Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İBRET VERİCİ OLAY  (Okunma sayısı 21292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 22, 2007, 11:42:38 öö

Bir başka olay ise Ülkemizde yaşanan benzeri olaylardan hepimize tanıdık gelir ki Çağa damgasını vuran Kadın_Erkek İlişkileri! Sözü fazla uzatmaya gerek yok hemen konuya geçeyim; gerçi pek de haberleri seyretmek prensibim olmasa da çok ilginç bir olay olduğu için tesadüfen televizyonda görüntüde yakaladım,
            Bir Erkek, Karısını Doğum Kontrol Hapı yüzünden öldürmesi: Sözüm ona bu olay kendisini aldattığı gerekçesine sebep mi teşkil ettiğini sanıyor da bu amaçla Karısını öldürmesine karar veriyor?
Sonuç: Umarım böyle karakterlere ibret verici bir olay olur!...
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 22, 2007, 12:02:51 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

olay şu şekilde; karıştığı bir kavga nedeniyle hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Şakir Er, geçen yıl Eylül ayında gözaltına alındı. Şakir Er, karakoldaki ifadesinde, Urla'da 36 yaşındaki eşi Alev Er'i öldürüp, cesedini evin buzdolabında sakladığını söylemişti. Er, eşiyle sorunları olduğunu, bir süredir ayrı yaşadıklarını, kendisine Gelibolu'ya taşınmayı teklif ettiğini belirtmiş, eşinin çantasında bulduğu doğum kontrol hapı ve göbeğindeki “piercing” deliği nedeniyle kendisini aldattığından şüphelenerek, cinayeti işlediğini itiraf etmişti. Polis, Şakir Er'in belirttiği adreste, 36 yaşındaki 1 çocuk annesi Alev Er'in cesedini bulmuş, kadının kabloyla boğularak öldürüldüğü belirlenmişti.

. Sanık avukatı Hasan Can Akay, esas hakkındaki savunmasında, olayla ilgili tanık olarak Gelibolu'da ifade veren Mehmet A'nın, öldürülen Arzu Er ile birlikte olduklarını söylediklerini bildirdi.

Şakir Er mahkemede bir süredir ayrı yaşadığı karısının piercing yaptırdığını görüp, çantasında da yarısı kullanılmış doğum kontrol hapı bulunca, kendisini aldattığını düşündüğünü, öfke ve üzüntüyle cinayeti işlediğini anlattı. Hakim, haksız tahrik ve iyihal indirimi uygulayarak, cezayı ağırlaştırılmış müebbet hapisten 20 yıla indirdi.

"Yargılama sonunda mahkeme, önce sanığı eşini kasten öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırdı. Sanığın eylemini haksız tahrik altında işlediği kanaatine varan mahkeme, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını 24 yıl hapis cezasına çevirdi. Mahkemedeki iyi halini dikkate alan heyet, bu cezada da altıda bir oranında indirime giderek, sanığı 20 yıl hapis cezasıyla cezalandırdı"

---

- sizce bu olayda haksız tahrik hükümlerinden faydalanabilir mi?

- sanığın duruşmadaki hal ve tavırları dikkate alınarak iyi hal indirimi yapılmasını doğru buluyor musunuz?

----
p.s.: sitedeki bazı arkadaşlar, örnek ve ilginç olaylar üzerinden hareketle HUKUK Bölümünde tartışmaların yapılmasınmın daha yararlı olacağını söylemişlerdi. bu olayla başlayalım siterseniz. mümkünse ve Sn. Sevil hanımda rıza gösterirse konuyu hukuk bölümüne taşınmasını da ayrıca istirham ediyorum.

Eylül 22, 2007, 12:03:20 ös
Yanıtla #2

Halen bazı kalıplaşmış fikirlerden düşüncelerden kurtulamadığımızı düşünüyorum. Çünkü tamam Evlilik Kutsaldır fakat söyler misiniz bu Kutsallığı yaşayan İnsan sayısı çoğunlukta mıdır? Bana göre değil yeryüzünde hiç yoktur da diyemem ama sayıları ne yazık ki çok az!
Evliliğin temel noktası tabiki Sadakatliliktir. Ancak Erkeklerin Eşlerini bir şekilde fazlasıyla koz kabuğuna koyduklarını düşünüyorum, ne demek yani Bayanlar her yönüyle Özgürdür ve Erkekler kadar 'evli olsun ya da olmasın farketmez ancak tabiki evli olanların Erkekleri de kastediyorum birbirlerine karşı sorumlulukları olacaktır, bu kaçınılmazdır' hakları oldukları bir gerçektir. Öyleki bazı olumsuz şeyleri ardımızda bırakmalıyız, Değişime ayak uydurmak adına!!!
Artık her Erkek gibi Her Bayan kendi kişisel fikirlerinde özgürdür!!!

Eylül 22, 2007, 12:06:31 ös
Yanıtla #3

Tabiki Sayın SkullG; benim için büyük bir şereftir, ancak şunu da belirtmek isterim ki neyseki yazımın başlangıcında belirtmiş olduğum bir husus vardı: Olayı tam olarak derinlemesine incelemedim ve Kadın bir şekilde suçluysa ve gerçekten Eşini aldattıysa tabiki bunun savunulacak hiçbir tarafı yok ama her halukarda olay ölüm boyutuna dönüştürülmeseydi diye düşünüyorum...

