Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Üyelik Serüvenim  (Okunma sayısı 7716 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 01, 2014, 07:17:13 ös
  • Yeni Katilimci
  • *

Ne desem, nereden başlasam, nasıl anlatsam bilemiyorum..

Bu süreci siz de benim gibi yaşadınız.Heyecanımı,mutluluğumu anlıyor olmalısınız.
Ancak benim üyelik sürecim biraz farklıydı, nasıl mı ?
Herkes gibi bende çok öncelerde takip ediyordum, açılan konuları okuyor yazıp yazmamak konusunda çok kararsız kalıyordum.
Bir süre böyle devam etti.Sonra üye olmaya karar verdim 8 yada 9 ay kadar önce kayıt formunu açtım okuyorum.Sonra dedim ki ;
Bu iş böyle olmaz çünkü bilgisizim forumda yazılanları okuyorum adeta herkes bir yazar edasıyla makaleler yazıyor yorumlar yapıyor sonra yine vazgeçtim.
Artık  daha çok okumalı daha fazla araştırma yapıp bunları üslubuma da yansıtmalıydım.
Masonluk konusunu çeşitli yazarlardan okudum Raif Ogan, Zeki Yıldırım, Sabahattin Arınç bunlardan birkaçı..
Artık karar vermiştim üye olacaktım.23.04.2014 Çarşamba günü formu doldurdum ve hepiniz gibi başladım beklemeye.
Saat başı e-postama girip acaba cevap geldi mi ? diye, bakar oldum.Çok sabırsızımdır aslında, herşeyi hemen olsun isterim.Ama bu süreç bana beklemeyi öğretti.Artık acelem yoktu, bekliyordum yıllar geçse de yinede bekleyecektim.Ancak ta ki bu sabaha kadar, malum bugün tatil sabah biraz geç kalktım.Sonra haberlere vs bakarken e-postama girmek aklıma geldi ve masonlar.org'dan gelen bir e-posta aldığımı gördüm.Çoğunuzda olmuştur belki hemen bir heyecan kapladı içimi.Mesajı açtım ve ne görsem beğenirsiniz ?
Reddedilmiştim, O an sanki kaynar sular dökülmüştü başımdan aşağı, acaba nerede yanlış yapmıştım neyi eksik yazdım diye sorguladım kendimi.
Mesajda tekrar başvurabilirsiniz yazıyordu, hani inatçıyım ya yeniden başvuracağım tabi :)
Tekrar doldurdum formu , paragraflar yazdım bu sefer uzun uzun paragraflar...
Doldurup yolladım formu, sonra foruma yine göz gezdirmeye başladım birde ne göreyim son üyelerde benim kullanıcı adım ?
Acaba sistemde mi sorun vardı ?Hesabıma giriş yapayım o halde dedim ve bilgilerimi girdikten sonra giriş yaptım çok şaşırmıştım.Çünkü daha biraz önce red mesajı almıştım.Sistemde hata olduğunu anlamıştım.Hemen MASON adminimize mesaj olarak durumu bildirdim.
Biraz sonra geri dönüş yaptı ve hata olmadığını kabul edildiğimi söyledi.Biraz şakın biraz mutlu teşekkür ettim kendisine.Ben ikinci formu yolladığımda  okuyup onay vermiş aslında ve anladım ki ;
-Bazı konularda acele etmemem gerekiyormuş boşuna 'Sabrın sonu selamettir.' dememiş atalarımız.
-Bir konuda yazarken bilgi kalabalığı yapmadan açık ve net şekilde sadece istenileni yazmayı öğrendim diyebilirim.
Masonlar.org'a üye olmak bana ne kazandırdı ?
Daha en başından bana çok yönlü araştırmayı, acele etmemem sabırlı olmamam gerektiğini, açık,net ve doğru yazmayı öğretti.
Bu kadar kısa sürede belkide bir ömür boyunca yenemeyeceğim sabırsızlığımı yenmeyi öğretti.
Bakalım daha neler öğretecek göreceğiz  :)
Sürç-i lisan ettiysek affola...

Saygılarımla,Who

Mayıs 01, 2014, 07:38:30 ös
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Haydi hayırlısı bakalım.

Masonluk konusunu Raif Ogan'dan okumak da başlıbaşına bir serüven olsa gerek.

Anlatılsa da okusak ve öğrensek...
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 01, 2014, 07:57:57 ös
Yanıtla #2
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Who,

Hoşgeldiniz iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mayıs 01, 2014, 08:15:43 ös
Yanıtla #3
  • Yeni Katilimci
  • *

Haydi hayırlısı bakalım.

Masonluk konusunu Raif Ogan'dan okumak da başlıbaşına bir serüven olsa gerek.

Anlatılsa da okusak ve öğrensek...

M.Raif Ogan'ın bahsettiğimiz kitabını okudunuz diye biliyorum.
Masonluk,Masonlardan Öğrenilmelidir, Doğrudur ancak bir anti masonun gözünden masonluğun nasıl göründüğünü de bilmek önemlidir.
Raif Ogan, Yılanlıoğlu İsmail Hakkı gibi yazarlar o dönemde anti mason yazılar yazmışlar hatta Kazım Karabekir dahi bu karalama kampanyalarına katılmıştır.Zaten Raif Ogan masonluğu bir tehlike olarak görmüş ve güya halkı uyarmak için bir kitap yazma gereği duymuştur.Ancak Raif Oganda benim ilgimi çeken şey o dönemde sadece masonlara yayımlanıp verilen belgelere nasıl ulaştığı oldu ve okumama vesile olan şeyde budur.
Saygılarımla

Mayıs 01, 2014, 08:16:41 ös
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Who,

Hoşgeldiniz iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla

Teşekkür Ederim. 
İyi Forumlar :)

Mayıs 01, 2014, 08:51:44 ös
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba Sayin Who. Hosgeldiniz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 01, 2014, 08:56:47 ös
Yanıtla #6
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhaba Sayin Who. Hosgeldiniz.

Tekrardan çok teşekkür ederim sağ olun.

Mayıs 03, 2014, 03:49:26 ös
Yanıtla #7
  • Yeni Katilimci
  • *

Hoşgeldiniz sayın Who :D
Merakımı mazur görürseniz, nickinizin özel bir anlamı var mı?
Yani kimliğinizi aradığınız için mi böyle bir isim yoksa Doctor Who mu izliyorsunuz?
Teşekkürler, saygılar :D
sol lucet omnibus.

Mayıs 03, 2014, 10:09:27 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Merhabalar Sayın Who, hoşgeldiniz.

Saygılarımla
Adequatio intellectus et rei

Mayıs 03, 2014, 11:23:19 ös
Yanıtla #9
  • Yeni Katilimci
  • *

Hoşgeldiniz sayın Who :D
Merakımı mazur görürseniz, nickinizin özel bir anlamı var mı?
Yani kimliğinizi aradığınız için mi böyle bir isim yoksa Doctor Who mu izliyorsunuz?
Teşekkürler, saygılar :D

Sayın addicted
Kimliğimi aradığım için diyebilirim daha doğrusu bir kimliğim olmadığı için bu takma adı uygun buldum
Saygılarımla