Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Samaritler yani Suşanlar hakkında bilginiz varmı?  (Okunma sayısı 20247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 17, 2007, 04:11:04 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

sn. shemuel.

Hz.ibrahim'in asil kokeni urfadir. Hz.Ibrahim misira yaptigi yolculukta ailesinin buyuk bir kismi urfada kalmistir. Bizim ailemiz hz.ibrahimin urfada kalan ailesidir ve direk o soydanizdir. Sizin soyledikleriniz yolculuk sonrasi gelisen olaylardir. Bu bize babadan ogula kulaktan kulaga gecmis bir tarihi gercektir. Saygilarimla

Mart 17, 2007, 04:18:12 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Ilginc ve dinlemesi guzel seyler bunlar.

Mart 19, 2007, 10:11:25 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

[quote author=tamtam link=topic=566.msg1659#msg1659 date=1174140664

Hz.ibrahim'in asil kokeni urfadir. Hz.Ibrahim misira yaptigi yolculukta ailesinin buyuk bir kismi urfada kalmistir. Bizim ailemiz hz.ibrahimin urfada kalan ailesidir ve direk o soydanizdir. Sizin soyledikleriniz yolculuk sonrasi gelisen olaylardir. Bu bize babadan ogula kulaktan kulaga gecmis bir tarihi gercektir. Saygilarimla
[/quote]sayın tamtam
kulaktan kulağa geçen seyler tarihi gerçek olmaz .sadece söylenti yada anlatılan bir destan olur.
asırlar önce yaşamış bir insanın direk soyundan gelemeyiz.sen kimin direk soyundan geliyorsun babanın tabiki bende kendi babamın,benim  çocuğumda benim direk soyumdan gelecek ama benim üç asır sonraki züriyetim benim direk soyumdan gelemez çünkü araya birçok değişik soy girecek,ancak ben onların atası olurum.aynen şimdi Hz.İbrahimin sen ve benim ortak atası olğu gibi
Sizin aileniz ibrahimin urfada kalan ailesi ise siz onun kardeşinin soyundansınız,böylelikle Hz.İbrahim senin amcan oluyor bende senin kuzeninim.

Mart 19, 2007, 10:13:35 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

hemde çok ilginç akrabam yok diye üzülme belki bir gün seninde akraban çıkar

Mart 19, 2007, 10:14:27 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

sn. shemuel.

kulaktan kulağa geçen seyler tarihi gerçek olmaz .sadece söylenti yada anlatılan bir destan olur.
asırlar önce yaşamış bir insanın direk soyundan gelemeyiz.sen kimin direk soyundan geliyorsun babanın tabiki bende kendi babamın,benim  çocuğumda benim direk soyumdan gelecek ama benim üç asır sonraki züriyetim benim direk soyumdan gelemez çünkü araya birçok değişik soy girecek,ancak ben onların atası olurum.aynen şimdi Hz.İbrahimin sen ve benim ortak atası olğu gibi
Sizin aileniz ibrahimin urfada kalan ailesi ise siz onun kardeşinin soyundansınız,böylelikle Hz.İbrahim senin amcan oluyor bende senin kuzeninim.

Mart 19, 2007, 10:43:40 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

hemde çok ilginç akrabam yok diye üzülme belki bir gün seninde akraban çıkar
Benden Mason akrama cikmaz. O kesin zaten. Ama yahudi falan eger kurcalarsam belki cikar.
Sanslisiniz, burda birbirinizi buldunuz.

Belki bende alaaddinle akrabayimdir :P

Mart 20, 2007, 01:13:47 öö
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Sevgili Semuel.

Urfa bolgesinde yasayan halk yerlesik bir halktir. Binlerce seneden beri aile,koy ve sulale jerarkisi icinde yasarlar. Herkeze kiz vermez ve herkezden'de kiz almazlar. O yuzden her sulale nereden geldigini cok iyi bilir. Bu olayi asirlar boyunca surgunde yasamis veya topraklarini savaslar araciligiyla genisletmis toplumlar icin anlasilmasi biraz zor sizi anliyorum.

Size soyle aciklamaya calisayim. Ornegin bir x adam gunun birinde ailesinin bircok uyesini geride birakarak amerikaya calismaya gidiyor ve o adamin cocuklari ve torunlari buyuk bir servete kavusuyorlar. Bu x adamin nesilleri icin geride kalan ailesinin onemi yoktur. Geldigi yer'de onemli degildir. Tek onemli olan x adamdir. Cunki onlar icin hersey bu x adamla baslamistir. Hz.Ibrahim bu x adam gibidir. Yahudiler hz.Ibrahimin ailesinden bahsederken nuhun ikinci oglu veya birinci torunu falan gibi bahsederler. Aslinda bu dogrudur. Cunki hz.Ibrahimin veya bizim ailemiz tufandan sonra agri dagindan harran ovasina inmislerdir. Fakat tevratta bundan fazla soz edilmez.

