Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gayri Bu Dinciler Iflah Olmaz  (Okunma sayısı 3564 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 11, 2012, 10:30:08 ös
  • Uzman Uye

Eşcinsel kral penguenler baba oldu

Eşcinsellik hayvanlar aleminde kuğulardan yunuslara, penguenlerden fillere birçok canlıda görülen normal bir durumken, bu kez de Danimarka'nın Odense hayvanat bahçesindeki iki eşcinsel kral penguenin yavru bir pengueni evlat edindikleri gözlemlendi.

Danimarka'daki Odense hayvanat bahçesinin görevlileri bir yıl kadar önce iki erkek kral penguenin çift olmaya karar verdiklerini fark ettiler. Bir süre sonra eşcinsel çiftin diğer penguen çiftlerini rahatsız ederek yumurtalarını almaya çalıştıkları gözlemlendi. Bu, yabani penguen ve kuğuların doğada da gösterdikleri bir davranış. Ancak penguenler bununla kalmayıp ölü bir ringa balığı üzerine kuluçkaya yatmaya kalktı. Hayvanat bahçesi görevlileri ringa balığına babalık yapmaya çalışan eşcinsel çifte, annesi tarafından terkedilen bir başka penguen yumurtasını vermeyi kararlaştırdı.

Kral penguenler farklı cinsiyetten çiftler oluşturduklarında da yumurtaya sırayla bakan canlılar. Benzer şekilde eşcinsel çiftin de kuluçkaya dönüşümlü olarak yattıkları gözlemlendi. Yaklaşık bir ay önce dünyaya gelen yavru penguen şimdi babalarıyla aile bağlarını kuvvetlendiriyor. Bu davranışın doğada yaygın olabileceğini belirten uzmanlar, taze babaların kaydedilen ilk eşcinsel kral penguen babalar olduğunu belirtiyor. Ancak daha önce New York'taki Central Park hayvanat bahçesinde Chinstrap penguenlerinin, Almanya'daki Bremerhaven hayvanat bahçesinde ise Humboldt penguenlerinin aynı şekilde, iki baba olarak başka yumurtaları evlat edindikleri görülmüştü.

Sol.Portal

Kasım 11, 2012, 10:31:19 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Eşcinsel evlilik tartışmaları safları sıklaştırdı

İspanya Anayasa Mahkemesi’nin eşcinsellere evlilik hakkı tanıyan yasayı onaylamasının ardından Fransa’da iktidarda bulunan Sosyalist Parti tarafından Bakanlar Kurulu’na sunulan yasa tasarısı onaylandı. Türkiye’de gericiler eşcinsel haklarını Batı’nın dayattığını söylerken, Batılı gericilerle aynı dili konuşuyor.

İspanya Anayasa Mahkemesi’nin eşcinsellere evlilik hakkı tanıyan yasayı onaylamasının ardından Fransa’da iktidarda bulunan Sosyalist Parti tarafından Bakanlar Kurulu’na sunulan yasa tasarısı onaylandı. Türkiye’de gericiler eşcinsel haklarını Batı’nın dayattığını söylerken, Batılı gericilerle aynı dili konuşuyor.

İspanya'da 7 yılda 22 bin evlilik
 Sosyalist İşçi Partisi, İspanya’da iktidara gelmesinden bir yıl sonra, 30 Haziran 2005'te eşcinsellere evlilik hakkı tanıyan yasayı Meclis’ten geçirmişti. Dönemin muhalefet partisi olan ve şu anda iktidarda bulunan sağcı Halk Partisi, yasayı “anayasaya aykırı olduğu ve evliliğin temel yapısını bozduğu” gerekçeleriyle 30 Eylül 2005'te Anayasaya Mahkemesi'ne götürdü. Kararını yedi yıl sonra veren mahkeme, eşcinseller arasındaki birlikteliğin ‘evlilik’ olarak tanımlanmasının Anayasaya aykırı olduğunu savunan Halk Partisi’nin itirazını reddetti.

Halk Partisi’nin itirazına rağmen yürütmesi durdurulmayan yasa sayesinde 7 yıl içinde 22 bin 442 eşcinsel çiftin evlendiği bildirildi.

