Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lions ve Masonluk  (Okunma sayısı 88669 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 22, 2009, 05:25:11 ös
Yanıtla #30

simdi burda gercekten mason olan bırısı varmı herkes bırbırını yanlıslıyor aranızda mason locasına kabul edılıp gereklı bılgıler verılmıs olan bırısı yorum yapsa daha iyi olur.
Buyurun, nasil yaredimci olabilirim? ::)
Spes mea in Deo est

Ocak 22, 2009, 09:44:08 ös
Yanıtla #31
  • Uzman Uye

Bu iletinizdeki düşünceniz eğer doğruysa bir kaynak belirtebilirmisiniz.Bizi de aydınlatmış olursunuz.

saygılar

Bu yanlış bir bilgi, Romadan gelen tarihsel bir Dejenerasyon.tam tersine Masonluk dediğin Kült " Kadın Bilgeler " topluluğu olup süreç içerisinde ata-erkil düşünce erklerinin düşünce içerisine sızarak uydurmuş oldukları doğmalardır.

Temmuz 13, 2009, 05:08:44 ös
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Mason

tanıdığım bir akrabam lions kulübü derneğine üye. ben masonluğu son derece çevremde konusulduğunda hakkımmıdır değilmidir bilemicem fakat adına yakışır şekilde bilgiler vermekte ve savunmaktayım. birinci dereceden akrabam olan kişi ile bir gün oturup konuşma fırsatı yakaladığımızda, kendisinden lions hakkında çeşitli bilgiler dinledim. fakat kafama takılan soru şu oldu. sohbet sırasında araya mason kelimesini koymak istedim ortamın tansiyonunu ölçebilmek için koyduğumdada, lionsların türkiyede ve dünyada masonları yönettikleri dünyadaki en büyük mason rütbesindeki kişinin bile lionsla ölçülemeyeceğini söyledi. kendisine bu gıbı dusuncenın iddaanın neye dayandığını sorduğumda verdiği cevapta ilginçti.

lionsa üye olan kişi bağlantıları aracılığıyla rahatlıkla öenm derecesi yüksek bir mason toplantısına girebileceğini ancak lionslar ıstemezse hiç bir masonun onların derneklerine adım atamayacakları gibi bir idda sürdü, mason olan kişi kolaylıkla deşifre edebilme, kolaylıkla ısterse masonluktan ihraç edebilme gibi güçlerinin olduğunu savundu. elbette ben kendi araştırmalarımdan ve bilgilerimden şüphe etmeden kendisini dinledim. bende değişen birşey yada şüphe olmadı bildiklerimle. fakat şunu sormak ısterim, sizce neden böyle açıklamalar yapılmış olabilir

saygılarımla.

Temmuz 13, 2009, 05:12:07 ös
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın lucifer;

Bence nerede olduğunu bilmiyor yâni ne lions'u ne de Masonluğu biliyor.

Saygılar...
Her şey bir adımla başlar...

Temmuz 13, 2009, 05:18:51 ös
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn MERICCAN

tabikide sizin gibi düşünmekteyim, bende kendisine kendi bildiklerimin çerçevesi içerisinde uygun üslupla kendi fikirlerimi ilettim. tabiki sizin gibi bir cevap birinci dereceden akrabam olduğundan vermek doğru olmazdı, beni kendisi hatta istersen bunu başka bir lions uyesındende duyabılırsın dıye şirkete çağırıp bir kaç gun sonra yuzleştık ve aynı seylerı hatta dahada ılerı ıddaalarla karsıma cıktılar.

ben sunu bılmekteyım, masonlar ve lions kulübü üyeleri geçmiş zaman içerisindede şimdiki zaman içerisindede hiç bir zaman ortak bir işte bulunmadıkları gibi ortak bir oluşumuda olmamıştır. farklı bilgi düşünce ve hareket biçimi sergileyen iki ayrı oluşumdur.(yeri gelmişken bir iddalı açıklamada şu doğrultuda. diyelimki siz bir masonsunuz ve mason bir kardeşiniz aynı zamanda lions kulubu uyesi, siz isminin açıklanmasını istemeyen mason olduğunu saklamak ısteyen bırısınız, fakat arkadaşınız lions kulubundeyken sizin sırlarınızı sizin mason olup olmadığınızı bir başkasına bıldırebılıyormuş bunada kendisi lions gibi bir kulube uye olduğundan kımse karısamıyomuş.)

sanırım sn Mason son derece açıklayıcı ve aydınlatıcı bılgıler verecektir.
saygılarımla,

Temmuz 13, 2009, 05:26:27 ös
Yanıtla #35
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın lucifer , öncelikle teşekkürler, saygılar bizden.
Ne olur yanlış anlamayın ama ben birçok lions üyesi hatta konfederasyon başkanı dâhi tanıdım, hiç böyle bir şey duymadım.

