Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lions ve Masonluk  (Okunma sayısı 88663 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 14, 2009, 03:22:15 ös
Yanıtla #50
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Mason
sorum tam olarak şu sız bir masonsunuz bende bir lionum ve siz ayn ı zamanda liona üyesiniz. bende size lion toplantısında karşılaştığımda bir mason kardeşiniz hakkında bilgiler öğrenmek istiyorum, bunun içinde size x kişisinin masonlukta olup olmadığını masonluktaysa onun hakkında bilgiler almak ıstediğimi soruyorum ve bu durumda siz onu bana vermek mecburıyetındeymıssınız diye bir soruydu. böyle değilse bile verilebılırmı boyle bir bilgi.

(bu arada dun akrabamla tekrar gorusme fırsatı buldum ve kendısının gercekten yalnış bilgiler ışığında hareket ettiğini kendısıne dile getırmem rağmen görüşünde neden se hiç bir şey değiştiremedi. lionslar dilediği gibi mason localarını yönetir hiç bir mason da kkaarışamaz lionların gücü masonları her ıstediği şekilde yonnlendırır diye ısrarları sılınmıyo maalesef gercekten kotu bir durum.)

saygılarımla,

Temmuz 14, 2009, 03:41:38 ös
Yanıtla #51
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Temmuz 14, 2009, 03:51:24 ös
Yanıtla #52

Alıntı
(bu arada dun akrabamla tekrar gorusme fırsatı buldum ve kendısının gercekten yalnış bilgiler ışığında hareket ettiğini kendısıne dile getırmem rağmen görüşünde neden se hiç bir şey değiştiremedi. lionslar dilediği gibi mason localarını yönetir hiç bir mason da kkaarışamaz lionların gücü masonları her ıstediği şekilde yonnlendırır diye ısrarları sılınmıyo maalesef gercekten kotu bir durum.)

Sn Lucifer,

Bence konuyu çözümlemek için 2 seçenek var.

1.)Akrabanızdan sizide yanına alıp  yaşadığınız şehirdeki Vadi ye götürmesini ve resmi bir toplantıya sokmasını rica edin.Bakalım ne cevap verecek.Hatta toplantıya başladıktan sonra katılın.  ;)

2.)Haklısın deyip konuyu kapatın.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Temmuz 14, 2009, 06:11:02 ös
Yanıtla #53
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin lucifer,

Sayin skullG gereken cevabi vermis. Ancak soruyu bana yoneltmis oldugunuz icin bende verilmis olan cevaba onayimi sunmak istedim. Boyle birsey mumkun degildir.

1.)Akrabanızdan sizide yanına alıp  yaşadığınız şehirdeki Vadi ye götürmesini ve resmi bir toplantıya sokmasını rica edin.Bakalım ne cevap verecek.Hatta toplantıya başladıktan sonra katılın.  ;)

Uzerine parada teklif edebilirsiniz. Yapamayacagi bir durum oldugu icin elbette nedenleri olacaktir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 15, 2009, 11:11:50 öö
Yanıtla #54
  • Uzman Uye

Sayin lucifer,

Sayin skullG gereken cevabi vermis. Ancak soruyu bana yoneltmis oldugunuz icin bende verilmis olan cevaba onayimi sunmak istedim. Boyle birsey mumkun degildir.

1.)Akrabanızdan sizide yanına alıp  yaşadığınız şehirdeki Vadi ye götürmesini ve resmi bir toplantıya sokmasını rica edin.Bakalım ne cevap verecek.Hatta toplantıya başladıktan sonra katılın.  ;)

Uzerine parada teklif edebilirsiniz. Yapamayacagi bir durum oldugu icin elbette nedenleri olacaktir.

