Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Forum a ne oldu.....?  (Okunma sayısı 9649 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 11, 2009, 11:45:34 öö
Yanıtla #10
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Ceycet'e çok teşekkür ederim; sözleri beni onurlandırdı.

Bu forumda gerek Masonluk gerekse masonların ilgilenmesi gerektiği türden konular üzerinde aktarımlarda bulunuyorum. Her ne kadar bunların büyük bölümü bir birikimden alınmaktaysa da, buraya aktarılmasının bile hayli emek gerektirdiğinden kimsenin kuşkusu olmamalı. Çünkü her yazımı baştan sona gözden geçiriyor en azından kolay okunası bir hale getirmeye çalışıyorum. Bunu da bir hizmet bir yarar sunumu olarak düşünerek yapıyorum.

Gerek benim yazılarım gerek diğer birçok katılımcının yazısı ciddi eleştiri, tartışma bekler. Hele benim Masonluk üzerinde yazdıklarım hiçbir zaman tam doğru ve tartışılmaz değildir. Gelin görün ki bu sitanin üyesi olan masonlar sessiz kalmayı sürdürüyor. Bu durumdan ötürü Sayın Ceycet'ten ötürü önce ben yakınıyorum. Hele şu son bir iki gün içinde Sayın SkullG  ile tartıştığımız konularda masonlardan tık bile çıkmaması hayret etmenin de ötesinde...

Beri yanda bir başka katılımcı çıkıyor; Masonluk ile bağlantılı yapayanlış sözler ediyor; bunlara karşı yapılması gereken açıklamalar ve düzeltmeler Sayın SkullG ile bana düşüyor. Masonlar nerede?

Elbetkte kimseyi foruma ilgi göstermeleri bakımından zorlamamız olanaklı değil. Ancak maüdem burası bir masonlar forumudur, o zaman ben bu sitenin üyesi olan masonlara daha Masonluğa girdikleri zaman vermiş oldukları sözü anımsatmak zorunda görüyorum kendimi.

O masonlar ilgilenmiyorsa, o zaman bu forumun yöneticilerine bir görev düşüyor.

Sevgiler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 11, 2009, 12:08:20 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Adam ve Sn.Ceycet

Sizlere bende katılıyorum Moderatörlerin siteye karşı daha duyarlı olmasını ,gerçek görüşleri ile katılımlarını fikirleri ile aramızda olmalarını arzu ediyorum.

Tamam şunu kabul etmekte fayda var Masonluk her ne kadar gizemli isede en nihayeti burası bir forum alanı biz hariciler devamlı midavimleri ile foruma kendi katkılarımızı katmaya çalışarak bir kalite getirdiğimizi düşünüyorum.

Sn.Adam başta olmak üzere isis,isabel,ceycet,skullg ve diğer katılımcı arkadaşlar bir mihenk taşı oldular forumda.Moderatörlerin burada sadece kural koyucu ve uygulayıcı konumda omaktan öte bir anlamı olmalı bence.

Eğer bu durumdan ve böyle kalmaktan hoşnutsalar problem yok.Sadece bizimle irtibatlarının ceza maddelerini hatırlatırken yada uygularken değil seviyeli paylaşımlarını masonluk yada özellikle diğer konularda fikirlerini verirlerse seviniriz.

Sn.Adam'ın açmış olduğu konular bir emek ürünü ve çok ağır konular benim için uğraşmak ve anlamaya çalışmak ilgi alanıma girmiyor fazla sadece okumakla yetiniyorum.Sn.Ceycet ile kora kor yazıştılar bizde okuduk sadece.Mason arkadaşlarında değerli görüşlerini varsa eksik noktalarını müdahil olarak anlatsalardı hoş olurdu.

Bu yakınmalardan sonra yeni gelen arkadaşlarda şu fikrinde oluşmasını istemem bu forum benzeri forumlardan çok farklı.İnsanlar birbirlerine hakaret etmeden sadece bilgiye dayalı dolayıs ile insanı araştırma ve incelemeye iten bir yönüde var.

Katılımcı arkadaşalrında katkısı ile bir kalite yakaladığımızı düşünüyorum.Burda tek eksik kalan moderatör ve mason arkadaşların bizlere uzak durmasıdır.Umarım serzenişlerimizi bir dost uyarısı olarak alırlar ve alakalarını esirgemezler.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 11, 2009, 01:29:01 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

selamlar bende tam masonluk ve halk diye bir başlık atacaktımkı ,forum a ne oldu başlıgı altında başta sayın adam ,karahan ve ismini sayamadıgım diger üyeler in yazıtları ile karşılaştım. gerçekten pek memnun oldum. bu site sonuçta (harici forumu ) , MASONLUK un meydana getirdigi masonlar ve mason olmayanların (hariçi ) karşılıklı bilgi alış verişi  (ÇOGU  ANSİKLOBEDİK )  yapıldıgı bir site .meydana gelen grubun  mason olan  üyelerin  yeterli sıcak katılımı saglamadıları izlenimi  edindim. dolayısı ile forumun  içtenlikten biraz  uzaklaştıgı  ,buda resmi bir yapıya dogru sürüklenmekte oldugu izlenimi oluşmaya başladı. tüm üyelere selam ve saygılarımı sunarım. bir kusurumuz varsa af ola.

Aralık 11, 2009, 01:49:54 ös
Yanıtla #13

Ben Mason Üstadların konuya temkinli yaklaşmalarını yadırgamıyorum. Meraklı isek hepimiz biliriz, Masonluk sırlarla kaplı bir dünya. Bu dünya içerisinde muhakkak açıklamalarının sakınca yaratacağı ancak Sn Adam' ın aktarmasını sakıncalı buldukları şeyler de mevcuttur. Ya da bir tartışmaya girerlerse konunun istemedikleri noktalara gidebileceğini düşünüyorlardır.

Bin yıllardır susmasıyla bilinen bir topluluğun üyelerini sustukları için eleştirmeyi en çok kendime yakıştıramam.