Fransa'da yasaya karşı "dinler arası ittifat"
 Eşcinsel evliliklere karşı çıkan sağcıların canını sıkan bir haber de Fransa’dan geldi. Cumhurbaşkanı Hollande’ın seçim vaatleri doğrultusunda Sosyalist Parti tarafından Bakanlar Kurulu’na sunulan yasa tasarısı onaylandı. Tasarının Meclis’ten geçerek yasalaşması halinde Fransa, eşcinsel evliliği kabul eden ülkeler arasında yer alacak. Eşcinsel evlilik konusunda Fransa’da solcular ve sağcılar net bir biçimde ayrışmış durumda. Komünistlerin ve Yeşillerin desteklediği yasa tasarısına ana muhalefetteki sağcı Halk hareketi Birliği ve Milli Cephe karşı çıkıyor. Öbür taraftan, Eylül ayında düzenlenen Fransa Dinler Konferansı’nda buluşan Hıristiyan, Musevi ve Müslüman din adamlarının yasa tasarısına karşı eylem birliği kararı aldı.

Sağcıların ortak yanı: Homofobi
 İspanya ve Fransa’da eşcinsel evlilik hakkına karşı çıkan sağ partilere dini çevrelerin destek sunmakta vakit harcamadıkları görülüyor. Bu tablo, Türkiye’deki gericilerin “Eşcinsel haklarını Batı dayatıyor” söyleminin ne kadar dayanaksız olduğunu ortaya koyuyor. Mazlum-Der’in genel başkanı Ahmet Faruk Ünsal, “Biz eşcinselliği normalin dışında bir durum olarak görüyoruz. Batı’da üretilen değerlerin evrensel değerlermiş gibi bütün dünyaya dayatıldığını, eşcinselliğin de bir değer olarak pazarlandığını düşünüyorum” sözleriyle Batı’daki gericilerle frekans tutturmuş durumda. Kendisini insan hakları örgütü olarak sunan Mazlum-Der, Aliye Kavaf’ın “Eşcinselliğin biyolojik bir bozukluk, bir hastalık olduğuna inanıyorum” sözlerine verdiği destek yüzünden tepki toplamıştı. Eşcinsel evlilik hakkı karşısında Batı’daki gericilerle aynı telden çalan bir diğer ‘insan hakları örgütü’ de Kartepe İnsan Hakları Derneği. Dernek üyeleri geçtiğimiz aylarda Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda yaşanan bir tartışma üzerine “BDP’nin * evliliği Anayasa'ya girsin önerisini kınıyoruz” dövizleri taşıyarak eylem yapmıştı.

Eşcinsel evlilikler sadece Batı'da mı tanınıyor?
 LGBT haklarının ülkelere göre dağılımına bakıldığında, ABD ve Avrupa’dan ihraç edildiği propagandasının herhangi bir karşılığı olmadığı göze çarpıyor. Dünyada eşcinsel evlilikleri veya birliktelikleri yasal olarak tanıyan ülkeler şunlar: Kanada, ABD’nin bazı eyaletleri, Kolombiya, Brezilya, Arjantin, İzlanda, Norveç, İsveç, Finlandiya, İrlanda, İngiltere, Danimarka, Hollanda, Avusturya, Belçika, Almanya, Fransa, İspanya, Portekiz, Güney Afrika ve Yeni Zelanda. Eşcinsel olmanın idam cezasına çarptırılma gerekçesi olarak kabul edildiği ülkeler ise şunlar: Moritanya, Benin, Sudan, Somali, Yemen, Suudi Arabistan ve İran. Eşcinsel olmanın ‘yasaklandığı’ ülkelerin hepsinin şeriatla yönetildiği göze çarpıyor.

(soL - Dış Haberler)

Kasım 12, 2012, 08:55:48 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

ya kadınlar köpeklerle evlenirse? Bu soru T.B.M.M. Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda bir milletvekili tarafından soruldu...

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu 2 gün süren tartışmalarında “evlilik” maddesi üzerinde uzlaşma sağlayamadı.

