Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 80'lerde yasamak  (Okunma sayısı 8167 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 23, 2007, 05:21:07 ös
  • Ziyaretçi

80 yillarda yasayanlarin gormus gecirmis oldugu hayati ozetleyen ilginc bir prezentasyon. Benim hosuma gitti, umarim sizin de hosunuza gider.

http://rapidshare.com/files/17890439/80ler.pps

Dosyayi indirmek icin sag taraftaki free sutununun altindaki butona basiniz, yaklasik 50 saniye icinde size harfler ve rakamlar olan bir resim gosterecektir. Onu "here" yazan yerin yanindaki kutucuga yaziniz ve yanindaki download butonuna basiniz.

Not: Dosyanin masonlukla hicbir alakasi bulunmamaktadir.

Şubat 23, 2007, 06:37:41 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Paylasim cok guzel. Tesekkur ederim. Yasim suanda 20 , Benim hep ilgim vardir 80li yillara, filmleri olsun,sanatcilari olsun, muzikler olsun, arabalar olsun, yasadigim hayat boyunca gercekten hep o yillara ozenip o yillarda yasamak istemisimdir. Bilmiyorum beni neden bukadar cok ilgileniyorum Belki de o yillara ulasamamam beni o yone cekiyor. Sonucta insan ulasamadigi seye daha cok ozlem duyar. 80li yillarda yasayanlarin giyinis tarzlari,saclari,aksesuarlari gercekten cok karizma duruyor. Bir modern talking; halen dinlerim cok super ozellikle "Brother Louie" "Cheri cheri lady" "You are my soul" v.s v.s... Ondan sonra mesur Turk filmlerinden tanidigimiz; John Carpenter The End halen dinlemekteyim hic onceden tatmadigim hayal dunyasina dogru goturuyor. O yillari hic yasamadim ama duygularimi kiprastiriyor.

Bir Kemal Sunal, Sadri Alisik, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur,Ayhan Isik v.s. aklima gelmeyenler bunlar benim icin hep idol olmustur. Halen filmlerini izler , huzunlenir, gulerim.. Suan ki filmlerden yada muziklerden 2 kere dinledigin de bikiyorsun bir daha dinlemek istiyorsun. Ama bu 80li yillar dinledigimde size abartmiyor sarkilarini 20kere ust uste dinleyip filmlerini 3-4 defa tekrar izliyorum. Suan ki sanatcilar , filmler , klipler olsun hic biri tat vermiyor. Cunku samimi bulmuyorum. Eski yillardaki daha masum daha dogal daha sade geliyor. Benim suan da yeni sarkilardan dinledigim hic bir sey yok. Onun yerine eski sanatcilari ve soundtrack dinlemeyi tercih ediyorum. Tabii ki zevk meselesi.

Yani bu actigin konu gercekten tam benim icin bir konu.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2007, 06:55:47 ös Gönderen: ES »

Şubat 23, 2007, 06:49:06 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Ne mutlu benim icin o zaman.  Ben de sunumu seyrettigim zaman o gunler aklima geldi. Senin de o gunlere ilgi duymanin sebebi belki de iyisiyle kotusuyle gunumuz Turkiye'sinin temelinin o zamanlarda atilmis olmasidir.
Sizin gibi genc insanlarin yakin gecmisimizle ve masonluk gibi olusumlarla ilgilenmesi cok guzel ve ic acici.

Şubat 24, 2007, 06:52:15 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Her cuma gecesi, "Binbir Gece" programini, "Kokler", "Hayat Agaci" "Dallas" gibi dizileri ve o zamanin elle cizilmis "Disney" cizgi filmlerinide unutmayalim.

Mart 01, 2007, 09:43:43 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Benim için 70ler ve 80lerin ayrı yeri vardır. Bana deselerdi ne zaman yaşamak istersin 70-80 lerde yaşamak isterdim(gençliğimi)
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 01, 2007, 09:51:14 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Benim için 70ler ve 80lerin ayrı yeri vardır. Bana deselerdi ne zaman yaşamak istersin 70-80 lerde yaşamak isterdim(gençliğimi)
Niye ayri yeri var? Neleri hosunuza gidiyor? Ilginc zamanlardi o zamanlar.

