Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türkiye de büyü ve kabala  (Okunma sayısı 2966 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 30, 2021, 01:35:33 öö
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhabalar !
Türkiye de büyü yapabilen Kabala ilmini varlıkları
Tamamen kullana bilen kimse ve mı ?

Mart 30, 2021, 09:31:56 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Merak ettim!, Nasıl bir soru bu böyle ? ;D
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mart 31, 2021, 12:07:59 ös
Yanıtla #2
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhaba ! Kabala ilmi serttir ama türkiye de bu ilmi ciddi anlamda kullanan
Kimse var mı diye merak ettim !!
Ve bu ilmi kullana bilen büyü vasfına sahip kişidir.
Bu sebepten bu soruyu sordum.

Nisan 11, 2021, 11:08:06 ös
Yanıtla #3
  • Yeni Katilimci
  • *

siz olayı çok yanlış anlamışsınız.

Nisan 13, 2021, 10:54:20 ös
Yanıtla #4

Tüm sihirler, yıkık bir duygudan doğan her dışsal yargının içinde,çalındığında açılmayan bir kapının bekleyeni ardı kadardır.Duygudan doğan ve zafiyet sanılan diyaloğun,monologlar eşliğindeki yanıtsız yankıları ardında saklıdır.Kendi zamanının kabullenilemez ötesindeki tüm bilimler,Diyalogdan korkan monologların ruhsal yıkıklığında yenilenmiş yenilgilerdir.

Saygılar
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2021, 11:35:24 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Nisan 19, 2021, 10:28:05 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Fıtratı kötü insanlar büyü yapar...
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Nisan 21, 2021, 01:20:43 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tüm sihirler, yıkık bir duygudan doğan her dışsal yargının içinde,çalındığında açılmayan bir kapının bekleyeni ardı kadardır.Duygudan doğan ve zafiyet sanılan diyaloğun,monologlar eşliğindeki yanıtsız yankıları ardında saklıdır.Kendi zamanının kabullenilemez ötesindeki tüm bilimler,Diyalogdan korkan monologların ruhsal yıkıklığında yenilenmiş yenilgilerdir.

Saygılar

Fıtratı kötü insanlar büyü yapar...

Sn. Ruzber ve Sn. Tık-Tik-Tak

Eski bir Materyalist olarak bu forumda büyü, maji vb. konulardaki sert tutumumu herkes profilime bakarak görebilir. Ancak zaman geçtikçe görüşlerim değişti ve bazı deneyimler, araştırmalar sonrası takip ettiğim yol gereği Yüksek Maji ile tanıştım. Öncelikle "büyü" veya diğer adıyla "maji" dediğimiz şeyden ne kast ettiğimiz önemli bana göre. Yüksek Maji dediğimiz şey bilincin adeta felsefe taşının değersiz metali altına çevirmesi gibi pratisyenin kişisel gelişimini amaçlar. Eğer büyüden kasıt sadece varlıklarla iletişim kurmak, uçmak kaçmak, para çekmek, birini kendine aşık etmek gibi anlaşılıyorsa tabii bu tarz bir büyü sadece vakit kaybı ve bilinci çürütmedir. İbrahimi dinlerdeki dualar ve ritler de aslında çeşitli saygıdeğer tarihi cemiyetin içinde yer aldığı gibi invokasyon denilen şeyle örtüşür bir yapıya sahiptir. Haliyle evet, bilincin gelişmesi ve inancımızın aktardığı anahtarları kullanarak ruhsal gelişimi amaçlamak bilinen anlamdaki büyü portresine uyuşmaz ancak ufak bir farklı bakış katmak istedim.

Merhabalar !
Türkiye de büyü yapabilen Kabala ilmini varlıkları
Tamamen kullana bilen kimse ve mı ?