Eylül 22, 2007, 12:24:48 ös
Yanıtla #4

Sayın SkullG, Hukuk bölümüne taşınacaksa ben başka bir konu açacam yok eğer taşınmayacaksa izninizle devam etmek istiyorum_
SAYGILARIMLA_

Eylül 22, 2007, 02:53:25 ös
Yanıtla #5

Ben ne yapacağımı şaşırdım devam edeyim mi yoksa bırakayım mı? Yani Sayın SkullG, söylemesi çok ayıp ama insan bir cevap verir en azından hayır umursamamazlık da yapmak istemiyorum çünkü çok büyük bir saygısızlık olur neyse Sayın SkullG'un cevabını bekleyelim. Nedense bu gibi şeyler hep beni bulur aman yanlış anlamayın da...

Eylül 22, 2007, 03:04:09 ös
Yanıtla #6

Aman tamam tamam vazgeçtim anında yazdım mı yazdım yazamadıysam da git ki gelsin artık düşünceler ne güzel tam da Bayanlar konusuna eğilecektim. Bir sonraki durumda eğer aklıma gelirse yazarım artık!

Eylül 22, 2007, 03:05:03 ös
Yanıtla #7
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn sevil, buyurun siz devam ediniz

Eylül 22, 2007, 03:54:32 ös
Yanıtla #8

Tamam, teşekkür ederim yalnız düşündüm de Bayanlar konusunda bayağı bir çağ atladığımızı farkettim çünkü artık çok çok gerilerde kaldı günümüz Kadın_Erkek ilişkileri çok modern ve gayet güzel bu yüzden aile ilişkilerinden tutun normal günlük yaşantımızda artık Bayanların çok güzel ve harika yerlerde olduklarını görüyorum ve örnek olan Bayanlarımızın giderek arttığını düşünüyorum. Açıkça söylemek gerekirse Modern Aile Tiplemesinde Bayanların gayet modern bir Ev Hanımı olmakla beraber çalışan ve okumuş kesim itibariyle harika bir Annelik vasfını da gösterdikleri görüşündeyim.
Bakmayın bu ibret verici olayların az da olsa yaşanması gayet normal çünkü toplumun bir kısmının gelişip diğer kısmının tamamen geri kalmasından ibarettir. Oysa modern aile tiplemesinde ebeveynlerin karşılıklı ve çok güzel uygun bir dille anlaştıklarına günlük yaşantımızda da tanıklık edebiliyoruz.
Aslında Aile İlişkileri adlı güzel bir konu açsam hiç de fena olmayacak; yeri gelmişken hazır ibret verici olaylardan bahsediyorum bazı gei kalmış toplumlarda Bayanların çok ağır bir şiddete maruz kaldıkları ve diğer taraftan iki ayrı Bayan Profili çizersek aralarında çok büyük farkların olduğunu söylemeliyim. Nasıl ki toplumun gelişmişlik bazı ele alındığın gösteriyor ki Bayanlar toplumda çok güzel yerlere sahipken aydınlanmış zihne sahipler ve bunun beraberinde getirdiği mükkemmel aile ilişkileri yaşanırken diğer tarafta geri kalmış toplum kesimlerinde ise Bayanların maalesef hantallaşmış kapalı bir zihne tabi tutuldukları görülür. Sözüm ona onlara göre kendi bayanları adeta bir köle ve mahkum gibi ezilmeye horlanmalara şiddete ve baskıya layıktırlar! Diğer tarafta modern ve gelişmiş toplumlarda çok güzel Bayan Profillerini görerek tabiki mutlu oluyoruz .
İşte iki Bayan Profilini ve bunun beraberinde getirdiği olumlu ve olumsuz olaylar...
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2007, 03:57:16 ös Gönderen: SEVİL »

Eylül 22, 2007, 04:03:21 ös
Yanıtla #9

Çok çok gerilerde kalmasına rağmen şunu dile getirmek istiyorum kapalı zihne sahip erkekler her suçu kadında bulur hani sözüm ona Havva Annenin tabi onların deyimiyle söylemliyorum işlemiş olduğu çok büyük bir günah var hani sözüm ona kendileri çok dürüst insanlar ve namuslu bu yüzden kendi bayanlarını sürekli olarak suçlu görürler hatta bazılarına göre kendi bayanlarına acı çektirmek 'tövbe ediyorum boyumdan büyük bir işe kalkışmayayaım da onların kötü anlayışlarına göre belirtiyorum' sevaptır ve onların toplumunda bir bayanın güzel olması bile suçtur ve kapalı zihne sahip erkeklerin iğrenç hareketlerine maruz kalması için büyük bir sebeptir!!!
Diğer taraftan Medeni Toplumlarda bu farklılığı açık bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Gayet Aydınlanmış Zihne sahip olan Erkeklerin yine Aydınlanmış Zihne sahip Bayanlarla olan ilişkileri İnsani boyutta anlam kazanmaktadır_ 
SAYGILARIMLA_