Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslam'ın insan sevgisi  (Okunma sayısı 19677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 19, 2008, 07:35:58 öö
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Cok guzel aciklamissiniz Sn.alaaddin. Kur'an da olan tavirlar da bazi insanlar tarafindan sert algilandigi icin de bazi uyanik kesimler ayetleri kesip bicip internet ortaminda yayiyor. Sonra da arastirma nedir bilmeyen kisiler de oaralarda yazanlara inaniyor sonra da Kur'an soyle, Kur'an boyle, Islam soyle bir din, boyle bir din diye laf atiyorlar. Biraz arastirma yapsalar, o yazilanlarin dogrulugunu arastirsalar nasil bir din oldugunu gorecekler.

Sayın poyraz06,

İslamın nasıl bir din olduğunu görmek için komşu Müslüman ülkelere bakın hatta fazla uzağa gitmeyin çıkın sokakta dolaşan tiplere bakın, hatta ve hatta yerinizden bile kıpırdamayın açın televizyonu seçin rastgele bir kanal RTE nin gözlerinin içine bakın.

Müslümanlık yanlış anlaşılmış ve yorumlanmıştır sözüne gelince.

Eğer bir din inananlarının %90 tarafından yanlış anlaşılmışsa bence insanlarda değil o dinde bir arıza vardır.Elinizi vicdanınaza koyun ve dürüstçe söyleyin günümüzde İslam deyince akla iyilik,mutluluk ve huzurmu geliyor yoksa ağazı salyalı sakalllı şalvarlı pis tipler, kan , ölüm,her türlü  sapıklık mı geliyor.

Yakın tarihe bakın Madımakta insanları diri diri yakanlar dinsziler değildi.İslam ve onun savunucuları önce ellerindeki kanı temizlesinler sonra İslamı savunsunlar.

Kim ne derse desin İslam kandır,terördür,gözyaşıdır.Dünya üzerinde adının sonuna terör gelen başka bir din (islami terör)yoktur.Varsa söyleyin.Kendinizi kandirmayın.İslam eskidende buydu şimdide budur.Üzgünüm...

Sevgiler

Temmuz 19, 2008, 08:55:16 öö
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Saygıdeğer İslam savunucuları gün geçmiyorki güzide dininiz hakkında bir haber yayınlanlanmasın.İşin enteresan tarafı bu haberlerin neredeyse tümü İslamın insan sevgisi hakkında :)  Buyrun okuyun.

Hamas TV’de hırsız tavşana el kesme cezası

Gazze’de iktidarı ele geçiren Hamas’ın denetimindeki El Aksa TV’sinde yayınlanan çocuk programında "Şeytana uyup" hırsızlık yapan "Tavşan Assud"un elinin kesilmesine karar veriliyor.

TV’deki "Yarının öncüleri" adlı program kapsamında yayınlanan ve tavşan kılığındaki bir aktörün canlandırdığı "Assud", parayı çaldıktan sonra yayına katılan çocuklar tarafından el kesme cezasına çarptırıldı. Yayında, şu konuşmalar yer aldı:

- Tavşan Assud: Allahın izniyle inşallah babam beni görmez. Allahım ben biraz para alırken ne olur onu uyut. Ne çok para var burada. Ama almamalıyım. Çalmak haramdır.

- Şeytan: Assud ne yapıyorsun? Sana söz veriyorum, seni kimse görmeyecek. Paraları al, korkma.

- Kız sesi: Assud, şeytana uyduğun için yanlış yaptın. Çalanın cehennemlik olduğunu bilmiyormusun. Hz. Muhammed ne dedi: ’Eğer kızım Fatma çalsa, elini keserim.’ Sen Suudi Arabistan’da yaşasaydın, elini keserlerdi. Kuran, "Kadın olsun erkek olsun hırsızın elini kesin" der.

(DarkSide ın notu: işte Peygamberiniz...)