Mart 01, 2007, 10:19:53 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

70 ve 80 in ayrı bir yeri var. İkisi bir arada.
 Müzikleri. Ben canım sıkıldığımda 70 ler dinlerim coşmak istediğimde 70 lerin punk rock ını dinlerim.  Duygulu anımda 80lerin slow şarkılarını dinlerim.  Bilgisayarımı her açtığımda ABBA dinlerim cat stevens dinlerim .
Haftada en az bir kere hotel california yı dinlerim. Bir kıza aşık olduğumda scorpions i still loving you dinlerim. Jim Croce 80 lerd müzik yaptı diye kabul ederim albümünü açıp baştan sona ayda bir dinlerim. Belki 80lerde müzik yapıyordur hiç araştırma gereği duymadım.

Cehhen silahı filmini TV her çıktığında seyrederim. Soundtrack i Sting - It's Probably Me  onu hafta da bir dinlemeye çalışırım.
Müziklerde sıkılmamak için onları saklarım herzamn dinlemem sıkılırsam müzik bulamıyacağımı düşünürüm.

Self control ün coverını mp3 çalarımdan eksik etmem. Dinlediğim techno müziklerin hepsi 80lerden alıntı.
mesela califonia dreaming, orjinalini kim söylüyor hala bilmiyorum.

Birde Orhan Gencebayın eski şarkılarını dinlerim . Yani kısacası müzikleri çok hoşuma gidiyor. Sadece 80lerin modası ilgimi çekmiyor. Ama 70lerin modasına hastayım. İspanyol paça polis gözlüğü uzun saçlar. Saçlarımı hep 70ler havasında tararım
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 01, 2007, 10:44:42 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

70 ve 80 in ayrı bir yeri var. İkisi bir arada.
 Müzikleri. Ben canım sıkıldığımda 70 ler dinlerim coşmak istediğimde 70 lerin punk rock ını dinlerim.  Duygulu anımda 80lerin slow şarkılarını dinlerim.  Bilgisayarımı her açtığımda ABBA dinlerim cat stevens dinlerim .
Haftada en az bir kere hotel california yı dinlerim. Bir kıza aşık olduğumda scorpions i still loving you dinlerim. Jim Croce 80 lerd müzik yaptı diye kabul ederim albümünü açıp baştan sona ayda bir dinlerim. Belki 80lerde müzik yapıyordur hiç araştırma gereği duymadım.

Cehhen silahı filmini TV her çıktığında seyrederim. Soundtrack i Sting - It's Probably Me  onu hafta da bir dinlemeye çalışırım.
Müziklerde sıkılmamak için onları saklarım herzamn dinlemem sıkılırsam müzik bulamıyacağımı düşünürüm.

Self control ün coverını mp3 çalarımdan eksik etmem. Dinlediğim techno müziklerin hepsi 80lerden alıntı.

Birde Orhan Gencebayın eski şarkılarını dinlerim . Yani kısacası müzikleri çok hoşuma gidiyor. Sadece 80lerin modası ilgimi çekmiyor. Ama 70lerin modasına hastayım. İspanyol paça polis gözlüğü uzun saçlar. Saçlarımı hep 70ler havasında tararım
Cok guzel aciklamissiniz :)

Mart 02, 2007, 09:03:30 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Alıntı
cat stevens dinlerim
cat stevens mi? yusuf islammi? :)

bende cat stevens i cok severim.

Alıntı
Haftada en az bir kere hotel california yı dinlerim.
bende buyuk anisi olan sarkilardandir

Alıntı
bu knuda cok haklisin. cunku ben sevdigim sarkilari cok sk dinlarim ve cabuk skilirim o yuzden sevdigim sarki kalmadigi zamanlar deliririm.

Alıntı
Ama 70lerin modasına hastayım. İspanyol paça polis gözlüğü uzun saçlar.
harika yaa. tam ben.

Mart 26, 2007, 04:34:10 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Bildiğim kadarı ile Beach Boys söylüyordu.