Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fazıl Say  (Okunma sayısı 8116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 07, 2012, 02:24:15 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

harika sözler etmiş, Türkiye gibi geri kalmış, ilkel bir ülkede bu lafları edebilen insanlar olması beni çok şaşırttı ve sevindirdi, beni şaşırtmayan şey ise sözleri yüzünden hakkında dava açılması ve tutuklanma talebi.

Güzel yoruma katılırım.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Kasım 14, 2012, 10:21:19 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

harika sözler etmiş, Türkiye gibi geri kalmış, ilkel bir ülkede bu lafları edebilen insanlar olması beni çok şaşırttı ve sevindirdi, beni şaşırtmayan şey ise sözleri yüzünden hakkında dava açılması ve tutuklanma talebi.

Güzel yoruma katılırım.

İlginç çok ilginç...
"Türkiye gibi geri kalmış ülke" ifadesi ayrıca değerlendirilmeli.
Geri kalan ülke mi? insanlar mı? yoksa sizce ikisi aynı şey mi?
Geri kalmışlık nefretle, suçlama ile, hakaret etmekle düzeltilir mi?
Geri kalmış memleket bir gemi ise içindekiler olarak hepimiz geri kalmışızdır. Kaptan geri kaldın hakareti ile gemiyi uçurmayı mı hedeliyorsunuz?
Israrla herkesin gericiliğinden dem vuran arkadaşlarımızın ilerlemeye dair ne yaptıklarını da öğrenmek vatandaşın hakkı.
Geri kalmak, gericilik, geri kalmışlık, mürtecilik, irtica ifadeleri hakkında ilerici arkadaşların bilgisi var mı?
Bu hamur çooooook su götürür a dostlar.......
Saygı ile,
Ayakta Ölmek Diz Üstünde Yaşamaktan Yeğdir.

Kasım 14, 2012, 08:01:43 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hayatım boıyunca bu alıntıda fikir beni kahretmiştir.Ben böyle bir uslup veya düşünceyi görünce yada duyunca ilk tepkim bu ne eziklik kardeşim ya diye düşünürüm hep.Bu ülkede doğup büyüyüp yaşayıp nefes alan biri olarak ben ilkel değilim ben geri kalmış değilim sorarım size ilerici olan kimlerdir her tür insan hakkını gasp edip dünyayı sömüren emperyalistlerin efendisi ingiltere midir ilkel olmayan ilerici.Sadece ilkelle sömürür emek vermeden çalarak yaşarlar.Geri kalmışlık bir sorundur lakin bunun ifadesi bu şekilde olmamalı .Fazıl sayın sözlerini bu şekilde övmek bunuda ilkelliğin gerikalmışlığın ötesinde ilericilik olarak tanımlamak olsa olsa ruh hastalığı olur.

Bu adam bu ülkenin değerlerine(iyi yada kötü tartışılır)Aleni bir biçimde aşağılayıp küfür ediyor sizde bunun adına ilericilik bu adamada aydın diyorsunuz öylemi.Fikir onun fikridir iyi piyano çalıyor ama sn.araise katılıyorum ahmakça konuşmuş salakça sözler bunlar.Fazıl say artık bu sözlerinin kölesi olmuştur ömrü boyu kurtulamaz bundan.İnsan önce ağzının ayarını bilecek.

Ha böyle dediği için insan 18 ay yatarmı bana göre 1 ay bile yatmaması lazım buna verilebilecek en iyi ceza 2 ay boyunca taksim meydanında önüne bir yafta asıp bu sözlerimden dolayı aşağıladığım yada kendini aşağılanmış olarak hisseden herkesten özür dilerim tabelası asması lazım.Bu cezayı mahkemenin değil fazıl sayın kendisi kendisine vermesi lazım ki o bedel ödenmiş olsun.

FAZIL SAYIN HAPİS YATMASINA KARŞIYIM HER NE OLURSA OLSUN BAŞKA YOL BULUNMALI.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 19, 2012, 02:55:49 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Geri kalan ülke mi? insanlar mı? yoksa sizce ikisi aynı şey mi?

cevap: çoğu insan geri kalınca otomatik olarak ortalama düşüyor ve ülkece geri kalmış oluyorsun.

Geri kalmışlık nefretle, suçlama ile, hakaret etmekle düzeltilir mi?

cevap: düzelmez, zaten düzeltmeye çalışmıyorum, benimki durum analizi diye düşünülebilir.

Geri kalmış memleket bir gemi ise içindekiler olarak hepimiz geri kalmışızdır. Kaptan geri kaldın hakareti ile gemiyi uçurmayı mı hedeliyorsunuz?

cevap: umurumda değil, ayrıca fazla bir umutta görmüyorum geminin uçması konusunda.

Israrla herkesin gericiliğinden dem vuran arkadaşlarımızın ilerlemeye dair ne yaptıklarını da öğrenmek vatandaşın hakkı.

cevap: bir çok şeyin kombinasyonu. okumak, çok okumak, eğitim, yurt dışında üniv. eğitimi, çok sayıda ülke görmek, açık fikirli aile.

