Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Global Moderatorlere Ozel Bolumler  (Okunma sayısı 4568 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 06, 2010, 07:23:24 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Forum dahilinde Global Moderatorlere ozel bolumler bulunmaktadir. Bu goreve kisiler secilirken, basvurular ihtiyaca gore degerlendirilir. Basvurularinizi prosedure uygun olarak yonetime iletebilirsiniz.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2011, 06:54:53 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 09, 2010, 09:27:01 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Merhaba Sayın Mason;
Öncelikle cehaletimi mazur görmenizi rica ederim. Ben "Global Moderator" teriminin anlamını bilmiyorum. Sayın SkullG' nin şahsım üzerinde ayrı, özel bir yeri vardır (forum vesilesiyle oluşmuştur bu intiba) ancak kendisine sormak yerine  konuyu siz dile getirdiğiniz için sizden öğrenmek isterim. Global Moderator terimi ne anlama gelmektedir ve bu ünvanı taşıyan bireylere ne gibi bir sorumluluk yüklemektedir ? Uygun olduğunuzda konuyla ilgili açıklama yaparsanız minnettar kalacağım.
Teşekkür: "Harici" ifadesi yerine "Normal Üye" ifadesi kullanılmaya başlanıldı forumda. Harici olarak nitelendirilirken herhangi bir rahatsızlık duymuyordum elbette ama "Normal Üye" daha bir şık oldu sanırım.
En derin saygı ve sevgilerimle,

Nisan 10, 2010, 11:55:22 öö
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Lethe,

Moderator, belli bir bolum, bolge uzerinde gorev ve yetkilere sahip kisidir. Bulundugu foruma gore degiskenlik gosteren bu yetki ve gorevler genellikle mesajlar ve uyeler uzerinde yonetim cercevesinde kalmaktadir.

Global moderator ise belirli bir yada birkac bolum degil, forum icerisindeki her bolumde ayni yetkilere sahip kisidir.

Forumumuzda daha once global moderatorler mevcuttu. Bunlarin bazilari gorevlerine devam etmemekte. Sayin skullG suanda forumdaki tek global moderatordur.

Burasi kisisel roportaj bolumu degildir. Sorunuz sadece benim tarafimdan degil, bircok kisi tarafindan cevaplanabilirdi. Bu nedenle sorunuzu sahsima degil forum geneline sormaniz daha uygun olurdu.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 10, 2010, 04:56:45 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sayın Mason,

Açıklamanız için teşekkür ederim, tavsineyizide dikkate alacağım.

Saygılarımla,

Kasım 27, 2010, 04:55:12 öö
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayın Üyeler,

Moderatör görevi için istekli olan üyelerimizin talepleri kısa bir süre sonra değerlendirilmeye başlanacaktır. Aşağıda Moderatörlük hakkında genel açıklama yapılmakta ve başvuru şartları ile başvurunu şekli açıklanmaktadır. Başvuru şartlarını taşıyan istekliler belirtilen yolla başvurularını yapabilirler.

Bu vesile ile saygılarımla.

MODERATÖRLÜK HAKKINDA GENEL AÇIKLAMA

www.Masonlar.org forumu moderatörlüğü bir forum görevidir. Bu sebeple,  Moderatörlük site üyeliğinde herhangi bir üstünlük yaratmayacağı gibi site dışında da gerek normal yaşantı da gerekse Masonlukla ilgili olarak herhangi bir avantaj ve/veya yakınlık oluşturmaz.  Moderatör olunmakla forumun amacı dışında kişiye yönelik bir yönelim istisnası oluşmaz. İsteklinin en başta moderatörlüğün  bir forum görevi olduğunun bilincinde olması beklenir.

Moderatör, forumun genel işleyişinde, Forum Kuralları çerçevesinde paylaşımlar yapıldığını izleme, doğru bölümde açılmayan konuları ilgili bölüme aktarma, konu içerisinde konuyla ilgili olmayan mesajlaşmaların yoğunluk göstermesi halinde konuyla ilgisi olmayan mesajları konudan ayırma, sert tartışmaların yaşandığı konularda gerekli olduğu takdirde konuyu kilitleme gibi temel yetkilere ve bunların dışında forum yönetimi tarafından uygun görülebilecek forumla ilgili farklı yetkilere haizdir. Bu yetkiler, forumun kurallara uygun olarak işleyebilmesi için kullanılmalıdır.

Moderatör, Forum Yönetiminin bir üyesi olmakla, Masonlar.org ismini her durumda taşıyabilecek olgunlukta ve yetkinlikte olması gereklidir.Bu nedenle en başta kendisine verilen yetkilerin özensiz ve kişisel çıkar gibi sebeplerle kullanımı Site Yönetimince hoşgörü ile yaklaşılmayacak hallerdir. Moderatörün görevini ifa ederken adalet duygusundan ayrılmaması ve bir biçimde temsil ettiği forumun ağırlığı ile paralel davranışlar sergilemesi gerektiği akıldan çıkarılmamalıdır.
Moderatör adaylarının yukarıda açıklanan nedenlerle www.Masonlar.org Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi’ni çok iyi düzeyde bilmesi olmazsa olmaz bir gerekliliktir.