Habertürk gazetesinden Saliha Çolak’ın haberine göre, CHP ve BDP, “herkesin evlilik ve aile kurma hakkına” sahip olmasını önerirken AKP ve MHP’den gelen yorum herkesi şaşırttı. “Eşcinsel evliliklere” yol açmamak için “Her kadın ve erkek evlenme hakkına sahiptir” ifadesinin konulması önerildi.

En ilginci ise adı öğrenilemeyen bir milletvekilinin söyledikleriydi:

“Bazı ülkelerde insan olmayan şeylerle evlilikler bile duyuyoruz. Gazete haberlerinde kadınların köpeklerle evlendiği yazılıyor. Bu tür örneklerin Türkiye’de görülmemesi için evlilik maddesinin dikkatle yazılması gerekir. Anayasa’nın evlilik hakkının, kadın ve erkeklere tanındığı açıkça yazılmalı.”
news.turkgayclub.com/turkiye/4369-tum-muhafazakarlar-aptal-degildir-ancak-aptallarin-cogu-muhafazakardir.html

Kasım 12, 2012, 09:58:57 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Eşcinsellikle alakalı ne yazı okusan kendimi hemen gerici sınıfına koyuyorum,üstelik o sınıftanda hiç çıkamadım hep sınıfta kaldım.Eşcinsel evliliklerini onaylarsam ileri medeniyetler seviyesine çıkacağım onaylamazssam en bağnaz gerici yobaz ordularının neferi olacağım tesbit ettiğim konu bu kendimle alakalı,o yüzden ben en gerici bağnaz muhafazakar gruptan hiç çıkamayacağım.

Hayatımın hiç bir döneminde yalakalık ve 2 yüzlülük yapamadım bu konuda olardan biri daha öncede bu forumda benzeri konularda tartıştık benim durum belli.Bu konunun adı her ne ise bu insanlara verilecek yada verilmesi gereken haklar gözönüne alınırken toplumun geri kalan kısımlarıda gözönüne alınmalıdır.İyi doğru ve güzel bir şey olsa idi bu konu bir çok eşcinsel bu hakların tamamı verilse dahi tamamen serbest toplum önünde yine yaşayamazdı.

Toplumun genel geçerli tabularını ahlak kurallarını bir kalemde yıkmaya teşebbüs etmek isteyen düşüncelerin başında geliyor eşcinsel hakları,bu konuya zenci hakları der gibi de bir tavır takınılıyor artık..

Ben bu  konunun hastalık hali yada haricindeki durumu için hep şunu düşünmüşümdür bir insanın kendisine yaptığı kötülüğü başka kimse yapamaz.Bir toplumda eşcinsel evliliklere izin verilmesi ve toplum tarafından onaylanması ne anlama geliyor ona bakmak lazım yahu bir kere en başından kadınların karşı çıkması lazım gelen bir konu 2.ncisi o toplumun ahlaki değerleri sorgulanır hale gelir,3.ncüsü ve en önemlisi o toplumun üreme olayı biter üreyemez.Bu eşcinsel evlilikleri onaylayan bunuda insan hakları yada her ne adına yapıyorlarsa bu evlenen çiftlerin çocuk yapma üreme durumları hakkındada bir önerileri vardır herhalde mesela konuyu kestirmeden yine bir erkekle kadın damızlık bulup onları üretip bu eşcinsellere evlatlıkmı vermeyi planlıyorlar o yetişen çocuğu merak ediyorum ben 2 eşcinsel erkeğin yetirştirdiği çocuk mesela direk eşcinselmi olur.

Mesela ilk cinsel bilgilerini nasıl verirler ve öğretirler   ooofffffffffffff oturmuş neler anlatıyorum ben baştan aşağı saçma ve iğrenç bir konuyu sulandırmışım bayağı sizden ricam benim yaptığımı yapıp yorum falan yazmaya çalışmayın.

Bir toplumu kökünden sarsacak ve değiştirecek o toplumu bitirecek bir öğedir bu konu başka bir şey değil.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 13, 2012, 09:08:28 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayin karahan,

niye kendinizi zorluyorsunuz, bence sunu söyleseniz ve kabul etseniz, ki dogru olanda budur zaten, escinsellik dogaya ait bir durumdur ve dogadaki hemen hemen bütün canlilarda olan veya olabilen bir durumdur. Bu bir hastalik degildir ve insanlar sonradan egitimle escinsel olmazlar ( belki milyonda bir ) onlar zaten öyle dogmuslardir.

