutup neresinden başlasam bilemez oldum. Biliyorum ki bu yanlışlarla uğraşmanın sonu yok. Bu noktada şunu söyleyebilirim; Eğitimsiz bir toplumun hakkı, düşünüyorum ki; İnsanların bir arada daha rahat, eşit ve huzurlu yaşamaları için oluşturulmuş bir yönetim şekli olan "demokrasi" değil. Demokrasi ne yazık ki Cumhuriyetimize büyük zararlar veriyor. Aksi halde geçmişte olduğu gibi bu şekilde, yıkılana kadar devem edecek. Bir Tayyip gider, hemen ardından bir Tayyip daha gelir ve bizim şuan geleceği göremediğimiz gibi torunlarımızın da geleceği, gören kör gözler olarak sona doğru sürüp gidecek. Aklıma Rousseau'nun bir sözü geliyor"Bir tanrılar ulusu olsaydı, demokrasi ile yönetilirdi. Böylesi olgun bir yönetim insanların harcı değil" bu söze tam anlamıyla katıldığımı söyleyemem fakat şu eklemeyi yapmadan da edemeyeceğim. Böylesine olgun bir yönetim insanların değil, eğitimsiz ve güdülmeye alışmış insanların harcı değil. Dünyanın en gelişmiş ülkesi olabileceğimize inanıyorum ancak üzerimize yapışmış bu asalakları ufak bir hapşırığımızla üzerimizden atıp kapılarını da ebediyen üzerlerine kapatmalıyız. İşte bu nasıl yapılır; Doğru insanlar tarafından verilen en doğru kararın en doğru zamanda uygulanmasıyla.

Saygılarımla,

Mart 21, 2009, 01:22:52 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Herkes hak ettiğini yaşayacak.Güçsüz olan tarih sahnesinden yok olacak.

Mart 21, 2009, 02:12:50 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Dinle yaşamak zor dinsiz yaşamak daha zor herkez eleştiri yapıyor ama alternatifiniz ne diye sormak geldi içimden yoksa Ergenekon mu?Çetelerin, kendine göre demokrasi aslında suç olan örgütlerle de devlet yönetilmez.Türkiye Cumhuriyeti baştan halkın taleplerini görüp inançlı kesimle uzlaşsaydı bunlar olmazdı.

Şuraya bakın seçilmiş iyi oy almış bir iktidar var ve biz bunun kadrolaşmasını konuşuyoruz ama bunu herkez yaptı Chp yapınca iyi Akp yapınca mı kötü üstüne üstlük hiçde çalışmadılar sağcısından solcusuna ülkeyi yediler şimdi çalışan belediyeler var en azından İsrail kıyımına one minute diyenler var  :D demem o ki elbetde gidişat iyi değil islami bir devletden bende korkuyorum ve istemiyorum ama sırf imam hatipli diye bir insan vali olmasın mı?

Şuda var bu ülkenin genelevleri var acaba islami bir rejim mi gelse  ;D belki bizleri bar gazino mafya zihniyetinden kurtarır..

Sonra gelelim gazetevatanın haberine habere göre Mit musteşarı Türkiyenin en gizli örgütü bir gazteciye Musteşar düzeyinde bilgi veriyor Gülen cemaatinden yakınıyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu bu bilgiler gizlidir millet için toplanır devlet değerlendirir gazteciler değil ulu orta açıklanmaz hem de suçtur bu nasıl demokrasi yahu böyle demokrasi mi olur.

Varsa derdi çıksın mahkemelere bağımsız yargıya efendim..
Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Mart 21, 2009, 02:23:28 ös Gönderen: amurdad »

Mart 21, 2009, 07:29:36 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dinle yaşamak zor dinsiz yaşamak daha zor herkez eleştiri yapıyor ama alternatifiniz ne diye sormak geldi içimden yoksa Ergenekon mu?Çetelerin, kendine göre demokrasi aslında suç olan örgütlerle de devlet yönetilmez.Türkiye Cumhuriyeti baştan halkın taleplerini görüp inançlı kesimle uzlaşsaydı bunlar olmazdı.

Şuraya bakın seçilmiş iyi oy almış bir iktidar var ve biz bunun kadrolaşmasını konuşuyoruz ama bunu herkez yaptı Chp yapınca iyi Akp yapınca mı kötü üstüne üstlük hiçde çalışmadılar sağcısından solcusuna ülkeyi yediler şimdi çalışan belediyeler var en azından İsrail kıyımına one minute diyenler var  :D demem o ki elbetde gidişat iyi değil islami bir devletden bende korkuyorum ve istemiyorum ama sırf imam hatipli diye bir insan vali olmasın mı?

Şuda var bu ülkenin genelevleri var acaba islami bir rejim mi gelse  ;D belki bizleri bar gazino mafya zihniyetinden kurtarır..

