Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

KURTLAR VADİSİ KALDIRILMALI MIDIR ?

EVET
24 (42.1%)
HAYIR
33 (57.9%)

Toplam Oy Verenler: 31

Gönderen Konu: Kurtlar Vadisi  (Okunma sayısı 79048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 08, 2007, 04:19:33 öö
Yanıtla #80
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Kurtlar Vadisinde herkes mason çıktı ne diyorsunuz ? Meğer dengeleri masonlar kuruyormuş ? Anlamadığım eskiten gizli yerlerde buluşurlarmış masonlar şimdi artık locaları var niye kıytı köşede buluşsunlar. Diznin mantıksız bir yanı da bu.
Simdi seyrettim diziyi de...
Mason baglantisini nasil kurdun anlayamadim? Kripteksten bahsediyorsan eger, Onceki (Baron'un oldugu bolumlerde) Baron'un Mason olmadigi direk aciklanmisti.  Her gizli kapakli toplanan kisilere mason yakistirmasi yapildigi icin komplo teorilerinin ardi arkasi kesilmiyor zaten... Izleyenler de buna inandigi surece, al sana gizem, al sana komplo ;)
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 08, 2007, 08:35:02 öö
Yanıtla #81
  • Uzman Uye

Orda tatar baron öldürüldüğünde bende ordaydım dedi. Yani o da mason. Gizli biryerde toplanıyorlar yani bir konsey var. Aslında orda illuminatiyi vermeye çalışıyorlar ama tatar masonsa oraya giren bütün iş adamlarıda mason. Dizi bana onu söylüyor. Yani dizi masonların Türkiye ye yön verdiğini ve Türkiye yi kullandıklarını söylüyor. Buna inanıyordum. Ama hala kesin olarak masonların  sublimeprince dediği yönde gittiklerine inanmıyorum. Çünkü çok uğraşılan bir kurum. Dünyaca uğraşılan bir kurum sadece Türkiye uğraşmıyor. Masonların o dediğiniz mason olduğuna inanmam biraz uzun sürebilir. Beni anlayın...
''Kızıl elmada buluşalım''

Haziran 08, 2007, 08:50:45 öö
Yanıtla #82
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Orda tatar baron öldürüldüğünde bende ordaydım dedi. Yani o da mason. Gizli biryerde toplanıyorlar yani bir konsey var. Aslında orda illuminatiyi vermeye çalışıyorlar ama tatar masonsa oraya giren bütün iş adamlarıda mason. Dizi bana onu söylüyor. Yani dizi masonların Türkiye ye yön verdiğini ve Türkiye yi kullandıklarını söylüyor. Buna inanıyordum. Ama hala kesin olarak masonların  sublimeprince dediği yönde gittiklerine inanmıyorum. Çünkü çok uğraşılan bir kurum. Dünyaca uğraşılan bir kurum sadece Türkiye uğraşmıyor. Masonların o dediğiniz mason olduğuna inanmam biraz uzun sürebilir. Beni anlayın...
Peki Baron'u masonlarin oldurdugunu, her kurulan konseyin mason oldugu kanisina nasil variyorsunuz? Benim dedigim bir mason kavrami yok zaten. Ben sadece "Bak bular da toplanmis kotu birsey yapiyorlar, kesin mason bu adamlar" mantigini anlayamiyorum :)
Ama oyle besleniyor, sizin de hakkiniz var. Sizi cok iyi anliyorum.

Haziran 08, 2007, 04:19:55 ös
Yanıtla #83
  • Uzman Uye

Peki kim onlar ? Kim olabilir ? Basbaya onlar masonları anlatmaya çalışıyor. Bunda anlaşılmıcak bir şey yok. Hatta bir bölümde eski bölümlerde konseyde birisinin evine polatın adamları giriyor ve birisi beyaz eldiven buluyor. Sonra soruyor bu adam mason mu ?
Yani film masonları anlatıyor veya masonları kastediyolar. Ne kadar doğru anlatıyorlr bilinemez ama masonları anlatmaya çalışıyorlar. Masonları kötülemeye çalışmıyorum. Bunu 1 yıl önce yapıyordum. Yanlış anlıyorsun.

