Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ÖSS >:(  (Okunma sayısı 30518 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 11, 2007, 03:55:03 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Ben sınava girmiş derece almış birisi olarak sınav sistemini eleştiriyorum çünkü meslek lisesi genel lise ayrımı doğru dürüst yapılmıyor ayrıca son dönemde sınavı ikiye böldüler puanlama sistemide değişmiş yani öğrenciler sadece sistemi çözmek için ayrıca saatlerini harcamaları gerek bu gün sınava giren tanıdıklarım var çocuk kafam matematiğe kafam basmıyor diyor ama sözelden adam gibi bölüm yok o yüzden EA ya gideceğim diyor yani gençleri çıkmaza sokan bir sistem galiba yurtdışında yaşadığınızdan dolayı son sınavdan haberiniz yok 3 kere ek kontenjan açıldı bu ne demek biliyormusunuz bu zaten rezilliğin resmi daha çok üniversite açılarak bu halledilmez gibi gözüken sorun halledilebilir.
Saygılar.

Haziran 11, 2007, 04:03:40 ös
Yanıtla #21

ossde derece yapmanızın bır anlamı yok ona bakarsan ben oxfordda okudum ve cernde calısıyorum yanı bnm dedıgım hersey dogrumu?hayır.bn sınav sıstemı dogru demıyorum zaten ama calsıan ınsanlr calsımayan ınsanı cok guzel bır bıcımde secıyor tabıkıde  matematıkten anlamıyorsa esıut agırlıga gıtmesın ayrıca matematıge kaffam basmıyor gıbı bır terım cok yanlıstır olk once o ksıı matematıge karsı on yargılı davranıyor ıssanın calıstıktan sonra kafasına basmıyacak sey yotur sozel bolumdede okuytablır calıstıktan sonra sayısaldada okuyabılır onemlı oaln ınsanın on yargıdan uzak olarak calısmasdır.sısemın elbette hataları vardır ancak calısanla calısmayanı gayet guzel ayırıyor
:::saygılarımla:::

Haziran 11, 2007, 04:08:11 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Alıntı
pssde derece yapmanızın bır anlamı yok ona bakarsan ben oxfordda okudum ve cernde calısıyorum yanı bnm dedıgım hersey dogrumu?hayır.
:-[ :-[

beni fena halde yanlış anladınız ben kendimi övmekten nefret ederim ben orada sizin öss yi kazanamayan tembel öğrenciler eleştiriyor lafına karşılık demiştim ayrıca insan beynini bilimde ikiye bölmüştür gerçekten bazı insanların kafası matematiğe çalışmaz matematiksel zekası yoktur.

Haziran 11, 2007, 04:13:03 ös
Yanıtla #23

sn luckeye kazanamayn her ogrencı tembel demek degıldır bır kere oss herseyın ne baslangıcın nede sonudur ossde basarılı olamayıp hayatta basarılı olan ınsanları sayısı bır haylı fazladır bunun tersıde varsır tabı.ancak oss sıstemının elestırenler ıcerısınde oss ıcın emek harcamayan ınsanların olmasına bn cok kızıyorum yanı emek harcayıp emelkerının karsılıgını alamayan bıe ınsan konsusa tamam dnlerım
ayrıca ınsanın beynı ıkıye bolunmustur dogru ama dıger cumlenız tamamen bılım adına sacmalıktır sn luckeye ınsanın bazıalrı matematıge zekası yoktur gıbı bır bılımsel cumle yoktur sıze bunu ıspatlarımda yanlıs bılgınzı var duzeltyınız yada ıstersenız bn sıze yardım edebılrım
:::saygılar:::

Haziran 11, 2007, 04:15:45 ös
Yanıtla #24
  • Orta Dereceli Uye
  • **

matematiksel zeka kavramlarının bence çıkış nedenini bi öğreniniz.beynin,beyin kabuğunun işlevleri bile kesin olarak bilinmezken,bahsi geçen zeka olarak değindiğimiz konu zihin sıçramalarını herkesin yapabilecek kapasitede olmasıdır.bu da yoğunlaşma,konsantrasyonla mümkündür.ilgi alanına girerse eğer bi insanın matematik anlaşılmıcak bişey değildir.bundan dolayı da hızlı ve etkili öğretim programalrı uygulanmaktadır;daha ilgi çekici hale nasıl getiririz de matematiği sevdirebilirz diye..
saygılar

Haziran 11, 2007, 04:17:30 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Ayrıca son sisteme göre sadece çalışmak yetmiyor kesinlikle dersanyede gitmek gerekli kesinlikle gerekli çünkü zaten sistemi tam manasıyla kavrayabilmek için dersane şart çünkü okullar anlatmıyor ben yığınla ÖSS öğrencisi tanıyorum bakın size yeni sistemden biraz bahsedeyim de ne demek istediğimi anlayın şimdi meslek liselesi sadece kendi alan bölümlerine gidebildikleri için onlar sadece birinci bölümden sorumlu tutlacaklar birinci bölüm EA Sözel Say.1 birde genel liseler var onlarsa tüm sorulardan sorumlular onların sadce birinci kısmı yapanlar bir fakülteye girmeye hak kazanmayacaklar EA2 Söz2 Say2 yapacaklar alanları neyse artık bu alanlarda puanlama o kadar karışık ki kimin hangi okula gireceği ne yapacağı o kadar karışık ayrıca açılan ikinci kısım çok zor yani bu sistem öğrencileri umutsuzluğa düşürüen çalışmaya itmek yerine işe yaramazlık hissi uyandıran bir sistem artık geçen sene3 ek kontenjan açtılar diyorum ÖSYM başkanı bile kabul etti siz kabul etmiyorsunuz sayın McCann ben daha ne diyeyim...

Haziran 11, 2007, 04:25:42 ös
Yanıtla #26

sn luckeye ben sıstemı cok ıyı bılıyorum acıklamanız ıcın yınede saol.
sıze karsı herhangı bır dusmanlıgımda yok
sadee sızın soledıgınız gıbı yok bazıalrının dogustan matematıge zekası olmazmıs gıbı bır durum yoktur sn luckyeye beynın bu durumla ılgısı yoktur bursa kısının tamımıyle matemetıge bakıs acısı onemlıdır bnm kafam matematıge basmıyor dıyen bır ınsanın bahanesıdır bu boyle bır kısıden zaten basarı beklenemez
osym baskanı sıstem ıyı demıyr ama ıyı olcak dıyor
ayrıca gecen yıl sınavın ılk uygulanısıydı ve sıstemın oturması ıcın bıraz daha zaman gerek var
ssınava gırecekelre tavsıyem calıstıktan sonra ortada sıstem bozuklugu bahanesı kalmaz calısan sınavı kazanır
:::saygılar:::

Haziran 11, 2007, 04:30:34 ös
Yanıtla #27

bu arada sn tuana kardesı ıle avatarlarımız aynı karıstırmıssındır belkıde bızlerı uyarmak ıstedım
:::saygılar::

Haziran 11, 2007, 04:33:58 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Alıntı
bu arada sn tuana kardesı ıle avatarlarımız aynı karıstırmıssındır

cidden haklısınız kendisiyile başka konulardan tatsız tanışıklığımız var günlerdir kabala konusundaki cevaplarını bekliyorum tatsızlık olağanca hızıyla devam etsin istiyorum ;) neyse ne yazık ki ÖSS den daha büyük srounlar var Teşekürler Sayın McCann

Haziran 11, 2007, 04:37:40 ös
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

tatsızlık olağanca hızıyla devam etsin mi istiyorsunuz?