Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Neden Lions Olmak İstiyoruz????  (Okunma sayısı 20462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 05, 2010, 07:58:40 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Öncelikle kendim böyle bir istek içimde olduğumdan ve hoş neticelere sebebiyet vereceğinden böyle bir başlık açıyorum.Görüşlerinizi Bekliyorum.
SAYGILARIMLA

Nisan 05, 2010, 08:05:54 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Leo ve ya Lions mevcut konularda anlatıldığı gibi bir sosyal kulüp ve insanlığa fayda amacı gütmekte.Bende insanların yaratıcı ve fayda sağlayıcı düşüncelerini hayata geçirme bakımından bu olgunluğa sahip insanların Leo ve ya Lions olması için bir adım atması gerektiğini düşünüyorum.

SAYGILARIMLA

Nisan 05, 2010, 08:26:42 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Öncelikle kendim böyle bir istek içimde olduğumdan ve hoş neticelere sebebiyet vereceğinden böyle bir başlık açıyorum.Görüşlerinizi Bekliyorum.
SAYGILARIMLA

Neden LİON olmak istiyoruz ?

Sorusu kanımca doğru bir yaklaşım değidir.

LİON yada LEO olmak  için öncelikle bilinmesi gereken  bazı konular vardır. Lion ve leo lar topluma HİZMET politikasını kendine misyon edinmiş,"KENDİNDEN DAHA AZ ŞANSLI BİREYLERE HİZMET "eden  sivil toplum kuruluşlarıdır.AS olan Lion kulüpleridir.Leo lar Lion kulüplerinin resmi  ve en önemli gençlik programıdır.

Lion lar , öncelikli olarak toplumda statü sahibi, saygın kişiliğe sahip, eğitim ve ekonomik durumu yüksek  bireyler arasından seçilir.Bireyin ekonomik olarak güçlü olmalı, (özellikle varlıklı insanlar seçilmesinden ziyade), kendine ve ailesine  ekonomik olarak en iyi şekilde olanak sağlamalıki kendinden daha az şanslı bireylere destek olabilsin.

Kimse Ben Lion olmak istiyorum  dediğinde HAYIR olamazsın deme lüksü yoktur.Lion ve Leo toplantıları kendi içinde yapılan ama dışarıya kapalı değildir.Bahsedilen kişi ilk olarak o toplatıda bulunabilemek için bir üye tarafından önerilmeli yahut davet edilmelidir.
Toplantıya katılabilir, Kulüp başkanın söz verdiği yerde toplantıya hitab edebilir,yorum yapabilir.Kulüp başkanı ve yönetim kurulunun onayı doğrultusunda eğer birey Kulübe dahil olmak istiyor ise misafir aday denilen süreç başlar.

Misafir aday lık süreci kulüp yönetiminin nezlinde takip edilir.Toplantılara tam katılım göstermesi,aktivitelere destek vermesi,üyeler ile iletişimi göz önünde bulundurulur.Misafir adaylık süreci kulüpten kulube ve adayın performansına gore degısıklık gösterdiği gibi resmi olrak 1 senedir.Daha sonra adaylık sureci başlar.

Sorularınız ile daha detaylı bilgi vermekten mutluluk duyarım.

Saygılarımla

Ağustos 21, 2012, 02:17:52 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

iyiliğin sistemli bir şekilde yapılıp onun hakettiği yere yükselmesi işini Lion kulüpleri aracılığı ile yapılıyor
Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da gloriam

Kasım 11, 2012, 11:45:31 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

iyiliğin sistemli bir şekilde yapılıp onun hakettiği yere yükselmesi işini Lion kulüpleri aracılığı ile yapılıyor

Lionlar ve Leo lar ihtiyaç sahipleri ile imkanı olan kişileri bir araya getiriyor , köprü kuruyor. Spnsorlar buluyor. Hep söylediğim bir cümle vardır. Lionlar ve Leo lar modern zamanın Robin Hood larıdır.

Peygamber Efendimizn de dediği gibi veren elin alan eli görmemesi , haberdar olmaması gerekir.

Bizler bu konularda çok hassasız ve çok dikkatli , kimsenin onurunu kırmadan , gücendirmeden onları güçlü kılmaya çalışıyor , buna inanıyor ve inanamaya ve karşılıksız çalışmaya devam etmekteyiz.

Kasım 12, 2012, 01:39:11 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Güzel bir oluşum.Evimin karşısında binaları, ayrıca akrabalarımdan biriside aktif Üye. Yukarıdaki anlatınların aynısı bana da anlatmıştı . Her ayın 15 . de toplantıları oluyor. Karşımdaki binada olmaları bana ayrı bir keyif veriyor .En güzel yanı  bir  IŞIK misali çevresini aydınlatıyor olması .Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 12, 2012, 02:02:34 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

SAYGILARIMLA
Düzeltmem gerek bir nokta var. Biz neden lions oluruz değil ..  biz neden Lion olmak istiyoruz gibi olabilir dilbilgisi açısından. yada herkes nasıl mason olamayacağı gibi herkes de lion olamaz olmamalıdır.

Kasım 12, 2012, 05:07:35 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Peki iyiliğin doğru yere ulaştığının denetimi nasıl yapılıyor?
Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da gloriam

Kasım 12, 2012, 05:51:09 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Genellikle yapılan yardım bizzat lionlar tarafından yapılır, bu şekilde emin olabiliyoruz.

Kasım 14, 2012, 12:08:56 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Peki iyiliğin doğru yere ulaştığının denetimi nasıl yapılıyor?
  Sayın Campanella  çalışmaların takibini yapmak durumundayız. Lions un bir marka değeri vardır. Bu değerin artması , yıpranmaması bizim elimizdedir. Konuyu gerekli anlarda sosyal medyaya da yayarak çapının artmasını sağlıyoruz. Diğer taraftan ihtiyaç sahiperinin yönlendirilmesi çoğu zman yine diğer stk lar tarafından yapılıyor ve iki taraflı olarak da ozellıkle de vicdanen takibini samımıyetle yapıyoruz. bizim icin sonuc ve sureklılık cok onemlı.

Sevgi ve saygılarımla