Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kara Dedeler Olayı  (Okunma sayısı 10202 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 24, 2011, 08:17:14 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Beni etkileyen ve ülkemizde sıkça rastlamayacağımız belgesel tarzı bir film KARADEDELER OLAYI.Filmin henüz nerde geçtiğini bilmesem de araştırıp bulup bir veya 2 gece kalmayı düşündüğüm bir yer olacak filmin geçtiği köy :)...İzlemek isteyenlere hayırlı seyirler şimdiden .

KARADEDELER OLAYI İNANILMAZ...

BİLGİ:   
1989 yılının ocak ayında bir haber ajansı gazetelere K; in D; köyünde, köylülerin hava karardıktan sonra "cin benzeri" esrarengiz yaratıklar gördükleri için saat beşten sonra korkudan sokağa çıkamadıklarıyla ilgili bir haber geçti. haber tüm gazetelerde küçük puntolarla önemsiz bir haber olarak yayınlandı.
Aynı günler haber,yeni okul mezunu genç gazeteci h.b nin dikkatini çekti ve olayı yerinde araştırmak için k in d köyüne gitti. köyde konuştuğu ve filme aldığı herkes birtakım yaratıklar gördüğünü iddia ediyor ve akşam saat beşten sonra kesinlikle sokağa çıkmıyorlardı. Herkesin gönülden inanarak korkuyla anlattığı esrarengiz olaylar genç gazeteciyi köyde kalmaya teşvik etti.
İyi bir haber yakalayarak kariyer yapmak isteyen hırslı gazeteci h.b,tam 11 gün süreyle köyde kaldı ve olağan üstü hiç bir olaya rastlamayınca köylülerin ısrarları üzerine yanında getirdiği video kamerayı köydeki 14 yaşında bir çocuğa bırakarak köyden ayrılmaya karar verdi. çocuk, eğer köyde olağandışı bir şey olursa kamerayla kaydedecek, daha sonrada kasetleri gazeteciye verecekti.
Genç gazeteci, köyden dönüşünden üç gün sonra gece yarısı, sivil giyimli dört jandarma tarafından istanbul daki evinden, köyde kayıt yaptığı kasetleriyle birlikte alındı ve k in l ilçesinin jandarma komutanlığına getirilerek bizzat bölgedeki jandarma komutanı kıdemli yüzbaşı a.s. tarafından sorgulandı. bu sorgulama kamerayla kayıt edildi sorgulamanın sebebi köyünde üç hanede, video kamerayı bıraktığı çocuk da dâhil olmak üzere toplam 7 köylü kısmen parçalanarak öldürülmüş, evlerin birinin duvarına ise kan kullanılarak h.b nin ismi arapça alfabeyle yazılmıştı.
Olay büyüyerek halk arasında korku, kargaşa ve paniğe sebep vermesin diye bir cinnet olayı gibi köylülere anlatıldı ve örtbas edilerek, cenazeler sadece köylülerin ve jandarmanın katılımıyla büyük bir gizlilikle köy mezarlığına defnedildi.Köylülerin çoğu bu olaydan sonra köyü terk ettiler.
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...

Eylül 28, 2011, 10:43:36 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

nasıl bir köyse herkes İstanbul Türkçesiyle konuşuyor.. :D  oyunculuk rezalet ve herşeyin senaryodan ibaret olduğu anlaşılıyor :D
bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Eylül 29, 2011, 02:47:09 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler  Sayın Akif bey; filmi izleyip araştıran biri olarak henüz günümüze yansıyan sonuçlanmayan iki kayıp insan var ve bunu filmde de izleyip görebiliyoruz .Filmin senaryodan ibaret tarafı olduğunu ben de düşünmedim değil;ama kayıp olan kişiler şu an nerde nasıl kayboldu?Bu demek değil ki filmin yansıttığı şeyler gerçeği yansıtıyor,mutlaka bir sır perdesi var olduğuna inanıyorum....Henüz neresi olduğunu bulamasam da sizlerin yaklaşımına katılıyorum istanbul şivesi konuşulan bir yer tahmin olayını daha kolaylaştırıyor.....saygılar sevgiler....

Kamuran Akkor-Bir atese attin beni| oNr |

Eylül 29, 2011, 08:43:14 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bu olayın olması muhtemel olan yerleri sıralayayım size :

KASTAMONU
Davutköy, Daday
Demirce, Daday
Dereköy, Daday
Dereözü, Daday
Değirmencik, Daday
Değirmenözü, Daday
Doğuörcünler, Devrekani
Danışman, Doğanyurt
Dağyurdu, Doğanyurt
Demirci, Doğanyurt
Denizbükü, Doğanyurt
Denizgörülen, Doğanyurt
Düz, Doğanyurt
Düzağaç, Doğanyurt

KAYSERİ
Derebaşı, Develi
Dereşimli, Develi

KIRIKKALE
Dağobası, Delice
Derekışla, Delice
Doğanören, Delice
bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Ocak 09, 2013, 04:30:06 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Bu tür bir olay gerçekte yaşandı mı, yoksa filmin çalışması mı bilemem ama fragmanı ürpertti açıkçası .
Adequatio intellectus et rei

Ocak 10, 2013, 01:48:38 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

...;ister gerçek,ister kurgu olsun,bazı olaylar hala gizemini koruyor...bakalım gerçek ne zaman ortaya çıkacak...saygılar sevgiler

Ocak 10, 2013, 06:17:49 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Bu ne böyle kardeşim.
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 26, 2017, 03:28:00 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Neresi olduğunu sonunda buldum...

karadedeler