Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Turkiyenin en cok neyini ozledin?  (Okunma sayısı 3658 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 05, 2007, 04:02:55 ös
  • Ziyaretçi

Yurt disinda yasayan kisilere soruyorum...

Turkiyenin en cok neyini ozlediniz? Aile akrabalar falan demeyin. kultursel ozelliklerinden yada cografyasindan yani turkiyeden olan biseylerden ornek verin...

kendim basliyayim...

Gullac i cok ozledim. Burda hic bulunmuyor. ozel bir yufkayla yapilmasi lazimmis. normal yufkayla olmuyomus. gerci malzemesini bulsamda yapabilecek degilim. en cok onu ozledim.

Onceden turk disinda kalmis arkadaslarda bu konuya katilsin, turkiyenin en cok neyini ozlemislerdi soylesinler lutfen...

Nisan 05, 2007, 04:07:06 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Ben istanbulda yaşadım 15 sene 2 senedir izmirdeyim kendimi istanbulda olmayarak yurtdışındaymış gibi hissediyorum. Ben boğaz köprüsünden geçmeyi özledim.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 05, 2007, 04:37:34 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Cok guzel yazmissin. Aynen anlattigin gibi, bazilari istanbuldan baska bir yere gidince bile istanbul ozlemi ceker. Istanbul ozlemi ve Turkiye ozlemi birbirine cok yakin seylerdir bircok kisi icin.

Nisan 05, 2007, 04:50:58 ös
Yanıtla #3

Ben İzmir 'den uzak kaldım benim için ev İzmir 'dir. Gevrek-Boyoz olayı denizinde vapuru sıcak çay keyfi...
Denizsiz yaşamak çok zor geliyor...

Türkiye 'nin en güzel tarafı mutfak zenginliği...

Kuru-pilav , yapraksarması , mantı , turşu , gözleme ... vb.
bunları dışarda bulmak zor...
Türkiye içinde bile şehir şehir bölge bölge farklar tatlar barındırıyor...
Otobüs seyahatlerinde bile canciğer dostluklar kurabileceğiniz ,
Kahvede ülke kurtaran ,
Berberde terapi yaptıran kaç ülke insanı vardır ? :D

Nisan 05, 2007, 05:53:43 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Alıntı
Berberde terapi yaptıran kaç ülke insanı vardır ?
bak bu konu dogru iste. cunku. burdaki berberlere bakiyorumda, %90 bayan. ve hersey icin extra para aliyorlar. sacini bile yikamak icin extra aliyorlar. bizde bir para verirsin, muhabeti, sigara, cay, masaj, kokular, tras losyonu bile ucretsizdir :) bak bunu hakkaten ozledim. hemde fiyatlar cok ucuzdu...

Haziran 02, 2007, 10:31:16 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

istanbul a 1 seneden beri gidemiyorum okul nedeniyle istanbulun en çok dilencilerini özledim hepsinin alnında yazan tek sorunu görmeyi

GÖÖÖÖÖÖÇÇÇÇÇ...