Haziran 08, 2007, 04:22:44 ös
Yanıtla #84
  • Uzman Uye

Kripteks teki sembollerden de anlayabilirsin.

Haziran 08, 2007, 04:45:51 ös
Yanıtla #85
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Peki kim onlar ? Kim olabilir ? Basbaya onlar masonları anlatmaya çalışıyor. Bunda anlaşılmıcak bir şey yok. Hatta bir bölümde eski bölümlerde konseyde birisinin evine polatın adamları giriyor ve birisi beyaz eldiven buluyor. Sonra soruyor bu adam mason mu ?
Yani film masonları anlatıyor veya masonları kastediyolar. Ne kadar doğru anlatıyorlr bilinemez ama masonları anlatmaya çalışıyorlar. Masonları kötülemeye çalışmıyorum. Bunu 1 yıl önce yapıyordum. Yanlış anlıyorsun.
Yok senin kotulemeye calistigini kesinlikle ima etmedim :)
Sadece kotulemeye calisanlara gozu kapali sekilde inaniyorsun o kadar. Tabiki senin secimin, kimsenin neye inandigini yargilayacak yetkimiz yok :)

Demissin ki Eski bolumlerden birinde bunlar masonmu diye sordular ;)
Iste o ufak zarflari atip milleti gaza getiriyorlar. Ayrica onceki bolumleri seyrettiysen Kilic ile (hatirlamiyorum kim) baska birinin bir muhabbeti vardi. Kilic Baron (saniyorum oldukten sonra) fikir teatisi yaparken ima eden adama "Yani Masonmu diye mi soruyorsun? Ne alakasi var, masonluk gizli birseymi ki, Mason olsaydi mason derdik, bilirdik" cumlesini soyluyor.

Tabiki bu konuda sen buyuk ihtimalle Onlara masonlar soylettirmistir" diyeceksin, ama amac da o zaten ;)
Ayrica Kadiri tarikatine bagli kislerin zorda kalarak oyle bir cumle kullanacagini hic sanmiyorum. Derin devlete karsi o kadar komplo, yolsuzluk, devleti satma, uyusturucu baglantilari vs. ithami yapip da masonlari koruyacak olmalari az bir ihtimal.

Kripteksteki sembiller demissin de... Kripteks (eger okuduysan kitabi) zaten direk DaVinci sifresinden calinti :) Uzerindeki semboller de bildigim kadariyla masonik semboller degil. Binlerce yildir Misir'da kullanilan semboller vs. Ha masonlar da bu sembolleri kullanmismidir? Saniyorum evet Hatta forumda bu konuda birkac mesaj vardi saniyorum.

Her (gizlice) bir araya gelen ve olusum kuran grup masonik grup olsaydi, cogu dini tarikatin, Fetullah Gulen'in olgusunun fBAV'in filan hep masonik olarak gorulme ihtimali olurdu. CUnku bunlarin cogu kurulus asamasinda toplumca hos karsilanmayacaklarini bildikleri icin kapali kapilar ardinda calisma yapmislardir diye dusunuyorum. Boyledir demiyorum, buyuk ihtimalle boyledir diyorum. Simdi surekli dizilerde, komplo teorisi ortamlarinda BAV ile Masonlugun bagi (ki bildigim kadariyla hicbir alakasi yoktur, aksine BAV anti-masonik calismalar yapar) surekli ima edilse insanlarin dusunce yapisi buna kacar diye dusunuyorum.

Dusunsenize..Hemen bir senaryo yazalim;
Kurtlar vadisinin bir bolumunde, bakiyorlar bu gizli kapakli isler cok dikkat cekmeye basladi. Calismalarini, daha once degisik seylerle suclanmis, sosyetik mankenlerin, vs uye oldugu, ama dine yonelmis bir kurumla el ele yurutmeye basliyorlar. Birbirlerine surekli tas atiyorlar suclama yapiyorlar, ama konsey uyeleri ve o dernegin ileri gelenleri surekli gorusup medyanin dikkatini baska yana nasil cekeceklerini gorusuyorlar. Bir taraf dindar kesimi etkiliyor, dizginliyor, diger taraf ise is dunyasini.
Birkac da ufak detay verseler bu vakif hakkinda seyreyle sen gumburtuyu.