Geri kalmak, gericilik, geri kalmışlık, mürtecilik, irtica ifadeleri hakkında ilerici arkadaşların bilgisi var mı?

cevap: tüm ilerici arkadaşları bilemem ama benim var.

Kasım 22, 2012, 09:00:53 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Suat Kılıç: 'Fazıl Say gençler için kötü örnek'

TRT Türk'te konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç sanatçı Fazıl Say'ın gençlik için kötü örnek olduğunu iddia etti. Kılıç hayalindeki gençliği ise “Dinine, devletine, vatanına, milletine, bayrağına bağlı” sözleriyle dile getirdi.

TRT Türk’de Ömer Şahin’in “Görüş Farkı” programına konuk olan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sanatçı Fazıl Say'ın gençliğe kötü örnek olduğunu iddia etti.

Hayalindeki gençliği tarif ederken, “Dinine, devletine, vatanına, milletine, bayrağına bağlı nesillerin inşası için çabalıyoruz” diyen Bakan Kılıç, sanatçı Fazıl Say’ı gençliğe "kötü örnek" olarak gösterdi.

Başbakan recep Tayyip Erdoğan'da AKP Gençlik Kolları Kongresi’nde yaptığı konuşmada hayalindeki "kindar geçliği" şöyle tanımlamıştı:
 “Altını çiziyorum; modern, dindar bir gençlikten bahsediyorum. Dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, kalbinin davacısı bir gençlikten bahsediyorum.”

Gençlere Mehmet Akif’i, Necip Fazıl’ı Nazım Hikmet’in Anadolu aşkını örnek olarak gösterdiğini de belirten Kılıç, şunları söyledi:

“Fazıl Say iyi bir sanatçı, aydın kabul ediyorum. Benim hayalini kurduğum gençlik için kesinlikle bir rol model olamaz. Kendi değerleriyle yabancılaşmaması gerekir. Kendi değer sistemine sahip ve onunla gurur duyan nesillerin inşasıyla biz gurur duyuyoruz. Bu coğrafyanın meydana getirdiği değerleri küçümseyen kendi insanına soykırım suçlusu muamelesi yapabilen kendi insanını horlayabilen… Siz bu coğrafyanın değerlerine saygı duymayacaksınız da kimin değerlerine saygı duyacaksınız?”

Üniversite gençliğinin AKP'lilere yönelik yumurtalı protestoları üzerine de konuşan Kılıç, şunları söyledi:

“Bir hukukçu olarak, insanların bedensel bütünlüğüne, kendini ifade etme özgürlüğüne zarar verecek bu eylemleri kabul etmem mümkün değil. Gençler pankart açıp, slogan atabilir; ama yol kapatmak, insanları engelleme adına eylemlere girişmek bana göre yakışmaz.”

Bakan Kılıç, okuyup araştırmayan gençliğin "topçu veya popçu" olmak istediği yönündeki eleştirilere katılmadığını belirterek şöyle konuştu:

“Çok yanlış, gençleri iyi tanımayanların sarf ettiği cümleler bunlar. Bazen ziyaretlerimde veya bir araya gelişimizde sordukları sorular karşısında hayrete düşüyorum. Bazen öylesine diplomatik bir tavır takınıyorlar ki o bilgi görgü karşısında o nezaket abidesi tutum karşısında gerçekten belki yarı yarıya yaşım karşısında o genç kardeşlerime karşı içimde saygı oluştuğunu hissediyorum.”

Ömer Şahin'in yüzde 50 oy alan AKP'nin gençler arasında da aynı popülariteye sahip olup olmadığı yönündeki sorusunu da yanıtlayan Suat Kılıç, yaptırdıkları araştırmaların 18 yaş altı gençleri de kapsadığını ve gençlerin siyasi eğilimleri üzerinde durmadıklarını söyledikten sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ancak genel yapılan araştırmalar gençler arasında AK Parti'ye meyletme oranının günden güne artmakta olduğunu gösteriyor. Gençler arasında siyasal liderlik konusunda Başbakan Erdoğan'ın çok açık ara bir beğeni oranı var. İkinci, üçüncü, dördüncü sırada gelen isimler çok geride kalan isimler."

(soL - Haber Merkezi)

Aralık 02, 2012, 08:04:32 ös
Yanıtla #15

Sayın karahan'ın söylediklerine katılıyorum. Türkiye Müslüman bir ülke. Önemli olan Müslüman,Hıristiyan,Musevi,Sabi,Zerdüşt,Yezid vb. olmakta değildir. Önemli olan insanların değer yargılarına saygı duymaktır. Özgür olmak, toplumun değer yargılarını çiğnemek anlamına gelmez.! Fazıl Say birçok başarıya imza atmış olabilir. Bence sanatçı  öncelikle bunu bilmeli ve öğrenmelidir. Günümüzde puta tapan insanlar bile olsa o insanın karşısında put parçalamak hoş bir durum değildir aynı şekilde bir müslüman oruç tutarken karşısında alkol almakta hoş değildir. Her toplumun değer yargılarına saygı duymalıyız... Saygılar efendim...