Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TESLİMİYETİN ANLAMI  (Okunma sayısı 9695 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 30, 2011, 12:21:56 öö
Yanıtla #10

Ben burada herhangi bir izm'in propagandasını yapmıyorum, çözüm olarak da bunları öne sürmüyorum. Gerçi sürerim, ama bu başlığın konusu bu değil. Ben sadece kendimce yazıda bir tuhaflık hissettim, birtakım hatalar gördüm ve bunları açıkladım. Kapitalizm değil konu. Kapitalizm bu açıklamalarımla uyuşur veya uyuşmaz. Ama konu bu değil. Konu, insanın teslimiyetinin gerçekten işe yarar olup olmadığı ve ben de işe yarar değildir diyorum sadece.

Saygılar

Sayın popperist,

Yazdığım yazıyı neden üstünüze alındınız? Evet, cevap verirken sizin görüşünüzü de okudum ancak; sn.Tij'in kapitalist sistemle ilgili düşüncesini cevaplayayım dedim.
Yani "kapitalizm olmasa, sosyalizm olsa ne olur? sorun çözülür mü sanki?"  demek istedim o arkadaşa. :)

Sizin siyasi çözüm ve önerilerinizle ilgili bir şey söyleyemem. Çünkü herkesin kapitalizm algısı bile farklı :) Bir ara tartışırız onu.

Saygılar.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Ağustos 30, 2011, 12:30:21 öö
Yanıtla #11

Ben sizi, Sayın Tij ile karıştırdım Sayın Felix, evet şimdi farkettim anlamsız olmuş. Dediğinize katılıyorum.

Saygılar
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare