Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Youtube Projesi  (Okunma sayısı 30540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 30, 2016, 08:07:40 ös
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Üyeler,

Sosyal medyada daha fazla yer alabilmek adına düzenlemiş olduğumuz Youtube projesine bir yenisini daha ekledik. Daha önce sayın @proxima şimdi de Sayın Risus.

Sayın @Risus'a bu videodaki emeği ve özverisi için yönetim ve sizler adına çok teşekkür ederim. Bu tür sosyal medya üzerinden yapacağınız, sosyal medya projeleri için lütfen tarafıma başvurunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=0nfpaUwFGb4&feature=youtu.be

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Mart 30, 2016, 08:24:31 ös Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mart 31, 2016, 02:08:59 öö
Yanıtla #1
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhabalar ;

Videoyu hazırlayan arkadaşları can-ı gönülden tebrik ediyorum.

Mart 31, 2016, 07:03:19 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonların şantiyeci  ve şantiyeden ibaret olduklarını öğrendiğimiz, 5 dakikalık videoda da bize baya iyi şantiyeci olduklarını göstermiş oldu sayın risus. Teşekkürler.

Sevgiler..
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Mart 31, 2016, 07:15:56 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Masonların şantiyeci  ve şantiyeden ibaret olduklarını öğrendiğimiz, 5 dakikalık videoda da bize baya iyi şantiyeci olduklarını göstermiş oldu sayın risus. Teşekkürler.

Sevgiler..

Belkide 5 dakikalık videomuzu birkaç defa izleyerek hem süreyi uzatmış hem de masonların şantiyecilerden ibaret olmadığını anlayabilir ve bize aradaki farkı anlatan daha uzun videolar hazırlayabilirsiniz sayın Ares. Değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 31, 2016, 07:36:10 ös
Yanıtla #4

Sevgiler..

Belkide 5 dakikalık videomuzu birkaç defa izleyerek hem süreyi uzatmış hem de masonların şantiyecilerden ibaret olmadığını anlayabilir ve bize aradaki farkı anlatan daha uzun videolar hazırlayabilirsiniz sayın Ares. Değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla

Sayın @Risus;
Emek verip hazırladığınız bu video'dan duyduğum bir kaç ayrıntıyı inceleyince; Aylar boyunca okunsa bitmeyecek bilgilere ulaştım."İlham verdiğiniz için teşekkürler."

Saygılar
Sen Özelsin

Mart 31, 2016, 08:03:37 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Öncelikle arkadasin emegine saglik diyelim, emek harcamis, zaman ayirmis ve kendince bir sey ortaya cikarmis.

Ama bu arada sayin Ares´e de hak vermek lazim.
Yapilan calisma cok üstün körü bir sey olmus.
Hele bir girisi varki " Dünya Masonluk Tarihi". Bunu gören herhalde pesinden bir sey gelecek saniyor.
ADAM abinin bile aylarca vede sayfalarca alan calismalari ile anlatmaya calistigi bir seyi böyle bes dakikayla anlatmak nasil mümkün olabilir bilemiyorum.

Bence bu isi masonlarin kendilerine biraksaydik daha iyi olurdu.

Mart 31, 2016, 08:17:25 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın @Zig-Zag,

Değerli yorumunuzdan ötürü teşekkür ederim.

Öncelikle arkadasin emegine saglik diyelim, emek harcamis, zaman ayirmis ve kendince bir sey ortaya cikarmis.

Ama bu arada sayin Ares´e de hak vermek lazim.
Yapilan calisma cok üstün körü bir sey olmus.
Hele bir girisi varki " Dünya Masonluk Tarihi". Bunu gören herhalde pesinden bir sey gelecek saniyor.
ADAM abinin bile aylarca vede sayfalarca alan calismalari ile anlatmaya calistigi bir seyi böyle bes dakikayla anlatmak nasil mümkün olabilir bilemiyorum.

Bence bu isi masonlarin kendilerine biraksaydik daha iyi olurdu.

Gelelim sayın @Tij ve Sayın @Ares'in yorumlarına. Öncelikle sayın @Tij bilmenizi isterim ki videonun kaynağı sayın MASON'un yazmış olduğu ''Dünya Masonluk Tarihi'' isimli makaledir. Makalenin linkini aşağıda paylaştım, videonun birebir yazılı halini orada bulabilirsiniz. Yani bir harici olarak masonluğun kökeni hakkında elbette ki makale yazacak değilim ve kendimde o haddi görmüyorum.