Emin ol boyle bir bolum yayinlandiktan sonra seyredenlerin buyuk bir kismi "Ulan dogru valla kesin bunlar baglantili" tarzi seyler soylemeye baslarlar.  Arada bir degisik bolumlerde de zarflari attilarmi (bu dizide attiklari kirpteks, beyaz eldiven, vs. gibi seyler bulup) emin ol ki cogu kisinin kafasinda bu baglanti sabitlesir. Kimse, ulan bu senaryo diye dusunmez :)

Unutmayin... Cakir oldugunde cenaze namazi kildi bizim koyunlar :) LuckyEye tespit etmisti, bir de cerrahpasali rolundeki adami tartaklamislar :)

Dip Not:
Yukarida verdigim ornek sadece bir senaryodur, sadece nasil manipule edilebilecegini orneklemek istedim.
Gerci iyi senaryo olurdu :D

Haziran 08, 2007, 04:56:20 ös
Yanıtla #86
  • Uzman Uye

Anlaşamıyoruz heralde. Şimdi kurtlar vadisi masonları kastetmiyor mu ? :)  O zaman hangi grubu kastediyor. Bence sadece dikkat çeksin diye yazmıyorlar senaryoyu eğer ilgi çekmek için yapsalardı polatın babasıyla polat ilişkisi olmazdı çünkü bir çok insan için bu sıkıcı. Masonlar kastetmiyorsa peki neden masonik semboller kullansınlar. O sembolleri mısır sembolleri diye mi kullandılar ?  Sizce sublime prince ?

Haziran 08, 2007, 05:01:16 ös
Yanıtla #87
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Iste benim de soylemek istedigim o :) Kastetmek, imada bulunmak, seyirlcilere kafalarinda baglanti kurdurmak. Muhakkak tabiki boyle bir amaclari var (ve buna ulasmislar gorunuse gore). Benim soylemek istedigim DIZIDE bu imalar geciyor diye GERCEK HAYATTA bu tarz isleri masonlar yapiyor demek biraz Cakir'in cenazesini kilmaya benziyor. Tek soylemeye calistigim o, bilmem anlatabildimmi. Son senaryo ornegini de o yuzden verdim ya ;)
O masonik sembolleri bir koysaniz da buraya baksak, ben hatirlayamiyorum onlari. Muhakkak o sembolleri bilen biri cikacaktir. Masonik mi degil mi mason olanlar soyler heralde.

Bu arada sublime prince'e sormussunuz... Onun bu konuda degisik bilgileri mi var? Paylasirsaniz sevinirim Sn. sublime prince.

Haziran 08, 2007, 05:12:00 ös
Yanıtla #88
  • Uzman Uye

Çakırın cenazesine kılmaya mı benziyor ?  :) Gerçek hayatta bu işleri yapan kişiler kurtlar vadisi olmadan önce masonlar deniliyordu. Yani bağlantı kurmaya gerek yok masonları kastediyorlar yani siz bağlantı diyorsunuz çünkü artık anladınız dizinin masonları anlattığını yol değiştiriyorsunuz. Demişsiniz ki '' Benim dedigim bir mason kavrami yok zaten. ''  Bir çok mason kavramı var. Sizce hangi grup toplandığında beyaz eldiven ve önlük giyiyor. Hangi grup gizli yerlerde buluşuyor. ( Eskiden ) Semboller geçen sohbetler .....

Haziran 08, 2007, 05:13:47 ös
Yanıtla #89
  • Ziyaretçi

Benim konu uzerindeki goruslerimi zaten biliyorsunuz Sn. Alaaddin :)
Simdi ben burada yorum yapinca herkes bunu "Masonlarin yorumu" olarak goruyor, ve tarafli oldugu dusunuluyor. O yuzden artik bu konularda yorum yapmamayi yegliyorum.