Saygilarimla

Para,Lionsların motivasyon aracı mı?
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Temmuz 15, 2009, 12:21:25 ös
Yanıtla #55
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Mason

bilgileriniz için teşekkür ederim. en yakon zamanda Sn Mystıc'in de dediği gibi toplantılarına katılma teklifi isteğimi kendisie ileticem. ve sonunu merakla merak ediyorum. yalnız para teklifinden kastınız lionslar derneğine mi yoksa akrabama goturmesı için bir paramı.

saygılarımla,

Temmuz 15, 2009, 01:04:26 ös
Yanıtla #56
  • Aktif Uye

Sn.Mason bence onu lafin gelisi soyledi. Mesela bayanlara derler ya "seni alsinlar ustune para bile veririm" veya baska turleri de olabilir bu soylemin

Temmuz 15, 2009, 01:43:22 ös
Yanıtla #57
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin lucifer,

Saygilarimla

Para,Lionsların motivasyon aracı mı?

Hayir. Asla. Yapmis oldugum mizahi bir abartinin yanlis anlasilmasini istemem. Soylemek istedigim ne olursa olsun bir haricinin Mason toplantisina giremeyecegi idi. Sanirim benden mizahi bir ifade tarzi duymaya alisik olmadiginiz icin soylemimi gercek bir tavsiye olarak degerlendirdiniz. Amacim sizi yanlis yonlendirmek degildi.

Sn.Mason bence onu lafin gelisi soyledi. Mesela bayanlara derler ya "seni alsinlar ustune para bile veririm" veya baska turleri de olabilir bu soylemin

Verilmis ornekteki gibi, soylenmek istenen mizahi bir abarti ile ifade edilmisti. Gerceklik payi mevcut degildir.
« Son Düzenleme: Temmuz 15, 2009, 01:46:34 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 15, 2009, 01:56:11 ös
Yanıtla #58
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Mason

Hassasiyetiniz ,için teşekkür ederim fakat ben gerçekten söyleminizi gerçek bir tavsiye olarak değerlendirmemiş bulunmakta ve sizi yalnış anlamış bulunmamaktayım. sn ceycetin yapmış olduğu açıklamadan dolayı benim anlayışım şeklinde görmemenizi rica ederim.

ayrıca bu konudaki sorularımla ilgili aydın bilgileriniz için son derece sizi teşekkürlerimi sunarım.

saygılarımla.

Eylül 02, 2009, 11:25:55 ös
Yanıtla #59

sn Mason

tanıdığım bir akrabam lions kulübü derneğine üye. ben masonluğu son derece çevremde konusulduğunda hakkımmıdır değilmidir bilemicem fakat adına yakışır şekilde bilgiler vermekte ve savunmaktayım. birinci dereceden akrabam olan kişi ile bir gün oturup konuşma fırsatı yakaladığımızda, kendisinden lions hakkında çeşitli bilgiler dinledim. fakat kafama takılan soru şu oldu. sohbet sırasında araya mason kelimesini koymak istedim ortamın tansiyonunu ölçebilmek için koyduğumdada, lionsların türkiyede ve dünyada masonları yönettikleri dünyadaki en büyük mason rütbesindeki kişinin bile lionsla ölçülemeyeceğini söyledi. kendisine bu gıbı dusuncenın iddaanın neye dayandığını sorduğumda verdiği cevapta ilginçti.

lionsa üye olan kişi bağlantıları aracılığıyla rahatlıkla öenm derecesi yüksek bir mason toplantısına girebileceğini ancak lionslar ıstemezse hiç bir masonun onların derneklerine adım atamayacakları gibi bir idda sürdü, mason olan kişi kolaylıkla deşifre edebilme, kolaylıkla ısterse masonluktan ihraç edebilme gibi güçlerinin olduğunu savundu. elbette ben kendi araştırmalarımdan ve bilgilerimden şüphe etmeden kendisini dinledim. bende değişen birşey yada şüphe olmadı bildiklerimle. fakat şunu sormak ısterim, sizce neden böyle açıklamalar yapılmış olabilir

saygılarımla.
Hayal gucu cok genismis akrabanizin :)
Spes mea in Deo est