Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yaşama Umudu  (Okunma sayısı 3261 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 15, 2011, 12:18:49 öö
  • Ziyaretçi

Saygıdeğer üyeler,

Ben öncelikle 17 yaşımdayım ama bu yaşta yaşama umudumu kaybettim hiç bir şeyden zevk alamıyorum hiç bir şey yapmak istemiyorum hiç bir şeye inancım kalmadı bu benim özel sorunum ama hayatta kendimi bulduğum tek yer burası olduğu için yaziyorum sizce ben ne yapmalıyım

Eylül 15, 2011, 01:06:12 öö
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Sevgili Nova, şu dünyada 7 milyar insan yaşıyor ve hepimiz için bu hayat süprizlerle dolu. Hiç birimiz ne zaman ne olacağını bilmiyoruz.
Bu durumun tadını çıkar ve anı yaşa...
Saygılarımla

Eylül 15, 2011, 01:35:54 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Öncelikle bu şekilde hissetmemen için gerekli olan tek şey bir hedefin olması ve o hedefe bağlanarak yaşamak..Neyi yapmaktan zevk aldığını bulmaya çalış.Ne yaparken kendini iyi hissediyorsun?Onu yap.Ben 17 yaşındayken yaşama umudumu kaybedecek zamanım dahi yoktu,üniversite sınavları,hayaller,hedefler..Bunun dışında absürd gelmesin sakın,evde ve bilgisayar başında vs. fazla durma,dışarıda ol olabildiğince...Yolun açık olsun.

Eylül 15, 2011, 01:02:37 ös
Yanıtla #3

17 yaş, herkesin doğal olarak sorunlar yaşadığı bir yaştır. Bu dönemin özel bir adı da var ; "ergenlik". Bu dönemde insan biraz kendine odaklanıyor. Yersiz kaygılar içine giriyor. Kendisini başkalarıyla karşılaştırıyor. İlgi arıyor, bulamayınca hayat boyu bulamayacağını sanıyor. Henüz bir işte uzmanlaşamadığı için de ortaya bir şey koyup bundan doyum alamıyor. Burada bilmen gereken bence en önemli şey, ileride bu tür sorunların çoğunun çözülecek olması. Umutsuzluk halini devam ettirmek, ve mutluluk için sürüye uymaya çalışmak şu dönemde yapacağın bir yanlış olur. Benim sana önerim müspet işler yapman. Yani bir şeyler yap. Çalış. Sayın Martı'nın dediği gibi şu anda en önemli önceliğin okul başarısı olmalı. Ama çok bilindik bir öneri değil mi? O zaman kendini iyi hissettirecek şeyler de yapmaya çalış. Duygusal fırınını da sürekli sıcak tut. Sevdiğin kız arkadaşın varsa onun için kendini diri tut. Yoksa da o ilişkiyi kur. Bu konuda bir sorun varsa, o zaman talep edilecek biri olmak için çalışırsın. Bu, özellikle hayat umudunun kalmaması gibi sözler söyleyen birinin manevi yakıtı olur. Fakat çoğu genç bu dönemi arabesk bir aşk yaşayarak geçiriyor. Böyle bir şeyin olmasına izin verirsen olay büsbütün değişir. :) Başarılar
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Eylül 15, 2011, 01:33:40 ös
Yanıtla #4

Sevgili Nova,

Ben de o yaşlarda hep endişe duyardım. Muhtemelen çok zeki bir insansın, bir şeylerin farkına varmışsın ve arayışın buraya getirmiş. Merak etme, sadece zamana bırak; insanda "inanç" olduğu zaman bir şeyler kendiliğinden halloluyor. Sen kendini tanımaya bak derim.

Sevgiler :)
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Eylül 15, 2011, 02:01:02 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sevgili nova

Farkında olmanın belkide sonuçlarını yaşıyorsun işte yaş itibari ile bunu göğüsleyebilecek durumda olmadığından manasızlık alemine düşmüşsün.Biraz daha sindirs sindirs gitmrni tavsiye ederim
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo