Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: CERN  (Okunma sayısı 19229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 24, 2007, 06:35:10 ös
Yanıtla #10

cevap olarak sıze ozel msj atacagım
saygılarımla

Mayıs 29, 2007, 09:26:33 öö
Yanıtla #11

hazır konu cerden acılmısken bır konuya daha degınmek ıstıyorum ve bu konuda ozellılle sevıl hanımın yorumlarını beklıyorum...
cernın fotograflarını gorenler bılır zerrecık labaratuarının(yer altındakı degıl yeryuzundekı)bıraz ılerısınde bır dınlenme solanu var bır nevı cafe gıbı bır yer hem dınlenıyorlar hemde yemek falan yıyıp kendı aralarında konusuyorlar.arkadaslar bır seyler atıstırmak ıcın bızde ızın alarak oraya gırdık.ıcerıde bır sessızlık vardı.bılım adamları televızyonda mac ızlıyordu=)dınlenme solanunun yanındakı bır odada bır kac tane buyuk dolaplar var kendı aralarında bolumlere ayrılmıs ve her bolumun uzerınde ısımler yazıyor galıba bılım adamlarının ısımlerı yazıyordu.ıcerıde fotograf cekmemız ıcın ızın verılmedı ancak oda bosken fotograf cekıldı temmuz ayında yayınlıcaz o zaman sıze sıtenın ısmını verecegım...
yemek yerken yanımıza elınde bır dergı olan bılım adamı geldı.ıster ıstemez dergıye goz attım.ıngılızce bır dergıydı.ıslamı anlatıyordu.dıkkatımı cektı.musluman mısınız dıye sordum adam bana baktı sonra yazunde bır tebessum belırıverdı.daha sonra bır anons geldı gıttı.arkadaslarıma bu neydı sımdı evet mı hayır mı dıye sordum bılmıyoruz dedıler.nese daha sonra odadan tam cıkacakken ıcerıye baska bır bılım adamı gelıyordu ve elınde anyı derdı.herhalde cernın cıkardıgı bır dergı dedım.saha sonra bu konuyu sn john fırtele sordum.bılım adamlarının ıslamla baglantısı ne?bugun ıkı bılım adamının elınde ıslamı anlatan dergı vardı dıye sordum.arkadaslar cernde kolay kolay dın konusuna degınılmez bunu ozeellıkle belırtmek ıstrım.dın konusu ıle kesınlıkle hıvbır sey bulamazsınız.sadece bır kac tane dergıde ıslama veya hrıstıyanlık ıle ılgılı bır kac tane yazı vardır o kdar.dın konusu yasaklanmıs gıbı sankı.sn john furtel benı bır bılım adamının yanında goturdu.adam turktu.daha dogrusu babası turk annesı alman.alman vatandası ama turkce bılıyor.bu benı bırazda gururlandırdı.ıslam ıle bılım adamlarının bır ılgısı var mı dıye sordum.verdıgı cevaplar benı cok sasırttı.
kendısı (ısmını veremıyecegım arkadaslar) bılım adamlarının yaptıgı bır kac tane arastırmaları anlattı.mesela ınsan vucudu ıle ılgılı arastırmaları doganın dongusu hakkındakı arastırmları.bır kac tane daha.hepsının tek bır ortak noktası vard dedı.muhtesem duzen.buradakı butun bılım adamları bu duzenı cok ama cok ıyı bılırler.ve bu duzenı kımın yarattıgınıda.buradakı hıcbır bılım adamı dın hakkında yorum yapmaz herhangı bıt gorus belırtmez veya tartısmaya gırmez dedı.ama bır cok bılım adamı bu duzenı arastırırken en dogru cevapları kur an ı kerımde bulmustur dedı.bu nedenle bır cok bılım adamının ıslamla ılgısı vardır bır cogudfa muslumandır ancak bunun belırtmezlar burda kımse bn su sını benımsıyorum su dını benımsemıyorum gıbı konular konusulmaz malesef hatta burda fızık dısında kolay kolay bır konuda konusulmaz dedı...
gercektende bılım adamları ruh gıbıydıler.fızıkle ugrasmaktan herhalde.nese sıze bnı en cok sasırtan cevabı solım arkadaslar.turkce konusan prof bana aslında dunyadakı butun bılım adamları kur an ı kerımdekı yazılanların ve neyı anlatmak ıstedıgının hepsını cok aam cok ıyı bılırler cunku orada bır cok seyın cevaplarını bulaktadır bu nedenlede bır cok cılım adamları muslumandır mesela ben bır cok defa bılım adamlı arkadaslrımın bır proje veya herhangı bır ıse baslamadan once besmele cektıgıne sahıt olmusumdur dudak okumam ıyıdır dedı.umarım yardımcı olmusumdur dıyıp odaodan ayrıldı.
evet arkadaslar cerndekı ve dunyadakı bır cok cılım adamları kur an ı kerımı cok ıyı ıncelemısler...ve ne anlattıgını cok ıyı benımsemısler.halbukı aramızda daha kur anı kerımde bır hadıs bılmeyen o kdar cok musluman var kı...
cok uykum oldugu ıcın konuyu cok toparlıyamadım sızlerden ozur dılerım...
ıste bole arkadaslar...
cok ılgınc geldı bana bır cok bılım adamının musluman olması...
cerndekı daha bır cok anımı sızlerle paylasacagım...
saygılarımla!..

