Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KEMAL KİLİCDAROGLU VE CUMHURBASKANLİGİ SİSTEMİ  (Okunma sayısı 1925 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 08, 2017, 04:32:46 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Best FM'de konuk olduğu "Konuşan Türkiye" programında, yaptığı konuşmasıyla yenitartismalara yol acti
Kılıçdaroğlu 'Yeni sistemle birlikte Başbakan ile Cumhurbaşkanın farklı partilerden olması durumunda asıl kavganın o zaman çıkacağını' söyledi.

Programda, "Cumhurbaşkanlığı Sistemi" üzerine konuşan Kılıçdaroğlu, bu sistemde başbakanlığın kaldırılacağını unutarak; cumhurbaşkanı ve başbakanın iki ayrı partiden çıkması durumunda güçler ayrılığının yaşanacağına ve kavga çıkacağına dikkat çekerek "neden millete anlatılmıyor" sözleri ile sitemde bulundu.

Kılıçdaroğlu 'yeni sistemle birlikte Başbakan ile Cumhurbaşkanın farklı partilerden olması durumunda asıl kavganın o zaman çıkacağını' söyledi.

Oysa yeni sistemde Başbakanlık olmadığı için böyle bir durumun olması mümkün değil. Yani bu acilama yorgunluktan kaynaklanan bir yanlis bir aciklama mi? Yani Muhalefet partisi baskaninin bu denli bir bilgi yanlisinin acabalari ? akillara getirdigi gercegi sanrim pek cok kiside mecut

sayin uyelere ve ozellikle CHP partisi uyelerimize samimi bir sekilde sormak ve cevabinida samimi bir sekilde almak isterim.

Saygilarmla
Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Mart 08, 2017, 06:32:05 ös
Yanıtla #1
  • Yeni Katilimci
  • *

Kemal Kılıçdaroğlunun artık muhalefet koltuğunda oturmasının yanlış olduğunu gösteren bir yanlışlık olarak görüyorum. Yerine daha akıllı , cesur , genç , mantıklı , BunamamıŞ  bir anamuhalefet lideri gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Kemal Kılıçdaroğlunun o koltukta oturması en çok iktidara yarıyor şu günlerde . Haliyle akıllara acaba iktidar güçlerimi onu orda tutuyor sorusu gelebilir. Bu haklı soruyu sormakta her vatandaşın hakkıdır . Devlet bahçelinin sınıf arkadaşı olan Kemal kılıçdaroğlu  sınıf arkadaşı olan devlet bey gibi acaba ilerde akp ile aynı saftayız mesajları verirse hiç şaşırmam .
Saygılar.

Mart 08, 2017, 08:28:44 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şu an ülkemizde kısmen yarı başkanlık sistemi uygulandığı için aklı karışmış olabilir.
     Sıradan bir insan için önemsenecek bir durum değil. Fakat bu söylem , Kemal Kılıçdaroğlu gibi parti lideri konumundaki bir siyasetçinin yapmaması gereken bir gaf. Daha önce de buna benzer çok gaf yaptı.
     Sayın Kılıçdaroğlu'na söylenecek tek laf var bence : Yapamıyorsan bırak kardeşim.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Mart 08, 2017, 09:27:58 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Acil tatile ihtiyacı var arkadaşın...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 09, 2017, 01:28:17 ös
Yanıtla #4

Türk halkının çok acilen mason kuralları ve ahlakıyla yetişip bizleri mason kitlenin yönetmesi  daha iyi olacağını düşünüyorum.Saygi, zariflik,Bakış acısı, yardımseverlik, İnsan , yaşama ve bilim özgürlüğü ,ahlak ve iyi niyet Masonlarda mevcut... Saygilarla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 09, 2017, 01:35:30 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Hakça Adil bir paylaşım olan bir sisteme acilen geçmemiz lazım gerisi boş .Bu sistemde Evliyayı  başa getirsen ; HIRSIZLIĞIN  ve TALANIN üstesinden gelemez...
Saygılar         
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 09, 2017, 02:12:28 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Türk halkının çok acilen mason kuralları ve ahlakıyla yetişip bizleri mason kitlenin yönetmesi  daha iyi olacağını düşünüyorum.Saygi, zariflik,Bakış acısı, yardımseverlik, İnsan , yaşama ve bilim özgürlüğü ,ahlak ve iyi niyet Masonlarda mevcut... Saygilarla.
Sn.Fatma

Masonlar bu dediklerinizi yapabilirmi?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 09, 2017, 02:55:35 ös
Yanıtla #7

İsterlerse yapabilirler.Mason locaları sonuçta tüm dünyada mevcut.Yasakli bir düşünce yaşayış biçimi degilki.Toplumumuz Mason diyince hemen akla dinsizlik ,imansızlık, dış güç ülkelerin yada Yahudi kurumu gibi akla geliyor.Bu düşünceyi yıkmak için İnsanlarımızi ileri çağdaş seviyeye bu kurum insanlar çok rahat götürür.Tabi bu soruyu Mason olan insanlara sorarsak cevaben  ne diyeceklerini bende bilmiyorum.Bir tez sunduk.Mason olan arkadaslar varsa bu soruyu cevaplarsanlar seviniriz.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 09, 2017, 05:37:09 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sır Bekcisi

Mart 10, 2017, 11:08:21 öö
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın kilicdaroğlu için seçim istatistiklere baktığımız zaman.pekte seçim karnesi kötü bir lider değil. muhalefete ki partiler birbirilerine  destek vermiyorlar.sonuç ortada. bu ortamda seçime gidilmesi iktidar için altın fırsat  ki sayın bahçeli bunu biliyor.yoksa hangi siyasete muhalefete ki 3 parti iktidar için çalışıyor.dünyada örneği yok.şimdiden iktidara hayır lı olsun.