Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org Köşe Yazarları Özelliği ve Başvurusu  (Okunma sayısı 23873 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 26, 2011, 01:53:28 öö
  • Aktif Uye

Sayın üyeler,

www.Masonlar.org Hür Köşe yazarlığı gönüllü olarak yapılacak bir görevidir. Bu sebeple,  Köşe yazarlığı site üyeliğinde herhangi bir üstünlük yaratmayacağı gibi site dışında da gerek normal yaşantı da gerekse Masonlukla ilgili olarak herhangi bir avantaj ve/veya yakınlık oluşturmaz.  Köşe yazarı olunmasiyla forumun amacı dışında kişiye yönelik bir yönelim istisnası oluşmaz. İsteklinin en başta "Köşe yazarlığınin gönüllü bir forum görevi" olduğunun bilincinde olması beklenir.

Köşe yazarları,  Masonlar.org ismini her durumda taşıyabilecek olgunlukta ve yetkinlikte olması gereklidir.Bu nedenle en başta kendisine verilen yetkilerin özensiz ve kişisel çıkar gibi sebeplerle kullanımı Site Yönetimince hoşgörü ile yaklaşılmayacak hallerdir.

MASONLAR.ORG FORUMU KÖŞE YAZARLIĞI  BAŞVURU ŞARTLARI

1) Yayımlanan yazılar, Masonlar.org sitesinin resmi görüşleri değildir. Yazılar yazarını bağlar. Yazılardan dolayı her türlü hukuki ve cezai sorumluluk yazarına aittir.
2) Başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gereklidir. Başvuru ile birlikte mutlaka bir adet fotoğraf eklenmelidir. Başvurular [email protected] adresine "Köşe Yazarları Başvurusu" konu başlığı ile gönderilmelidir.
3) Kabul edilenler en az ayda bir köşe yazısı paylaşmalıdır.
4) Yazilar Masonlar.org duzeni ve kalitesine uygun olmalidir. Ahlak disi yada yasa disi ifadelere tolerans gosterilmeyecektir.
5) Yazarlar, yazarlığa kabul edilmeleri ile Hür Köşe'de  "ayda en az bir" yazı yazmakla yükümlüdürler.

HÜR KÖŞE - YAZARLIK BAŞVURU FORMU

Bir adet tanınabilecek açıdan çekilmiş fotoğraf

Ad-Soyad                                                                                                                                                                                                 

Doğum Yılı

Mesleği

En son bitirdiği Okul (Okul İsmi / Bölüm / Mezuniyet Yılı)

GSM Numarası

Kisiye en kolay ulasilabilecek telefon numarasi

Msn, skype ve E-Mail Adresleri

Başka Herhangi Bir Forumda veya Blog sitelerde Benzer Bir Görev İfa Ediyor Musunuz?

Cevabınız Evetse İnternet Adresi ve Kullanıcı İsminiz Nedir?

Niçin Köşe yazarı Olmak İstiyorsunuz? Sizi Köşe yazarlığı başvurusu yapmaya teşvik eden etkenler nelerdir?

Hur Kose Yazari Olmaniz Icin Sizce Sizi Diğer Kisilerden Ayıran Özellikleriniz Nelerdir?

BAŞVURU SONRASI SÜREÇ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Başvuru alındıktan sonra Yönetim tarafından değerlendirme yapılır. Bu değerlendirme şeklini ve süresini gizli tutar.

İstekli bu an da dahi talebinden vazgeçmekte serbesttir.

Değerlendirme sonucu uygun görülen üye ile Masonlar.org yonetimi irtibata gecerek gerekli bilgileri kendisine sunar.
Köşe yazarlığı yetkileri verilen üyenin bu yetkileri yönetim tarafından önceden herhangi bir bildirimde bulunulmadan ve herhangi bir sebep gösterilmeden her zaman geri alınabilir. Başvurusunda gerçeğe aykırı bilgi verdiği saptananlar ret edilecektir.
« Son Düzenleme: Aralık 17, 2011, 03:45:00 öö Gönderen: MASON »

Ocak 26, 2011, 11:50:21 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhabalar

Bu köşe yazarları politik ve dini konularda yazabilecekler mi acaba?
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Ocak 26, 2011, 12:15:02 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Konuyla ilgili  bazı hatırlatmalar yapmakta fayda görüyorum.

Köşe Yazarlığı hakkı bir avantaj olarak görülemeyeceği gibi yazılanların  propagandaya donüşmesine  izin verilmeyecektir. Köşe yazarlarının paylaştığı içeriklerin  Masonlar.org veya Masonları  temsil etmediğini özellikle altını çizmek isterim.

Köşe Yazarı haricilerin  yukarıda bahsi geçen konulara uymaları zorunludur.  Köşe Yazarları, yazılarından dolayı Masonlar yada Masonlar.org hakkında olumsuz bir eylem yada tepki olursa kişi  bundan sorumlu tutulacaktır. Gerekli olduğu hallerde yazısı veya yazıları hiç bir neden göstermeksizin silinecektir.

Köşe yazarları ve yazıları forum içerisinde yazılan yazılar ile aynı yaptırım ve kurallara tabi olacaktır. Ancak kurallar bu bölüm için daha hassas işleyecektir.