Sonra gelelim gazetevatanın haberine habere göre Mit musteşarı Türkiyenin en gizli örgütü bir gazteciye Musteşar düzeyinde bilgi veriyor Gülen cemaatinden yakınıyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu bu bilgiler gizlidir millet için toplanır devlet değerlendirir gazteciler değil ulu orta açıklanmaz hem de suçtur bu nasıl demokrasi yahu böyle demokrasi mi olur.

Varsa derdi çıksın mahkemelere bağımsız yargıya efendim..
Saygılarımla...

Bizlerin bar,gazino ve mafya zihiyeti mi var? bu -eleştirdiğiniz diyelim- şeyler insanlığın boşaltım birimleri. bize has birşey değil yani.
   her dönemde partiler eleştirilmiştir.bu basitçe açıklamak gerekirse demokrasinin bir gereğidir. aynı şekilde gazete ve medya da (diğer değişkenler sabitken) her partiyi eleştiriyorlar.
   İmam hatiplilerin neye çalıştığıda günümüzde bilinebilir.  hepimiz biliyoruz,ailelerimizin zoruyla o çocuklar imam hatip liselerine gidiyorlar. bahsetmiş olduğunuz partinin başkanı geçmiş yıllarda yaşadığı kişisel şeyleri genelleyerek halkı kine teşvik ediyor(kütahya konuşması).
   İslam devrimi,islamcılık,osmanlı islamı gibi kavramlar 70 senedir bir türlü ağızlardan düşmedi ama cahilliğin ve kısıtlanmışlığın dezavantajlarını tarih daha fazla yazdı. tc nin kurucuları bu konuda yalnız oldukları için halkımız  islamcı ve çağdaş grupların arasında heba olmaktalar.
Bugün pekçok kişi islamın kurallarına uymaz hatta dinler 1990 lı yıllardan sonra sadece bir remzi simge olmuşlardır.bugün islam cumhuriyeti diye tabir edilen geri eşnunna sistemini getirseniz eminim geri göndermek için ayrıca çalışırsınız. fettullah gülen gibi insanlara acıyorum,dolaylı 5. kolun adamlarıdırlar nurcular.

Mart 21, 2009, 11:23:19 ös
Yanıtla #5
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Amurdad,

Dinle yaşamak zor dinsiz yaşamak daha zor herkez eleştiri yapıyor ama alternatifiniz ne diye sormak geldi içimden yoksa Ergenekon mu?
Alternatif sormussunuz, buyuk yazayim da rahat okunabilsin; ATATURK ILKELERINI ISIK ALAN, HUKUKUN USTUNLUGUNE INANAN LAIK TURKIYE CUMHURIYETI...

demem o ki elbetde gidişat iyi değil islami bir devletden bende korkuyorum ve istemiyorum ama sırf imam hatipli diye bir insan vali olmasın mı?
Gidisatin iyi olmadigini soyluyor ama bir amac ugruna kadrolasmayi savunuyorsunuz, biraz celiski var. Bu kadrolasmanin bir amaci var, umarim bunu da goruyorsunuzdur. Evet efendim, Imam Hatip Lisesini bitirenler Vali olmamali, olamamali, tipki diger meslek liselerini bitirenler gibi. Vali gibi mulki amir olacak kisilerin okumalari gereken okul Siyasal ya da Hukuk Fakulteleridir. Siz ekonomi okuyup bir hastanede doktorluk yapabilir misiniz? Valilik de ihtisas isidir, ilmini almayanin yapmamasi gerekir.

Saygi ile...
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Mart 21, 2009, 11:28:04 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Vali gibi mulki amir olacak kisilerin okumalari gereken okul Siyasal ya da Hukuk Fakulteleridir. Siz ekonomi okuyup bir hastanede doktorluk yapabilir misiniz?

Sayın Dino , aynı konuda elli farklı karar alan , adalet mülkün temelidirdeki mülk sıfatının anlamını karıştıran bu hakim ve savcılarda Hukuk fakültesinden çıkıyor değilmi.. :D
Tanrı bizi bilim rahiplerinden korusun.. :)

Mart 21, 2009, 11:55:24 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın degas hani tanrı yoktu? :)
Her şey bir adımla başlar...

Mart 22, 2009, 12:31:09 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın degas hani tanrı yoktu? :)

yau sözün gelişi.

Tanrı inancı olmaksızın tanrı adına yemin etmek vicdani gelişim göstergesidir./ Kant.

Mart 22, 2009, 12:33:19 öö
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

:) yapmayın yahû , Sayın degas bu vicdanî gelişim değil vicdaî itiraftır olsa olsa ;)
Her şey bir adımla başlar...