Sn. ZAza

Kabala, Yahudiler arasında Zohar öncesi ve Zohar sonrası olmak üzere iki büyük ayrıma sahiptir. Zohar bir İspanyol tarafından yazıldığı için farklı inançlardan etkilendiği gerekçesiyle dışlanabilmektedir. Öncelikle hangi geleneği veya okulu takip edeceğinizi seçmelisiniz, Zohar öncesi Kabala Ortodoks Yahudiler tarafından epey hassas tutulur ve Yahudi olmayana, Yahudi olupta bazı koşullara uymayana öğretilmez ve öğretilmesi de öğreteni günaha sokar onların inancında. Ayrıca Türkiye'de mevcut olan okullara gelirsek bir yanda yeni açılan Gnosis Samael Lakshmi okulu var ki onlar Hermetik gelenekte şekil almış Kabala'yı çalışmaktadır, bir yanda da daha büyük ve dünyaca yaygın Bney Baruh okulu vardır ki onlarda büyü, tılsım vb. şeyler yoktur ve oldukça materyalist bir görüştedirler yani sizin kriterinize uymazlar.

Fantastik hayaller için parayla eğitim satanların adını anmıyorum ve onları da tasvip etmiyorum. Lakin Kabalistik pratiklerden de çok hızlı bir sonuç beklemeyin çünkü yol çilelidir ve uzun bir süre sonuç alamadan da olsa çalışma ister. İlk olarak yegane tavsiyem Kabala'yı iyice araştırın, farklı kaynaklardan ve persektiflerden yorumlayıp inceleyin. Sonrasında zaten ne yapmanız veya nereye bakmanız gerektiğini fark edeceksinizdir diye düşünüyorum.

Son olarak sevdiğim bir büyüğümün aktardığı alıntıyı sizle paylaşmak isterim:
"Eski bir simyacı, öğrencilerinden birine şu teselliyi verdi:" Ne kadar izole olursan ol ve ne kadar yalnız hissedersen hisset, işini dürüst ve bilinçli bir şekilde yaparsan, tanımadığın dostlar gelip seni bulacaktır. " - C. G. Jung (Letters, Volume II, p. 595)

Kardeşçe

Nisan 21, 2021, 05:22:01 öö
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Doğru maji yi dar bir perspektifle ele aldım. Genis düşünmek gerekir. Son cümleniz de tam yerinde oldu....
"Eski bir simyacı, öğrencilerinden birine şu teselliyi verdi:" Ne kadar izole olursan ol ve ne kadar yalnız hissedersen hisset, işini dürüst ve bilinçli bir şekilde yaparsan, tanımadığın dostlar gelip seni bulacaktır. " - C. G. Jung

Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Nisan 26, 2021, 11:47:06 ös
Yanıtla #8

İnsan evrenin bu sınırsız varoluşu içinde, öyle bir fiziksel oran ve boyuttadır ki, deterministik ve skolastik fiziksel ölçülebilir dengenin mükemmel farkındalığı içindeki bir oranda  oluşmuş en nadir metalar ile şekillenmiştir.

Sadece bu mükemmel şartlarda oluşabilecek bilinç ,mikro kanunların belirsizliğini,yine makro kanunlara boyun eğerek anlamayı seçmiştir.

Kabala, mikro belirsizlik içinden yansıyan öfkeyi merhamet ile yönetmeyi; makro tekrarlar içindeki korkuyu ise, methanet ile yönlenlendirmeyi öğütler.Bu seçim hakkının sunulması bir hikmetin ve insan olmanın tanımıdır.

Büyü,insandaki  korku ve öfkenin, birbirine dönüşürken ki aralığından yansıyan ve yine kendine yenilmiş olmanın çaresizliğidir.

Kabala büyü değildir.

Sevgiler
Sen Özelsin

Mayıs 16, 2021, 02:28:12 ös
Yanıtla #9

Bu tür şeylerin gerçekten işe yaradığını görebileceğimiz bir kanıtı deneyimlemek güzel olurdu. Sonrasında eminim İnsan,bunun iyi veya kötü olup olmayacağı konusunda karar verebilirdi.