Sayın @Arais'in açmış olduğu başlığa ne derece dikkat ettiniz bilmiyorum ancak bu bir ''Youtube Projesi''dir. Yani bu videoların elbette Giriş ve Gelişme bölümleri olacaktır. Bu video, Dünya masonluk tarihinin, masonluk hakkında hiçbir bilgisi olmayan hariciler için bir giriş videosudur. Nitekim daha giriş videosunda, spekülatif masonluğun detaylarını hatta obediyansların ortaya çıkışını ve ritleri anlatmamı beklemeyecek mantıksal akla sahip olduğunuz inancındayım. Bu yüzden giriş videoları bir hazırlıktır. Detaylar gelişme videolarında baş gösterecektir. Hatta ilerleyen videolarımızda sesli ve videolu argümanlar da kullanılacaktır.

Bütün bunları ele aldığımız zaman yaptığınız yorumları tekrar değerlendirmenizi ve biraz ''sabır'' göstermenizi rica ediyorum. Ayrıca sizlere bu projenin bir kompozisyon misali işlediğini hatırlatarak ''kompozisyon''un nasıl hazırlandığına dair aşağıdaki makaleyi tavsiye ediyorum.

Sayın MASON'un ilgili konusu: http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=112.0

Kompozisyon nedir? Nasıl yazılır? Hangi bölümlerden oluşur? : http://dilimiseviyorum.blogcu.com/kompozisyon-nedir-nasil-yazilir/4817915

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 31, 2016, 09:38:08 ös
Yanıtla #7
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın @Tij ve @Ares ten birer video bekliyoruz. Değil mi sayın Üyeler.

Sevgilerimle
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mart 31, 2016, 10:25:15 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Benden bir video bekleniyor.

Ne videosu bekleniyor neden bekleniyor anlamis degilim.
Böyle bir bekleti icin üyelerinde destegi isteniyorki, bunu hiiiiiiic anlamis degilim.

Yoksa söylemek istenen su mu, " sanane arkadasim sen yapamiyorsun ve yapamadigin icinde yapanlar hakkinda fikir belirtemezsin, kötü söz söyleyemezsin, elestiremezsin ve ancak iyi bir sey söyleyeceksen söyle yoksa sesini kes"

Bu nedir arkadaslar, neyin tahammülsüzlügü bu?
Yoksa benmi Arais arkadasimi yanlis anliyorum ve bana igne batirmaya calistigini saniyorum?
Yoksa ülkemizdeki bu iklim hepimizi zehirledimi?

Neyse Risus arkadas bir aciklama getirmiste, bunun " uzun soluklu bir proje  " oldugunu , bu videonun yanlizca "giris" oldugunu ve gerisininde gelecegini sonradan ogrenmis oluyoruz.
Bunlari basligi acan dostumuz daha önce yazsaydi bizde elestiri veya görüslerimizde bukadar aceleci olmazdik.

"Degil mi sayin Üyeler"

Sevgiler bizden.

Mart 31, 2016, 10:27:28 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Benden bir video bekleniyor.

Ne videosu bekleniyor neden bekleniyor anlamis degilim.
Böyle bir bekleti icin üyelerinde destegi isteniyorki, bunu hiiiiiiic anlamis degilim.

Yoksa söylemek istenen su mu, " sanane arkadasim sen yapamiyorsun ve yapamadigin icinde yapanlar hakkinda fikir belirtemezsin, kötü söz söyleyemezsin, elestiremezsin ve ancak iyi bir sey söyleyeceksen söyle yoksa sesini kes"

Bu nedir arkadaslar, neyin tahammülsüzlügü bu?
Yoksa benmi Arais arkadasimi yanlis anliyorum ve bana igne batirmaya calistigini saniyorum?
Yoksa ülkemizdeki bu iklim hepimizi zehirledimi?

Neyse Risus arkadas bir aciklama getirmiste, bunun " uzun soluklu bir proje  " oldugunu , bu videonun yanlizca "giris" oldugunu ve gerisininde gelecegini sonradan ogrenmis oluyoruz.
Bunlari basligi acan dostumuz daha önce yazsaydi bizde elestiri veya görüslerimizde bukadar aceleci olmazdik.

"Degil mi sayin Üyeler"

Sevgiler bizden.

Bilakis sayın @Arais sizleri de teşvik etmek istiyor sayın @Tij. El birliğiyle güzel bir şeyler yapalım istiyor. Gerekirse tatlı bir rekabet edelim. Sizler videolar, makaleler hazırlayın bizler hazırlayalım ve bu saraya birer taş da bizler koyalım.

Saygılarımla
Gnothi Seauton