Bakin size acik bir ornek vereyim. Tevratta,incilde ve kuranda cennetten EDEN diye soz edilir. EDEN urfanin 40 kilometre uzaginda bir oasis'dir. Bu kurak topraklarin icinde adeta bir cennettir. Burayi taniyanlar iyibilir. Kutsal kitaplara cennet olarak gecmesinin sebebi hz.Ibrahimin EDEN'e duydugu nostalji'sindendir.

Hangi urfali balikli golun hikayesini bilmezki? Balikli gol hz.Ibrahimin zalim nemrud kirali tarafindan atese atildigi yerdir. Allahin emri ile atesler su olmus ve odunlarda balik olmustur. Aslinda hikaye uzun fakat ozeti bu.

Sunuda eklemek isterim Bu balikli golun hemen yaninda HERMETIK ISLAM OKULU vardir. bu okul ust duzey din ogreten kapali bir yapiya sahiptir. Aslinda bu okul islamiyet oncesi'nden beri vardir. Bu okul avrupali teosof'lari derinden etkilemistir. Ogretileri gizli ve ogrencileri ise titizlikle secilmistir. Iste benim rahmetli babam bu okuldan cikmadir o yuzden bircok seyden eminlikle soz etme hakkina sahip oldugumu saniyorum. Umarim sizi incitmemisimdir sevgili semuel. eger incitiysem ozur dilerim Saygilar ve sevgiler.

Mart 20, 2007, 09:23:03 ös
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

Sevgili Tamtam Atalarım urfalı  oraya başka bir yerden gelmemişler.
ben ise dünyalıyım zaten insanları dinlere ve ırklara ayırmak fikirlerime ters düşüyor.
Seni gerçekten sevdim saygı sınırlarını aşmıyorsun,Bu siteye yakışan insanlardan birisin.
Senin dediğin islam okulunu biliyorum ve balıklı gölüde ne zaman o balıkları görsem karnım acıkıyor.
Dışardan kız alıp vermemek bazı toplumlarda olmuştur ya dini sebepler yada ırksal sebeplerden dolayı
Bak sana bir örnek vereyim mesela bizim kivrelerimiz hep kürttür sebebi ise sadece kız alıp vermemek için, bilirsin kivre çocukları evlenemezler
 tamam kabul ediyorum sen Hz.İbrahimin yiğenisin.
Beni incitmedin sadece bilgilerini paylaşıyorsun
Sanada ssaygılar ve sevgiler.
Sevgili kuzenin Şemuel......

Mart 21, 2007, 01:16:26 öö
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Sevgili semuel. Tabiki tum insanlar kardestir size katiliyorum. Asil sorun cikar sorunudur. Size soyle anlatmaya calisayim. Ornegin hazretti isa cok sefil bir hayat yasamis ve acilar icinde hayatini kaybetmistir. Fakat hiristiyan kilisesi hz. isanin aci ve sefaletinden yararlanip kendisine buyuk bir servet kazandirmistir. Bu bir inanc ve vicdan ticaretidir. Bu sadece hiristiyanlikda degil yahudilik ve islamda'da boyledir osmanli imparatorlugu bunun diger bir ornegidir.

Allahin gonderdigi hicbir peygamberimizin bunda sucu yoktur. Gercek suclu insan oglunun ta kendisidir. Allah adina binlerce seneden beri savaslar yapilir. Insanlar oldurulur(bunlarin icine cocuklar'da dahil)ve gunumuzde halen bu boyledir. Yuce allahimizin peygamberleri araciligiyla bize gonderdigi o guzel baris ve kardeslik sozleri bu tacirler tarafindan gizlenmistir ve halende gizlenilmektedir.

Iste masonlarin neden gizlendiklerini simdi daha iyi anlayabilirsin. Cunki masonlugun ilkeleri(kardeslik,sevgi,ozgurluk,baris vs..)bu din tacirlerininve toteliter guruplarinin hosuna gitmeyen ilkelerdir.

Ben sahsen Turkiyenin AB'ye girmesinden yanayim. Eger bu gerceklesirse insanlik adina cok buyuk bir adim atmis olunacagindan eminim. Bu olay din tacirlerine vurulabilecek en buyuk darbe olacaktir. Dort gozle bekliyorum.sevgi ve saygilar

Mart 21, 2007, 04:50:04 ös
Yanıtla #29
  • Uzman Uye

AB konusunda haklısın
dediğin gibi aslında din savaşı yoktur tamamen çıkar savaşı vardır