Mayıs 29, 2007, 01:29:52 ös
Yanıtla #12

Sayın McCann_illuminati, kişisel yorumlarımı sizin gibi Saygıdeğer İnsanlarla paylaşmak benim açımdan sevindirici bir durumdur, ancak sadece küçük bir araştırmacı olarak Uzman olmadığımı söylemek durumundayım_
Bu nedenle Teknik ve Teknoloji alanıyla alakalı olarak yapılmış çok güzel bir çalışma olduğunu, İnsanlığın gelişmiş beyin yapısına istinaden gelinmiş en güzel dönem diye düşünüyorum,
SAYGILARIMLA 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 29, 2007, 02:12:51 ös
Yanıtla #13

oncelıkle ıltıfatlar ıcın cok tesekkur ederım sevıl hanım aynı cumleler sızın ıcınde gecerlı bunu bılıyorsunuz
konu hakkında yorum yapamıyorsanız bunu anlayısla karsılarım...
cern de dın hakkında pek fazla hatta hıc konusulmaz bunun bır cok nedenı vardır mesela kılısenın yıllardır pozıtıf bılım karsısında uyguladıgı tavırlar vs. gıbı.bu bılım adamlarının dınının olmadıgı anlamına gelmez ama orada konusulan tek bır konu bardır bılım.tek amaclarıda bılımın ısıgında ınsanlara yararlı buluslar yapmak ve evrenın gızemını arastırmak.
ve bunu gerceklestırırken en buyuk kaynakları kur anı kerımde buluyorlar.kutsal kıtabımızı cok ıyı bır sekılde ıncelemısler ve cok bılgılıler bu konuda.ama bılım adamlarına sızın dınınız nedır sorusuna sadce tebessum edıyorlar banada ole yaptılar zaten yukarıda yazmıstım.bunun gızemını halen cozemedım.
ve bır cok bılım adamı kur anı kerımde yazılanları okuyunca musluman oluyormus yanı kısaca benım anlatmak ıstedıgım bu.
en cok hayrert ettıklerı cok uzun bır zaman once yazılmıs olan kutsal kıtabımızız evrensellıgını ve gecerlılıgını koruması yanı gunumuzdekı her sorunun cevabını ıcerısınde barındırıyor olması
dın ve bılım konusunu kolay koly bır arada bulamazsınız cunku yakın gecmıse kadar sureklı catısma halınde olmuslardır
en derın saygılarımla

