Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sarai Sierra  (Okunma sayısı 5701 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 03, 2013, 01:05:42 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

tamam...ben de bir şey demedim zaten...
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Şubat 03, 2013, 01:08:27 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Daha ne diyeceksiniz ki ! "akım demişsiniz ama başka şey olmuş" ifadesinin ne demek olduğunu bilmiyorsanız, neden yazdınız ?
"Vur ama dinle beni"

Şubat 03, 2013, 01:57:42 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Alıntı
aklıma bir kez daha o soru geldi, türkler insan mı?

Güzel ve asparagas bir cümle ...
İnsan olmak ; Hak yememek
İnsan olmak;  Zengin dahi olsan , Fakir olanı yermemek
İnsan olmak;  Başkasının namusunu kendi namusun gibi görmek
İnsan olmak;  Gönül ehli olmaktır

Eğer gerçekten İyi isen de çevrene karşı Örnek olarak gösterilmelisin  .Bence hangi Milletten olursan ol Önce haya ve edep sahibi birisi isen sen ADAM gibi ADAM' sındır ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 03, 2013, 04:07:50 öö
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

İnsanımsı bu yaratıklara hayvan diyenler aslında  hayvanlara hakaret ediyorlar.

Ülkemde yaşanmış olmasından dolayı utanç duymakla beraber, ne yazık ki her ülkede benzeri vakalar yaşanabilmektedir.

İtalyan gösteri sanatçısı Giuseppina Pasqualino di Marineo namı diğer Pippa Bacca'nın benzer akibetini unutmak mümkün değil.

Tecavüze edillerek öldürülen Pippa Bacca'nın katiline verilen müebbet hapis cezasının "hafifletici sebepler" nedeniyle   30 yıla indirilmesi ve kararın Yargıtay'ca onaylanmasına ne demeli?

Saygılarımla,

Şubat 03, 2013, 06:14:11 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

Olayın bu kadar basit olmadığını öne sürenler var ! Detayları incelediğinizde öyle olmuş gibi gösterildiği ortaya çıkıyor.

Şubat 08, 2013, 08:31:34 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Dünyanın hemen her yerinde bu tip elim olaylar oluyor. Örneğin, Newyork'ta günde kaç kişi katlediliyor ? daha dün Almanya'da ırkçı Almanlar kaç masum Türk'ü canlı canlı yakmadılar mı ?, Fransada, İngilterede de benzeri olaylar yaşanmıyor mu ?. Daha dün Norveçte 72 kişi hunharca katledilmedi mi ?. Ama maksat Türklere  hakaret olunca ilk fırsatta vurun belaltından.
       Daha önce de bırakın masum olmayı hiç bir insanın katlini onaylamadığımı, bu tür hareketlerin insanlıkla bağdaşamıyacağını zaten ifade etmiştim.
       Benim zorum, her menfi olayın genelleme yapılarak  Türk halkına maldilmesidir. Bakın kızcağızın annesi, medya kanalı ile Türk halkına şükranlarını ifade etmektedir. Ne yapalım 75 milyon içinde elbette böyle canavarca hisler besleyenler çıkabiliyor. Çok üzgünüm ama bu olayı bütün Türk Ulusuna maledenleri kınıyorum.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Şubat 08, 2013, 09:29:30 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Türkler insan mı ?

Bu soru,içeriğinine verilecek yanıtla ilgili değil.

Bu soru,verilecek tepkinin oluşturacağı tatmin ile ilgili...

Üretemeyen,aklını kullanmayı ötelemiş,uyuşuk zihinler topluma kendi varlıklarını yansıtmak için marjinal yöntemleri benimserler.

Soruyu soran,aslında sorduğu sorunun veya vermeye çalıştığı mesajın saçmalığının farkında...

Görüldüğü gibi,almayı umduğu tepkileri elde etmiş olmasıyla,kendisine kendinin varlığını hissettiren populerite verilerini, benliğinini maskeleme de kullanmanın tatminini yaşıyor.

Ne yaparsınız;bazı canlılar böyle besleniyor.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Şubat 08, 2013, 09:56:25 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Sayın ceycet, tespitleriniz tamamen doğru. Dediğiniz gibi,ne yazık ki bazıları böyle besleniyor.
     Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Şubat 09, 2013, 04:02:12 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

Medya da çıkan yazılar çok yüzeysel yokmu bu olayın içeriğini haber yapacak bir gazeteci.. Yoksa çekindikleri, bildikleri birşey mi var..
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Şubat 09, 2013, 04:51:00 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn ceycet

cem yılmaz bile son gösterisinde turistlere olan tavrımızın ne kadar iğrenç olduğunu anlatıyor. cm101mmxi fundamentals gösterisini izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

olayı ikili atışmaya çevirmemek için konuya ilk mesajımdan sonra katılımda bulunmadım. yazdığım cümleden sonra beklediğim gibi "insan karşısındakinde kendi olumsuz özelliklerini görerek, bir nevi karşısındaki insanı ayna olarak öhöhöhöhö..." tarzında entel cevaplarla karşılaştım.

bakın beyefendi ; bu ülkede tecavüz, kadına şiddet, insana insan muamelesi yapmama gibi vahşilikler doğal hayatın gereği halini aldı. türkler doğa'da yaşayan bir millet olduğu için garipsememek lazım aslında (umarım burdaki ironiyi anlarsınız)

olay sadece turist olayı değil.. türk insanı 2013 yılına gelemedi. hala ortaçağ'da yaşıyorlar. şehirleşmeleri, suratları, ilişkileri, kısacası her şeyleri çirkin. birilerinin bunlarla hesaplaşması lazım.. bu cebinde mavi nufus cüzdanı taşıyan vahşi köylüler artık hadlerini aştılar!