Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: O duvar, Duvarınız VIZ GELİR BİZE VIZ  (Okunma sayısı 24800 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 05, 2007, 10:24:21 ös
Yanıtla #30
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Hadi hayırlısı tedavule yenı banknotlar cıkmıs son kullanma tarıhlerı olmayan......ama bu ulke cok banknot harcadı onu unutmayalım
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Aralık 05, 2007, 10:46:21 ös
Yanıtla #31
  • Aktif Uye

Yapmayın sevgili  samuel efendi hazretleride neyin nesi ....Biliyorum fazla ahkam kesmek cinsinden oldu mesajlar... darvakit bu saatte çalışmanın ortasında ancak bukadar samimi oluyor mesajlar.Kusura kalma  artık  ;).......
« Son Düzenleme: Aralık 05, 2007, 10:52:15 ös Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Aralık 06, 2007, 11:51:02 öö
Yanıtla #32
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

romantizm bir damar olarak ta Rousseau'ya dayandırılabilir bir biçimde sosyalizmin içine işlemiş. ne yaparsınız reeli görüp inatla "başka bir dünya mümkün" diyebiliyorum. :) evet bir duvar orada duruyor, sözler ne olursa olsun duracak da... sesim duvar yıkmaya yetmez, bardak bile kıramaz belki... önemli mi?.. duvarın orda duruyor oluşunu değiştirecek değil elbette ki duvarın üstüne çizilmiş resim, ama duvar ne kadar ruhsuzsa ve ne kadar mutantan bir ağırlıkla, iğrenç bir ihtişamla orada öyle duruyorsa, resim ona inat o kadar özgür, o kadar uçarı bir çocuklukta ve o kadar umutlu bir gülüş olarak orada duruyor... işte burada durup baktığınız şey duvar değildir artık, siz bakıyorsanız o gri beton saçmalığa değil, o resimlere bakıyorsunuz demektir. resimlere bakıyor ve artık duvarı es geçiyorsanız demek ki o duvar zaten yıkılıyor demektir... o merdiven, o balonlarını göğe yükselten çocuk sizi duvardan önce çekiyorsa içine, duvar değil de o çocuğun siyah resmedilişindeki derinliği hissediyorsanız evet duvar yıkılmıştır ve o beton yığınının ortadan kalkması da er / geç olacak demektir... işte bu romantizmdir.

ben ne mehdilere bekliyorum ne mesihler ne gökten bir kurtarıcı inecek ne yerden ot gibi bitecek özgürlük, o yüzden ben hiç nazımı beklemedim, ama nazımın bekleyeni var "anadoluda bir köy mezarlığı" ve  "tepesinde bir çınar ağacı" taşsız maşsız bir mezar yeri...

Aralık 06, 2007, 08:39:37 ös
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

LAF İLE GEMİ YÜRÜMEZ DEMİŞSİN   ama en çok lafı yapanda gemiyi yürütmeye çalışanda sensin dediğin gibi üstüne alınarak bırakda laf yapmayı başkaları yapsın" son kullanma tarihin geçti"artık...
Sevgili kalemtıraş bu bir eleştirimi  ;D
benim gibiler eskidikçe ve yıllandıkça değer kazanır. :D
siz marketçilik yaptınızmı :D

Dikkat edin ben boş laf yapanlara cevap veriyorum size verdiğim gibi ;)

Aralık 06, 2007, 08:41:05 ös
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

Hadi hayırlısı tedavule yenı banknotlar cıkmıs son kullanma tarıhlerı olmayan......ama bu ulke cok banknot harcadı onu unutmayalım
Hangi ülke  ;D

Aralık 07, 2007, 03:07:14 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

SEVGİLİ shemuel   ewet anlıyorum sizi  yolu tarif edeyim  mecidiye köye gidiyorsunuz oradan bakırköy arabasına(otobüse) biniyorsunuz şöföre sorarsanız hastane nerede o size izah eder.
ayrıca siz herkese cevap vermektesiniz demekki sitede herkese boş laf yapıyor ifadesini kullanmış oldunuz dolaylı olarak(buda sitedekilere ayrı bir hakarettir) ayrıca siz bu siteye 10 beden dar gelmektesiniz size eğlenmeniz için çoçuk  sitelerinin linklerini atayım benim küçük  kardeşim giriyorda  , lütfen bu sitenin kalitesinin düşmesi için kimseyi gereksizliğe teşvik etmeyin bu konuyla iligili size dahada fazla yorumda bulunmayacağım. dengenizi ve kalitenizi çok iyi bir şekilde bana analiz ettirdiniz teşekkürler.

BU arada site yönetiminden(SN.MASON'A) ve diğer arkadaşları bu gereksiz konuşmalardan ötürü rahatsız ettiğim için özür dilerim.

SAYGILAR!

Aralık 07, 2007, 03:41:58 ös
Yanıtla #36
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Bekliyoruz sizi,
Gözlerimizden okunmuyormu heyecanımızzzzzz

bütün gücünüzle bekleyin,
karlar tozarken bekleyin,
ortalık ağarırken,

kimseler beklemezken
soğuk sıkıntılarla ağırlaşan
yağmurlar içinde...

Bekleyin bizi
                          Beklediğiniz her yerde
Bekleyin bizi
                          Beklemediğiniz her yerde

:)

Aralık 07, 2007, 08:31:59 ös
Yanıtla #37
  • Uzman Uye

bu gereksiz konuşmalardan ötürü rahatsız ettiğim için özür dilerim.

SAYGILAR!
gereksiz konuştuğunun farkındasın yani ;D
bunu bilmende iyi  :D

Aralık 07, 2007, 08:38:26 ös
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

SEVGİLİ shemuel   ewet anlıyorum sizi  yolu tarif edeyim  mecidiye köye gidiyorsunuz oradan bakırköy arabasına(otobüse) biniyorsunuz şöföre sorarsanız hastane nerede o size izah eder. ayrıca siz bu siteye 10 beden dar gelmektesiniz size eğlenmeniz için çoçuk  sitelerinin linklerini atayım benim küçük  kardeşim giriyorda 

SAYGILAR!
Bakır köyü bu kadar iyi bildiğine göre hiç oradan gelmiyorsun demektir ;D

Aslında bana Dünya dar geliyor

Ayrıca kardeşinizle daha iyi anlaşırım.en azından bilmediği şeyleri ve cehaletini gizlemez.siz o linkleri gönderin ;D

kendinize iyi bakın sevgili kalemtıraş  :D

Aralık 07, 2007, 08:49:25 ös
Yanıtla #39
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

bu gereksiz konuşmalardan ötürü rahatsız ettiğim için özür dilerim.

SAYGILAR!
gereksiz konuştuğunun farkındasın yani ;D
bunu bilmende iyi  :D

Sayin shemuel,

Kisi, konusma tarzindan dolayi site yonetiminden ozur dileyerek bir daha yapmamayi hedefledigini belirtecek kadar olgun oldugu gibi, bizlerde kisinin gosterdigi olgunlugun kendisine yapilmis olan ikazdan kaynaklandigini anlayacak karakter sahibi oldugunuzu dusunmekteyiz. Duyulan saygi ve gosterilen toleransi bir avantaj haline getirmenize izin verilmeyecegini hatirlatir, foruma itibarinizi itina (ve konusma uslubunuz) ile yansitmanizi rica ederiz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.