Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: GÖZ  (Okunma sayısı 5748 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 09, 2018, 11:53:45 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aranızda göz'ün gücüne erişebilen var mı? Göz gücüyle yapmış oluğunuz bir hadise yaşadınız mı? Yanlış anlamayın geçmişte yaşamış olduğum bazı garip vakalar var ve cevaplar arıyorum.Ve varsa böyle birşeyin eğitimini almak istiyorum.En derin saygılarımla...
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör

Haziran 09, 2018, 02:52:40 ös
Yanıtla #1

Aradığınız cevap olmasada, sorunuza nispeten bilimsel ve yüzeysel bir cevap verebilirim.

Göz teması çoğu canlı türünde farklı farklı tepkiler ve sonuçlar yaratır.İnsanlar da bu canlı türleri kategorisine girdiği için oluşan etkilerden münhasır değildir.

Karşı kişi ile konuşur iken kurulan göz teması; direk ve duruma göre seçilen bir göze,kırpma olmadan belli bir süre doğru yapılır ise,karşı şahısta bazı hormonlar salgılanır.Bu durum tekrarlar ile, şahsın cinsiyet ve size olan tutumu oranında belli etkilere neden olur.Bu durumun sonucunda karşı kişinin size olan iradesi kırılır.

Sevgiler
Sen Özelsin

Haziran 09, 2018, 03:02:00 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aradığınız cevap olmasada, sorunuza nispeten bilimsel ve yüzeysel bir cevap verebilirim.

Göz teması çoğu canlı türünde farklı farklı tepkiler ve sonuçlar yaratır.İnsanlar da bu canlı türleri kategorisine girdiği için oluşan etkilerden münhasır değildir.

Karşı kişi ile konuşur iken kurulan göz teması; direk ve duruma göre seçilen bir göze,kırpma olmadan belli bir süre doğru yapılır ise,karşı şahısta bazı hormonlar salgılanır.Bu durum tekrarlar ile, şahsın cinsiyet ve size olan tutumu oranında belli etkilere neden olur.Bu durumun sonucunda karşı kişinin size olan iradesi kırılır.

Sevgiler
Aradığım cevap tam olarak bu değil.Yine de teşekkürler.

Haziran 09, 2018, 03:09:04 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

@Mut ne demek istediğini biraz daha açarmısın... Işraki sanati mi kast ettigin?
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Haziran 09, 2018, 03:27:32 ös
Yanıtla #4

Sayın ruzber,

Ben kendi adıma... Işraki sanati hakkında bilgi edinmek isterim.Tüm negatif dinsel tradisyonlarda bedeni zayıflatarak ruhevi dünya'yı keşfetme eylemi kabul görmüş; fakat, ne kadar doğru...Yaşlı bireylerde nispeten bu durum zaten yaşanıyor.Tabiki bu mevzu çok geniş.Böyle üstün körü yorumlamak doğru değil.

Sevgiler
Sen Özelsin

Haziran 09, 2018, 03:37:55 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İşraki değil.Benim arayışım farklı.

Haziran 09, 2018, 03:39:32 ös
Yanıtla #6

Bir bakışla insana zarar verilmesi gibi.Örnek bir milletvekinin mecliste ayağının ısırılması gibi ortada hiçbirşey yokken.Haberlere çıkmıştı.Bu göz gücüyle yapıldı.CHP'li bir vekildi sanırım.

Sayın Mut;

Sizin sorular hakikaten çok uçlarda; sanırsam bu suallerinize cevaben karşılık verebilecek bir muhattapda bu form'da yok gibi.

Sevgiler
Sen Özelsin

Haziran 09, 2018, 03:48:22 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Burda bulamasamda elbet birgün bu sorunun cevabını biryerlerde bulacağım.En derin saygılarımla...

Haziran 09, 2018, 03:55:46 ös
Yanıtla #8

Burda bulamasamda elbet birgün bu sorunun cevabını biryerlerde bulacağım.En derin saygılarımla...

Umarım bulursunuz; fakat, birazda bizi düşünün lütfen.Aklı selim konular form'un gündeminden akıp gidiyor.Burası hepimizin bilgi edindiği bir kaynak, kişisel olguların form'a yansıması ile o yansıyan tüm form'u istemsizce etrafında döndürüyor.Yukarıda yazdığım gibi; lütfen bizide düşünün.

Saygılar
Sen Özelsin

Haziran 09, 2018, 03:58:14 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tamam susuyorum iletimi de siliyorum.Siteye zarar vereceğini düşündüğüm için yapıyorum teşekkürler.
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2018, 04:05:51 ös Gönderen: Mut »