Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Din birliyine fikriniz?  (Okunma sayısı 3275 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 09, 2008, 08:02:32 ös
  • Ziyaretçi

Bildiyimiz gibi din movzusu gunumuzu sarmis ve bu dinler arasindaki fark bazen insanlar arasinda savasha getirib cikariyor. Bu yuzden de insanlar arasinda din dusmanligi ve s. gibi seyler cikiyor. Sizce dinler mi, yoksa insanlar mi gunahkar savaslarin cikmasina.
Mesela benden sorsaniz ben hemen soylerim ki, Dinler insanla arasinda artik savas cikariyor.

Ocak 09, 2008, 08:08:07 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

sevgili kardeş inanın ben o konuda çok rahatım :)

Ocak 09, 2008, 08:27:38 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn.ulumason;
peki sizin çözüm öneriniz nedir?
dinler ortadan tamamen kalksın mı,,yoksa tek dinde mi birleşilsin,,yoksa?? ???

Ocak 09, 2008, 08:44:02 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bu arada satranç board undan anladığım kadarıyla  ;D dinlere inanmıyosunuz
dinlere inanmıyosanız eğer,,dinleri insanların uydurduğunu düşünüyo olmanız gerekli galiba
böyle düşündüğümüz de ise tek cevap günahın insanda olduğudur ;D

burda herhangi bir görüş ima etmeye çalışmamakla beraber,sadece mantık yürüterek sorunun seçenek sayısını (tek günahkar insana) düşürmek niyetim ;D

saygılar

Ocak 09, 2008, 08:46:25 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Din de birlik olabilir sevgili Ulu Mason. Fakat bu sanırım ben sizin sorduğun anlamda bunu savunmuyorum. Sorundan her dinin içerisinde birbirine yakın kısımlarının uçlarından tutarak, genişletilmesi anlamını çıkartıyorum.
Ben son din olan Müslümanlığın bütün dinlerin buluşma noktası olduğuna inanıyorum. Çünkü ister Museviliğe, ister Hristiyalığa inanalım, Yaratan'a inanan herkesin Yaratan'ın ve yolunun doğru olduğuna inancının sonsuz olduğunu biliyorum.Ve inanç sahibi olan Musevi ve Hristiyanların da Müslümanlığı, son din olarak kabullenmiş olmasına da dayanarak Yaratan'ın emir birliği esasından dolayı, hangi dine inanırsak inanalım Müslümanlığı seçerek bu dine inanmakla; bu birliğin sağlanması gerçekleşecektir.

Ocak 09, 2008, 09:29:05 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Ben dinleri ve tanrini inkar etmiyorum, benim tum dinlere saygim ve sevgim vardir, inanmayacaksiniz belkide ben Kur'ani Kerimi cok guzel biliyorum, Hristiyanliktan guzel anlayisa sahibim. Evimde hanimim bile islam dinine sadakat ediyor ve 5 vakit namazindadir, ama artik dinler (yani bazi insanlar) hakkindaki bilgileri yanlis yone yonelderek onlarin tek tanriya ibadet kelmesini yanlis yere yonlenirmis ve bazi karsidurmalara sebep olmuslar.
Kaldiki benim fikrime, ben tanrimi kabul edir ve ona siginirim, dinleri kendimce tanimam ve tum dinlerden olan insanlara sevgi ve saygilarimla yanasarim

Aralık 26, 2008, 11:48:00 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dinler, önce kitaplarındaki çelişkileri düzeltsin ve tek tanrılı sisteme inandırsınlar insanları. Gerisi kendiliğinden gelir zaten...
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 27, 2008, 12:44:35 ös
Yanıtla #7

Dinler, önce kitaplarındaki çelişkileri düzeltsin ve tek tanrılı sisteme inandırsınlar insanları. Gerisi kendiliğinden gelir zaten...

Zaten bunun Çalışmaları şuanda Dünyamızda yapılıyor. Bütün Kutsal Kitapların ve Dinlerin Tek Kaynakta Birleştirilerek Realite Sisteminin oturtulmaya çalışılması gibi..

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.