Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kudas Ayini  (Okunma sayısı 4877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 20, 2011, 12:15:54 ös
  • Aktif Uye

Merhabalar.

Forumda yine öncelikli olarak mason üyelere sonrasında ise konu hakkında bilgi sahibi olan değerli forum üyelerine yöneltmek istediğim bir soru var.

Yanlız forum üyelerinden ricam : Sorduğum soru hakkında 'google' kelimeleri ve araştırmaları sonucu söylentiler değil istediğim cevaplar... 'CEVAP' niteliği taşıyan yorumlar.Teşekkür ederim.

Bilindiği üzre bir mason yahudi müslüman hristiyan olabilir.Din konusunda localarda ve masonlarda herhangi bir sıkıntı mevcut değil.Camiye gidenide vardır kiliseye gidenide.Fakat camilerde mason diye herhangi bi ayrıma tabi tutulacağını sanmıyorum cemaatten herhangi bir kişinin..Durum böyle iken hristiyanlığın katolik mezhepinde neden masonlar KUDAS AYİNİ adı verilen ayine katılamıyor ? Hristiyanlıkta masonlara neden bu engelleme konulmuş ? Masonluk ve hristiyanlık dininde ne gibi bir sorun meydana gelmiş ki masonları bu şekilde bir dışlamaya tabii tutmuşlardır ? Bu sorularım acaba cevap bulabilirmi ?

Teşekkür ederim.

Saygılar.   SS
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Aralık 21, 2011, 01:46:53 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sayın BULGARIA, tam olarak bilmiyorum ama bir yerlerde ,  Hür Masonluğun ilk dönemlerinde  Masonluğa karşı olan bir Papa, Masonluk aleyhinde kampanyalar düzenlemiş ve hatta daha da ileri giderek Katolik cemaatleri arasında Mason Üstad-ı  Muhteremlerinin şeytan oldukları gibi haberler çıkararak onları buna  inandırmaya çalışmış.  Bu yüzden Katolikler  Masonlarca pek sevilmezlermiş diye okumuştum. Her halde   bazı  törenlere katoliklerin alınmama sebebinin bu olduğunu tahmin ediyorum. Ama daha sonraki yıllarda bu husumet ortadan kalkmış ve bildiğim kadarı ile de bu gün için böyle bir uygulama mevcut değildir (Asla internet bilgisi değildir. Daha detaylı yazmam için kitaplarımı karıştırmam lazım. Sanırım ön bilgi olarak bir mana ifade eder).
          Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Aralık 21, 2011, 01:58:54 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Sayın BULGARIA, tam olarak bilmiyorum ama bir yerlerde ,  Hür Masonluğun ilk dönemlerinde  Masonluğa karşı olan bir Papa, Masonluk aleyhinde kampanyalar düzenlemiş ve hatta daha da ileri giderek Katolik cemaatleri arasında Mason Üstad-ı  Muhteremlerinin şeytan oldukları gibi haberler çıkararak onları buna  inandırmaya çalışmış.  Bu yüzden Katolikler  Masonlarca pek sevilmezlermiş diye okumuştum. Her halde   bazı  törenlere katoliklerin alınmama sebebinin bu olduğunu tahmin ediyorum. Ama daha sonraki yıllarda bu husumet ortadan kalkmış ve bildiğim kadarı ile de bu gün için böyle bir uygulama mevcut değildir (Asla internet bilgisi değildir. Daha detaylı yazmam için kitaplarımı karıştırmam lazım. Sanırım ön bilgi olarak bir mana ifade eder).
          Saygılar-sevgiler.

Benim bildiklerimde bunlardan ibaret sayın Alşah..Benim merakım konun öncesi o papa ve etrafındakiler neden böyle bir karalama çalışması yürüttüler ? Konun derinliğini merak ediyorum.

Saygılar.Teşekkür ederim cevabınız için.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Aralık 21, 2011, 10:01:20 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Bu bilgelere ulaştığınız kitapların adını rica edebilirmiyim sayın Alşah?

Aralık 21, 2011, 11:52:40 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayın kandaz, öncelikle hoş geldiniz demek istiyorum. Dikkat ederseniz kitap ismi bildirmemek için konuyu kısa kestim. Şu kadarını söyleyeyim. Masonluk, İllimünati, Gül ve Haç Kardeşliği, Tapınak Şövalyeleri, Mabet ve Loca'lar ile gizli dernekler hakkında yapılan araştırmalar gibi konuları işleyen kitaplarda bu ve buna benzer konularda gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Sadece  kitapların anti-Masonik olmamalarına özen gösterilmesi yeterli olabileceği düşüncesindeyim.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"