Sayın Asli,

Yukarıda bahsi geçen kurallara uygun olduğu sürece Köşe Yazarları diledikleri konuda yazılarını paylaşabileceklerdir.

MASONLAR.ORG FORUM KURALLARI VE UYELIK SÖZLEŞMESİ  Köşe yazarları içinde geçerli olacaktır.

Saygılarımla,

Ocak 26, 2011, 12:36:07 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İyi de bu site masonluk Masonlardan ogrenilmelidir demiyor mu? Bizler koseyazari olsak ne fayda olacak. Mesela ben masonluk hakkında yazamam, güncelden bir seyler yazsam sitede zaten onunla ilgili yer var. Baska biri mason olmayan bir üye masonluk hakkında koseyazisi yazsa bunun be kıymeti var? E politik yorum yapamayacaksam yada diyelim yaptım bu propaganda olarak algılanacaksa buna ne gerek var?

Sorgulamalarimla.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Ocak 26, 2011, 01:02:27 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Sayın Zagzagel,

Sorularınız oldukça mantıklı.

Masonluk Masonlardan Öğrenilmelidir dediği doğru. Fakat forumda sizinde bazı kounularda paylaşımınız var ve bunların tümü Masonlukla ilgili değil. Tıpkı diğer tüm üyelerin tek bir konuda yazmadığı gibi. Forumda bir çok kategoriler var ve bunlaırn tümüde Masonik içerik değil.

Alıntı
İyi de bu site masonluk Masonlardan ogrenilmelidir demiyor mu? Bizler koseyazari olsak ne fayda olacak.

Güncel konuların yeri olduğu doğru. İncelerseniz tümü özgün yazılar değil. Bir çoğu paylaşana özgün makaleler olmadığı gibi  olması şartıda aranmamıştır.
Dolayısıyla köşe yazıları  özgün yazılardan oluşacak ve seçilen kişilerin bu özelliklere sahip olması şartı aranacaktır. Köşe yazarlarının konu kısıtlaması mevcut değil sadece  uymaları gereken kurallar var. Tıpkı diğer yayın organlarında olduğu gibi.

Sadece Masonların yazı yazabileceği bir alan istenseydi biz haricilerde şu anda bu konuyu tartışamıyor olurduk. Demek bir kıymeti var!

Alıntı
Mesela ben masonluk hakkında yazamam, güncelden bir seyler yazsam sitede zaten onunla ilgili yer var.

Baska biri mason olmayan bir üye masonluk hakkında koseyazisi yazsa bunun be kıymeti var?

Bu yorumunuz, forum yönetimine (kendimi kastetmiyorum, deneme moderatörüm çok iyi bildiğiniz üzere :) ) haksızlık olmazmı? Forumu daha iyi incelerseniz eminim sizde göreceksiniz her konuda serbestçe yazılabildiğini. Hangi yazının politik hangi yazının propaganda olduğunu ayırdedebilecek bir yönetimin olduğunu tekrar anımsatmaya gerek kalmayacaktır.

Alıntı
E politik yorum yapamayacaksam yada diyelim yaptım bu propaganda olarak algılanacaksa buna ne gerek var?

Sorgulamalısınız. :) Sorguladığınız için teşekkür ederim. Bu sayede konu daha iyi irdelenebilir.

"Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar eserini anımsatıyor kullanmayı tercih ettiğiniz  kelimeleriniz/cümleleriniz.  :)"

Alıntı
Sorgulamalarimla.
« Son Düzenleme: Ocak 26, 2011, 01:14:44 ös Gönderen: dogudan »

Ocak 26, 2011, 01:14:22 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Belki tutunamadigim içindir :) Bireysel olarak açıklamalar sonrası ben koyula ilgili sorularıma mikkemmel yanitlar aldım, anladım. Teşekkür ederim. Keske herkeş sizin gibi önemsedik yazsa. Ama nerdeee?

İçtenlikli sarılmalarımla

Bir özel dipnotcuk:  deneme moderatoru doğudan bey size 5  yeşil Yildiz diyebilirim, daha ezoterikimsi olur belkide, böyle gizemli gizemli...
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Haziran 29, 2011, 08:02:40 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Üyeler,

Başvuruya eklenen şart ile yazarlığa kabul edilen adaylar ayda en az bir yazı yazmaktan sorumlu olacaktırlar.

Saygılarımla

Aralık 17, 2011, 03:46:19 öö
Yanıtla #7
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Hur Kose yazari olmak icin forum uyesi olma sarti kaldirilmistir. Forum uyesi olmayan kisilerde bu goreve basvurabilecek, secilmeleri durumunda Hur Kosede yazarlik yapabileceklerdir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 16, 2012, 11:29:48 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yaşımın 16 olaması nedeniyle yapmak için girişeceğim başvuru red. kararı ile sonuçlanabilir.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Kasım 17, 2012, 03:48:56 öö
Yanıtla #9
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Yaşımın 16 olaması nedeniyle yapmak için girişeceğim başvuru red. kararı ile sonuçlanabilir.

Sayin Ares,

Masonlar.org uzerinden yas, cinsiyet, irk, dil, din ayrimi yoktur. Dolayisiyla herkes ile esit haklara sahip olmanizdan dolayi basvurunuzu sunabilirsiniz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.