- çocuk sunucu: Assud’un davranışı hakında ne düşünüyorsunuz?

- Esma: Yanlış yaptı. Hırsızın eli kesilir.

- Assud: Allahım. Yani elimin kesilmesi gerektiğini mi söylüyorsun Esma?

- Esma: Evet.

(.......)

İnsanları çok seven bir müslüman...

İslam ın insan sevgisini örneklemeye devam edeceğim...
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2008, 09:08:43 öö Gönderen: DarkSide »

Temmuz 19, 2008, 09:12:46 öö
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Darkside iyi de İslam denilen bu mu da bunları yargılıyoruz?
Çok karanlıkta gördüm sizi.
IŞIĞA yaklaşın biraz  ;)
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...

Temmuz 19, 2008, 09:23:25 öö
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Sayın Bilgi,

Yazımı Türkçe yazdım başka bir dilde yazmadım.Bu uygulamalar İslam emretti diye yapılıyor.Bu durumda İslam nedir? Hukukçulara sorun esas suçlu eylemi yapanmısır azmettirenmidir.

Not:İşik çok uzakta sayın bilgi bunları karanlıkta olanlar işiğa yaklaşabilsinler diye yazıyorum.Kafalara başka türlü dank etmiyor ne yazıkki.İslamı savunarak yapılanları saklıyarak işığa yaklaşılmaz sadece uzaklaşılır.BİRGÜN DOĞRUYU GÖREBİLMENİZİ ÜMİD EDERİM.

Sevgiler

Temmuz 19, 2008, 09:37:09 öö
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Efendim şimdi dediğiniz islam
Ahmet Yesevi, Mevlana, Haci Bektaşi Veli nin tasavvufu da İslam.
Hem de Anadoluda yoğrulmuş hali ile...
Bakılan pencereler önemli..Kuran bir semboller zinciri bütüne hakim olmadan tek tek anlamak zor hatta imkansız...Işık bütünü görenlere hissedenlere gelir.
Birkez Işığı alanlar da zaten yukarıda yazdıklarınızı (özelliklede gösterdiklerinizi) ne İslama maleder  ne de Yaradana...
Taassup ve cehaletten başka bir bir şey değildir çünkü...
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...

Temmuz 19, 2008, 11:06:48 öö
Yanıtla #35
  • Uzman Uye

Sn. DarkSide bir söz vardır; 'Cümle yerde Hakk hazır, göz gerektir göresi"  Yunus Emre.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 27, 2008, 02:47:06 ös
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

Muhatap olmak zaman kaybı ise neden mesaj yazıyorsunuz.  Zaman kaybı dediğiniz  mesajda yine açıklamada bulunuyorsunuz. Kendinizle çelişiyorsunuz.
Ama hangi açıdan MUhatap dikkat etmemişsin yazıya...
TAnrı savunucusuyla savaşmak tabiki gerekir.Bu konularla tabiki muhatap olunur mesela İslamiyette insan sevgisi sen buna inanıyormsun..Bana hiç inandırıcı gelmedi. 
HErkes kendinden olanı sever Müminler kardeştir değerleri kalleştir ve katli vaciptir.

Temmuz 27, 2008, 03:12:26 ös
Yanıtla #37
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Doğru.. herkes kendinden olanı sever.Diğerlerini ise şeytanlaştırarak sürekli aşağı görürler.

Temmuz 27, 2008, 03:22:41 ös
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

Doğru.. herkes kendinden olanı sever.Diğerlerini ise şeytanlaştırarak sürekli aşağı görürler.
Evet sevgili dostum ŞEytanlaştırmak konusunda bende sizi onaylıyorum aksini kimse idda edemez
etseki bile boşunadır.kendinden olmayanı sevenler ise dönemin sistemleri tarafından yaşatılmadı.Örneğin MAni ve MAnicilik dini yada sıradan kişiler değişik cemaatlerden afaroz edilmişlerdir

Saygılar..........