Mayıs 29, 2007, 02:23:43 ös
Yanıtla #14

Ufacık bir yanlış anlaşılmayı izninizle düzeltmek istiyorum, benim Kuranı-kerim ve müslümanlıkla uzaktan yakından bir ilgim olmadığı gibi yeryüzündeki bütün dinlere saygım sonsuzdur_
Herhangi bir dine mensup değilim ama bu demek değildir ki Tanrı İnancımın olmadığı anlamına gelmez,
Hatta Konfüçyüs ve Taoculuk gibi felsefe kaynaklı dinler konusunda da küçücük araştırmalarım söz konusu olmuştur.
Şunu arzetmek istiyorum Tanrı'ya ulaşmak için herhangi bir dine mensup olmayı gerektiren bir durum olmadığı için araştırmalarımı bu yönlü yapmayı uygun gördüm_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA

Mayıs 30, 2007, 02:16:14 öö
Yanıtla #15

Bütün dinler kutsaldır çünkü onlara inanan insanlardır. CERN konusunda pek bilgim yok internet adresi ( İngilizcem vasat) ve Melekler&Şeytanlarda anlatılan birkaç bilgi. Türk bilim adamlarınında böylesine büyük bir kurumda çalışıyor olmasından dolayı sevindim. İşlerine Besmele ile başlayan bilim adamları olması konusunda açıkçası pek şaşırmadım.
Her ne kadar ''Kilise bilime karşıdır'' denilsede Kilise'nin pek çok Bilim adamı&rahip yetiştirmesi dolayısıyla din-bilim çatışması herhalde daha azdı. Melekler&Şeytanlar kitabında da bunun bir örneğini görmüştüm. Dinler inanç ve imanın dışında bilim ve insan hakkında verdiği bilgiler adına öğrenilmeli ben kişisel merakım ve derslerim sebebiyle elimden geldiği kadar tüm din kitaplarını okumaya çalışıyorum. Kuran-ı Kerim 'in değişmeden kalması ve tek bir kitap olması nedeniyle diğer kitaplardan ayrı bir yeri var.
( CERN bilim adamlarının hangi dergiyi okuduklarını merak ettim İslam konusu hangi dergide ele alınmış? )

Mayıs 30, 2007, 02:34:06 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Alıntı
Kuran-ı Kerim 'in değişmeden kalması ve tek bir kitap olması nedeniyle diğer kitaplardan ayrı bir yeri var.

Bu konuda da ukalalık yapmam sizi rahatsız eder mi? Vurgulamam gerekir ki: Bu konuda ukalalık yapmam sizi rahatsız ederse aynı yorumum çok muhtemeldir ki diğer iki din mensuplarını daha da rahatsız edecek...

Ahenk hususunda cevaz gelirse cevabımı sonra yazacağım, şu an yatmam gerekiyor.

Saygılar ve iyi uykular...

Mayıs 30, 2007, 02:38:02 öö
Yanıtla #17

Ben insanların inançlarına bir saygısızlık yapmadan bu konuların konuşulup, tartışabilineceği düşüncesindeyim. Tabiki eksik yada yanlış bi bilgi verilebilinir böyle bir durumda da bilgisi olan bir arkadaş yanlış anlaşılmayı düzeltebilir. Bence bir sakınca yok ve yazılacak mesajları merak ederim.

Saygılar sizede iyi uykular.

Mayıs 30, 2007, 08:05:42 öö
Yanıtla #18

AYNEN_

Mayıs 30, 2007, 09:13:45 öö
Yanıtla #19

sn fraternıs dergının ısmını bılmıyorum cernın cıkardıgı bır dergı olması lazım bnce cunku bırden fazla bılım adamının elınde gordum
kılıse konusuna degınırem kılıse ozellıkle orta cag donemınde bılımın yayılmasının onundekı en buyuk etkendı.cunku kılısenın kendılerıne gore dogruları vardı ve bılım bunların akasını ıddıa edıyordu.bılımle dının catısmasının ana nedenlerınden bırısı bu.ancak ronesanans donemınde kılıseye olan guven azaldı cunku bılıme ınananların sayısı arttı ve ınsanlar bılıme yoneldı.daha sonrada kılıse bılıme ılımlı davranmaya basladı.ancak kur anı kerımde bılımın onemı vurgulanmıstır.hatta bırcok fızıksel oalyın cevaplarıda bulunmkatadır
saygılarımla!..