MASONLAR.ORG FORUMU MODERATÖRLÜK BAŞVURU ŞARTLARI

1)   Başvuran Masonluk Nedir?; Masonluk Bilgidir Bilimdir; İnanç ve Sanat bölümlerinden birinde ve/veya birkaçında başka hiçbir internet sitesinde yayınlanmamış ve başka herhangi bir yerden alıntılanmamış olma koşulunu sağlar nitelikte kendi kişisel görüşlerini açıkladığı özgün en az 10 konu açmış olmalıdır.

2) İsteklinin www.Masonlar.org Site Sözleşmesi ve Forum  Kuralları hakkında tam ve yetkin bilgi birikimine sahip olması gereklidir.

3) Başvuran 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.

4) Başvuran Forumda günlük ortalama 4 saat online olması gereklidir. Başvuru forumunda hangi saatler arasında online olunabileceği açıkça belirtilmelidir.

5) Başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gereklidir. Başvuru ile birlikte mutlaka bir adet fotoğraf eklenmelidir. Başvurular [email protected] adresine gönderilmelidir.

FORUM MODERATÖRLÜK BAŞVURU FORMU

(Bir Adet Tanınabilecek Açıdan Çekilmiş Fotograf eklenerek [email protected] adresine gönderilmelidir.)

Adınız Soyadınız

TC Kimlik Numaranız

Doğum Yeri ve Yılı

Mesleğiniz

En son bitirdiği Okul (Okul İsmi / Bölüm / Mezuniyet Yılı)

Yabancı Dil Bilgisi (bildiğiniz diller ve seviyeleri. Okuma - Yazma - Konuşma)

Ev Adresiniz

Varsa İş Adresiniz

GSM Numaranız

Msn Ve E-Mail Adresiniz

Günlük Onlıne Olabileceğiniz Süre Ve Saat Aralıkları Nelerdir?

İnternette En Çok Ziyaret Ettiğiniz Siteler Nelerdir?

Başka Herhangi Bir Forumda Benzeri Bir Görev İfa Ediyor Musunuz?

Cevabınız Evetse İnternet Adresi Ve Forumdaki Kullanıcı İsminiz Nedir?

Bilgisayar Bilginizin Düzeyi ve Kullanabildiğiniz Programlar Nelerdir?

PHP ve HTML gibi programlama dilleri hakkındaki Bilgi Düzeyiniz Nedir?

Website Teknikleri ve Forum teknik Yapıları Hakkında Bilgileriniz ve Düzeyi Nedir?

SMF Forum Kullanımı ve Yönetimi Hakkında Bilgileriniz Nelerdir?

Moderatörlük Görevi Hakkında Bilginiz Nedir?

Niçin Moderatör Olmak İstiyorsunuz? Sizi Moderatörlük başvurusu yapmaya teşvik eden etkenler nelerdir?

Sizce Sizi Diğer Forum Üyelerinden Ayıran Özellikleriniz Nelerdir?

BAŞVURU SONRASI SÜREÇ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Başvuru alındıktan sonra Yönetim tarafından değerlendirme yapılır. Bu değerlendirme şeklini ve süresini gizli tutar.

Değerlendirme sonucu isteklinin moderatör olması yönetim tarafından uygun görülürse Forum Yöneticilerinin katılacağı bir toplantıda Masonlar.org Yönetim Kurallarına uygun davranacağına dair söz vermesi beklenir. İstekli bu an da dahi talebinden vazgeçmekte serbesttir. Bahse konu söz; yöneticiler arasında koordinasyonu zedelememe, güven bütünlüğüne göre görev yapma, görevini yerine getirirken kişisel gaye ile hareket etmeme, forum üyelerine adil davranabilme ve yönetimin gizliliğine riayet etmeyi kapsar.

Değerlendirme sonucu uygun görülen üye, deneme moderatörlüğü statüsüne alınır. Bu sürecin uzunluğu yönetim tarafından belirlenir. Deneme sürecinde görevi titizlikle yerine getirilip getirilmediği, üyelere karşı yaklaşımın yönetim tarafından beklenen şekilde olup olmadığı gibi konular değerlendirildikten sonra yönetim tarafından deneme moderatörlüğünden, moderatörlük statüsüne geçirilebileceği gibi, tekrar normal üye statüsüne de döndürülebilir.

Moderatörlük yetkileri verilen üyenin bu yetkileri yönetim tarafından önceden herhangi bir bildirimde bulunulmadan ve herhangi bir sebep gösterilmeden her zaman geri alınabilir. Başvurusunda gerçeğe aykırı bilgi verdiği saptananlar ayrıca seyirci statüsüne de geçirilebilir.

Her başvuruya geri dönüş yapılacağı gibi bir şart bulunmamaktadır