Saygılar...
Her şey bir adımla başlar...

Temmuz 13, 2009, 05:31:56 ös
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn MRICCAN

bende zaten söylenilenlere doğruluk payı katiyen vermemekteyim vermemde. bende çok lions üyesi tanıdım, toplantıyada katıldım bir hotelde ıstekleri üzerine hiç bir şekilde böyle birşey duymadım hiçbirinden, bende zaten olayın ve açıklamaların şok etkısıyle bunu aydınlanmak için sizlerle paylaştım.

sn Mason dan ısteğimde masonluk ve lions hakkındaki bağlardan varsa daha ayrıntılı bahsetmesidir.

saygılarımla,

Temmuz 13, 2009, 05:33:50 ös
Yanıtla #37

Sn Lucifer,

Akrabanız son derece yanlış bilgiler vermiş.Akrabanızın aceba Lions öncesi Mason olmak için bir başvurusu olmuş olabilir mi?

Saygılarımla,

Omnia mors aequat

Temmuz 13, 2009, 05:39:51 ös
Yanıtla #38
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin lucifer,

Yapilmis yanlis aciklamalarin nedenlerini bilemeyiz. Kisi hakkinda kisisel yorum yapmamizda sanirim dogru olmaz. Ancak Lion konusunu soyle dusunmeniz dogru olacaktir. Lions bir dernektir. HKEMBL`si yada Ataturkculer dernegi gibi. Masonluk ile ortak bir calismasi olmadigi gibi, herhangi bir catismasida mevcut degildir. Ayri iki dernegin birbirinin uzerinde yetki yada kontrolu mumkun degildir. Ayni sekilde birbirinden uye attirma, uyeliklerin engellenmesi vb. hususlarda soz konusu olamaz.

Kisinin bahsetmis oldugu baglantilar araciligi ile ust duzey bir Mason toplantisina katilmak ise asla mumkun degildir. Masonlukta torpil gecmez. Kardesler esittir ve hicbir harici, bir Masonun uzerinde Masonik yetkiye sahip olamaz. Mason toplantilarina sadece (derecesine bagli olarak) Masonlar alinir. Kisi ayrica Lions uyesi olabilir. Fakat eger bir Mason degilse o kisinin harici hayatta mevkisi, yetkisi yada kim oldugu onem tasimaz. Toplantiya asla giremez. Ayni durum Lions icinde gecerli olmalidir. Bir Mason eger Lions uyesi degilse Lionlarin toplantilarina katilamaz.

Lions ve Masonluk birbirinden ayri iki topluluktur. Birbirlerinin uzerinde bir guce sahip degillerdir. Zaten buna ihtiyac ta yoktur.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 13, 2009, 05:40:29 ös
Yanıtla #39
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn MYSTICPROVOCATE

son derece yalnış bilgiler olduğu konusunda size kesinlikle katılıyorum,

akrabam söylediğine göre 2 3 yıllık bir lions üyesi, ondan oncesinde masonluk hakkında kendısıyle çok konusmalarımız oldu, kendısı benım vermıs olduğum bılgılerden sonra çok araştırma yapmış. sanırım masonluğa üyelik konusundada girişimi olduğunu düşünüyorum.

zaten konusmamız zamanında bana bak ben artık daha gerçekçi daha yerınde ve daha doğru bılgiler bılıyoprum dıyerekten bana masonluk hakkındakı bılgılerle masonluk hakkında bildiklerimin yalnış olduğunu açıkcça söyledi.

sorunuzu tekrar cevaplandırmak ıstıyorum, çok büyük ihtimalle oldu ve bence giremedi

saygılarımla, cevabınızı beklemekteyim

saygılarımla,