Olaya sizin cercevenizden dahi baksak, sunu söylerizki " bu insanlar Allah tarafindan böyle yaratilmislardir ve bizde Allah"in yanlis birsey yapmayacagini savunuyoruzki, yarattigi bu canlilarda basimiz gözümüz üstünedir ve iyi vede iyilerdir"

Saygilarimla

Kasım 13, 2012, 09:26:00 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Tij

Kökeni fahişelik kadar eski bir problem.Allahın indinden baktığınızda elbetteki yarattıklarını ötekileştirmek haklarında farklı yorum yapmak bize düşmez hakda değil yanlız yanlış önermeden doğru çıkmaz.Allah böyle yaratmış ama örnek olsun diye yaratmış hem onlar için hemde toplum için.Hep şunu düşünür söylerim herkes kendine yapar kendine saygı duymayana kimse  saygı duymaz.O halleri ile istiklalde kalabalık içinde yürüyen bir eşcinsele kim saygı ile bakıyor buda insandır diyorki ben doğrudur diye söylemiyorum onlarda bunu bildiği halde bu yolu seçiyorlar.

Eziklenmeyi aşağılanmayı kendileri seçiyorlar hayatları bıoyunca normal bir insan olamadan yaşamayı seçiyorlar.Onlar seçim haklarını bu yönde kullanıyorlar kim ne diyebilirki ,evet benim kadar senin kadar insani hakları var ama o hakların kullanımındaki seçimleri yanlış .Toplumun acıma duygusu yoktur toplum acımaz merhamet göstermez karşılarına bu halde çıkarsan 2.sınıf insan olursun ne kadın ne erkek aratür herhalde darwinin bahsettiği evrim bu olsa gerek

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 13, 2012, 09:39:41 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Sayin karahan,

bence cok büyük bir yanlis yapiyorsunuz, kendi fikrinizi,düsüncenizi,duygularinizi,genelinmis gibi anlatiyorsunuz.

Ben Almanya"da yasiyorum ve bu ülkede disisleri bakanimiz bir escinsel ülkenin baskenti olan Berlin sehrinin belediye baskani ki ayni zamanda Berlin Eyaletinin basbakanidirki, kendisi bir escinseldir.
Bu ülkede escinseller, halkin tamamindan olmazsada, cogundan heterolara gösterilen sayginin aynisini görüyorlar.

Ha siz olaya Islam dininin kati penceresinden bakarsaniz, veya genel anlamda bütün dinlerin gözlügünden bakarsaniz tabiki yanlis önermeden yanlis sonuc cikar ve bu insanlar ötekilestirilir.

Hic olayi bilimsel olarak arastirdinizmi?
Bu insanlar böylemi doguyorlar yoksa sonradanmi oluyorlar?
Sebepleri nelerdir?
Insan hormonlari burda nasil bir rol oynuyorlar?
Vs.vs.vs.vs.??????

Kasım 13, 2012, 09:50:13 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Uzman Uye

İnanın bana dini açıdan hiç bakmıyorum olaya.Ben sadece kendi duygularımı anlattım genelin değil ama genelinde duyguları çok farklı değil bir eşcinseli gören bir gençin ilk yaptığı şey onu aşağılamak.Karşısında gördüğü şey ilk anda kendisi gibi değil ve noksan ilk duygu hep bu olur ve öyle bakar benim bir insana yakıştıramadığım şey saygınlığını elde edememesi koruyamaması toplumda varolması saygınlığının değerinin olması ile doğru orantılıdır bence.Bu saygınlığı yerle yeksan eden bir insanın önce kendisine saygısı yoktur kendisine saygı göstermeyenede toplum göstermez.

Aslında çok ilgilendiğim bir konu değil benim ki bir durum  tesbiti sadece onların hal davranış ve yaşamlarından gördüğümü aktarıyorum ben.Aslında ben onları böyle görüyorum belkide yanlıştır.

EDMUND BURKE